W jaki sposób program Adobe Update Notifier jest automatycznie uruchamiany w systemie Mac OS X?


39

Wygląda na to, że Adobe Update Notifier czasami uruchamia się automatycznie podczas uruchamiania, jednak nie mogę znaleźć, skąd został uruchomiony. Sprawdziłem Lingon, jak również moje elementy startowe do logowania, ale ich tam nie ma.

Masz pomysł, gdzie jeszcze może być? Pełny proces to:

/ Aplikacje / Narzędzia / Adobe Application Manager / UWA / AAM Updates Notifier.app/Contents/MacOS/AAM Updates Notifier -psn_0_127007


Przepraszam, nie mam wystarczającej reputacji do komentarza. Nazwy plików na moim komputerze to:> com.adobe.AAM.Updater-1.0.plist com.adobe.CS5ServiceManager.plist> com.adobe.AdobeCreativeCloud.plis
Denis The Menace

Co to za pliki, ponieważ nie wydajesz się być osobą, która zadała pytanie?
user151019,

@Mark, Adobe używa różnych nazw plików dla swoich demonów, czasami zaczynają się od „AAM”, kiedyś „ARM”, czasem kończy się na „Updater-1.0”, czasem „Scheduler-1.0” itp. Więc myślę, że warto wiedzieć o różnych nazwach.
laurent

Odpowiedzi:


53

Aktualizator jest zarejestrowany w usłudze systemowej launchd. Instrukcje całkowitego wyłączenia można znaleźć na stronie Prawdziwy sposób wyłączenia programu Adobe Updater w systemie Mac OS X :

Otwórz okno terminala i wpisz następujące polecenia:

cd ~/Library/LaunchAgents
launchctl remove `basename com.adobe.ARM.* .plist`
launchctl remove `basename com.adobe.AAM.* .plist`
launchctl remove com.adobe.ARM.Scheduler-1.0
launchctl remove com.adobe.AAM.Scheduler-1.0
rm com.adobe.ARM.*
rm com.adobe.AAM.*

Pamiętaj, że w zależności od wersji programów Adobe niektóre z powyższych wierszy mogą generować błędy. W porządku.

Jeśli powyższe nie wyłącza go, może być konieczne usunięcie go na poziomie systemu. Używałbyś tych samych poleceń, co powyżej, ale z dwoma dodatkami / zmianami:

sudo -s
[type your administrator password when prompted]
cd /Library/LaunchAgents
launchctl remove `basename com.adobe.ARM.* .plist`
launchctl remove `basename com.adobe.AAM.* .plist`
launchctl remove com.adobe.ARM.Scheduler-1.0
launchctl remove com.adobe.AAM.Scheduler-1.0
rm com.adobe.ARM.*
rm com.adobe.AAM.*
exit

Wielkie dzięki, nie udało mi się uruchomić dokładnie tej metody, ale w moim przypadku zadziałało: launchctl remove "com.adobe.AAM.Scheduler-1.0"wtedy rm com.adobe.AAM.Updater-1.0.plist.
laurent

Najwyraźniej zmienili nazwę procesu i plistpliku. Zaktualizowałem odpowiedź, aby odzwierciedlić twoje ustalenia. Dzięki!
tubedogg,

4
nie dotyczy, ale ostatnia sudo sumoże pochodzić exitz powłoki roota do użytkownika
nkint

1
@nkint: Jest to istotne i masz całkowitą rację z tym, co powiedziałeś. Zgodnie z sudo su USERNAMEsugestią @tubedogg można exitponownie wyjść z, aby przywrócić użytkownika root. Może to prowadzić do problemów, jeśli ktoś inny korzysta z komputera! Więc zawsze, gdy używasz sudo su rootzawsze (!), Użyj exitpóźniej, aby wyjść poprawnie!
dotcs

Jeśli ci się udało, nie launchctl list | grep adobepowinieneś zwracać żadnych wyników.
SimplGy 11.01.16

9

Ten rodzaj pliku można również ręcznie usunąć z folderów LaunchAgents lub LaunchDaemons w / Library Folder - z uprawnieniami administratora. To właśnie tam natrętne aplikacje, takie jak Adobe, często instalują różne rzeczy - a czasem aplikacje, które są naprawdę godne zaufania. Nie jest to zły pomysł, aby od czasu do czasu przeglądać te foldery, aby zobaczyć, co mogło być zainstalowane.

W bibliotece użytkownika znajduje się również folder LaunchAgents, w którym czasami instalowane są agenty, które można po prostu skasować, jeśli nie jest to szczególnie potrzebne.

Jednak nigdy nie jest dobrym pomysłem, aby zadzierać z czymkolwiek w Bibliotece systemowej.


2

Jest jeszcze jedna rzecz, którą warto wypróbować w programie Adobe Manager: usuń aplikację Adobe Manager z komputera Mac. Po wykonaniu poniższych kroków pojawi się komunikat, że program Adobe Manager nie jest zainstalowany na komputerze po uruchomieniu jakiegokolwiek oprogramowania Adobe, ale uruchomi się normalnie. Proszę znaleźć poniżej kroki.

  1. Znajdź, gdzie jest zainstalowany menedżer Adobe. Gdy aplikacja Adobe Manager jest uruchomiona, możesz znaleźć jej ścieżkę, która zawiera listę procesów OS X. Polecenie w terminalu to „ps aux | grep Adobe”. Po tym poleceniu zobaczysz wszystkie procesy Adobe uruchomione na komputerze Mac.

  2. Znajdź lokalizację procesów z „Adobe Managerem” w linii. Prawdopodobnie pliki znajdują się w folderze o nazwie „Narzędzia” lub coś podobnego. Jeśli masz otwartą Dreamweaver lub inną aplikację Adobe, będzie ona również na liście, ale wybierzesz tylko te, które mają „Adobe Managera” w linii.

  3. po usunięciu folderów z nazwą Adobe Manager w nazwie. możesz to zrobić za pomocą Findera lub w terminalu za pomocą polecenia „sudo rm -R”

Mam nadzieję, że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.