Jak zresetować Kalendarz i przypomnienia w systemie OS X Yosemite?


3

Właśnie trafiłem w paskudny błąd w Calendar.app i Reminders.app na Yosemite.

Z jakiegoś powodu kalendarze pojawiają się również w Reminders.app jako puste listy przypomnień, a listy przypomnień pojawiają się również w Calendar.app jako puste kalendarze. Nawet jeśli usunę wszystkie moje kalendarze i listy przypomnień (mam ich wszystkie kopie zapasowe), zostaną one ponownie utworzone.

Zauważyłem, że zarówno kalendarze, jak i przypomnienia są przechowywane pod ~/Library/Calendars. Próbowałem wiele rzeczy, aby to naprawić. Jak sugerowano w innych artykułach, próbowałem usunąć te pliki:

 • ~/Library/Caches/com.apple.iCal (nie istniał)
 • ~/Library/Calendars/Calendar Cache*
 • ~/Library/Containers/com.apple.CalendarAgent/
 • ~/Library/Containers/com.apple.CalendarAgent.CalNCService/
 • ~/Library/Containers/com.apple.iCal/
 • ~/Library/Containers/com.apple.iCal.CalendarNC/
 • ~/Library/Preferences/com.apple.iCal.plist
 • ~/Library/Preferences/com.apple.iCalExternalSync.plist
 • ~/Library/Preferences/com.apple.iCal.helper.plist (nie istniał)

Próbowałem również usunąć cały ~/Library/Calendarskatalog i wielokrotnie zrestartowałem komputer Mac podczas całego tego procesu.

Jednak za każdym razem, gdy wracam do Calendar.app lub Reminders.app, błędne kalendarze i listy przypomnień wciąż się cofają.

Nie wiem już, co mam teraz robić ... wszelkie sugestie byłyby mile widziane!

Edycja: Wydaje mi się, że osiągnąłem stan zdrowia psychicznego po tym bałaganie ... w końcu!

Przeszukując ~/Library/katalog, znalazłem sprawcę, który wydaje mi się przyczyną tego problemu. Istnieje plik, który jest generowany przez niektóre usługi synchronizacji od Apple znajdujące się pod adresem ~/Library/Application\ Support/SyncServices/Local/TFSM/com.apple.Calendars/data.syncdb. Nie jestem pewien, jaki proces to aktualizuje, ale używam iTunes do synchronizacji lokalnych kalendarzy z moim iPhonem i podejrzewam, że prawdopodobnie ma to coś wspólnego z tym. Być może więc błąd nie występuje w Kalendarzu / Przypomnieniach, ale tak naprawdę w iTunes lub SyncServices.

Więc usunąłem ten plik, a także wszystkie pliki poniżej ~/Library/Containers/com.apple.CalendarAgent/Data/Library/Calendars/i zrestartowałem OS X. Kiedy otworzyłem Calendar.app, domyślnie kalendarze, które należy pobrać na nowym koncie użytkownika, były tam: Dom i Praca, aw moim przypadku Urodziny i Święta też. Reminders.app pokazał również pustą listę przypomnień, co również jest w porządku. Następnie przystąpiłem do przywracania kalendarzy i przypomnień z kopii zapasowych.

Synchronizacja w iTunes jest teraz OK, ale listy przypomnień z jakiegoś powodu nadal pojawiają się jako kalendarze (tutaj też wygląda to na błąd). Jeśli ręcznie wybiorę kalendarze z Calendar.app, wszystko wydaje się działać dobrze.

Ostatnim rozwiązaniem byłoby przeniesienie wszystkich moich rzeczy na nowe konto użytkownika (zakładając, że problem był spowodowany błędnym stanem mojego obecnego konta użytkownika - jak sugeruje bmike), ale na szczęście nie muszę wykonywać tego żmudnego zadania , przynajmniej na razie.

Korzystanie z OS X 10.10.5 i iTunes 12.2.2.25.


Problem jest podobny do dyskusji.apple.com/thread/6799745
djule5


1
Odpowiem, jak bym to naprawił - mam nadzieję, że ktoś ma fajną listę, która nuke wszystkich danych, ale to zależy od wielu czynników. Zawsze łatwiej było mi rozdzielić problem i wyodrębnić jedną aplikację lub po prostu założyć nowe konto użytkownika zamiast marnować niepotrzebne kroki czyszczenia.
bmike

pracował dla mnie: mv Kalendarze / Kontenery / com.apple.Calendar * / tmp / && reboot
Du Song

Odpowiedzi:


1

Powiedziałbym, że źle postępujesz, usuwając pliki w ~ / Library, ponieważ pamięć tam się zmienia z wersji na wersję (a czasem nawet kompilację do kompilacji).

Jeśli mam AppleCare - dzwonię do nich, a oni mają wewnętrzne dokumenty i możliwość uzyskania dokładnych kroków w konkretnej sytuacji.

Jeśli nie chcę zadzwonić do Apple'a lub mam czas, aby popracować nad tym problemem - oto strategia, którą zastosowałem, aby wyczyścić wszystko, gdy iCloud jest pomieszany. Zajmuje mi to znacznie mniej czasu. :-)

 1. Utwórz nowe konto na komputerze Mac
 2. Zaloguj się do iCloud.com i sprawdź, czy „prawda” w chmurze jest poprawna.
 3. Jeśli tak, zsynchronizuj jeden segment danych z nowym kontem. (Kalendarze)
 4. Jeśli jest poprawny, wyłącz to wiadro i pozwól mu usunąć wszystkie lokalne dane, jeśli pojawi się monit.
 5. Powtarzaj „synchronizuj jeden segment”, dopóki nie zaznaczysz wszystkich segmentów, które chcesz poprawić.

Jeśli wystąpiły problemy z synchronizacją jednego segmentu - skontaktuj się z pomocą techniczną Apple lub zainstaluj nowy system operacyjny i ponownie przetestuj na nowym systemie operacyjnym.

Jeśli nie ma żadnych problemów - włącz wszystkie wiadra na nowym koncie, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

W tym momencie znasz następujące rzeczy:

 1. iCloud ma dobre dane
 2. Twój komputer Mac ma dobre oprogramowanie
 3. Wybrane ustawienia będą działać

W tym momencie możesz podjąć decyzję o migracji użytkownika od zepsutego użytkownika (może to być spowodowane usunięciem rzeczy lub błędem lub po prostu pechem - ale jest wyraźnie uszkodzony).

Jeśli naprawdę chcesz to wyjaśnić, najlepiej zapytać osobno. Kroki, aby wyczyścić Kalendarz, nie są takie same jak wyczyszczenie Przypomnień.

Pamiętaj też - inne urządzenia mogą wstrzykiwać dane do chmury - w niektórych przypadkach może być konieczne odizolowanie problematycznego komputera Mac i danych w chmurze.


Dziękuję za pomoc! Nie mam AppleCare, więc nie ma go na liście. Ale stworzyłem nowego użytkownika, aby pomóc mi zdiagnozować i porównać oczekiwane i nieoczekiwane zachowania. Nie używam iCloud, ale korzystałem z Google za pośrednictwem Exchange. Wygląda na to, że problem, który powoduje mój problem, dotyczy niektórych usług synchronizacji Apple. Zredagowałem pytanie, aby szczegółowo to uszczegółowić.
djule5

Synchronizujesz przez iTunes? Może skorzystasz z samej usługi iCloud, eliminując w ten sposób niepotrzebny wzdęcie. Skonfiguruj w Preferencjach systemowych / iCloud i kontach internetowych,
Zo219

@ Zo219 Wiem, że mogę korzystać z iCloud, ale nie wybieram też, mimo że iTunes jest rozdęty. W każdym razie nie wiem, czy to by coś nie zmieniło w moim przypadku. Ale jeśli Apple zamierza włączyć tę funkcję w iTunes, powinny ją obsługiwać i naprawiać błędy.
djule5

Apple ma wiele rzeczy, które powinien i powinien wspierać; wydają się równie sparaliżowani przez iTunes, jak reszta z nas, Zbyt wiele funkcji. Oto strona Uwagi: apple.com/feedback
Zo219
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.