Klawiatura numeryczna nie działa w vimie i mniej


9

Pracuję na komputerze iMac z systemem Yosemite i za pomocą tej klawiatury. Klawiatura numeryczna działa w terminalu, ale kiedy otwieram vimlub lessnie działa.

Na przykład używając less, jeśli wpisuję numer 8, dostaję ESCOx, a nie an 8. W vimie 7.2 (w trybie komend) wstawia an x. Jak naprawić to zachowanie? Mam tę klawiaturę specjalnie na klawiaturę numeryczną.


O ile mi wiadomo, jest to specjalna „cecha” vima. Zdarza się to również w systemie Linux.
nfechner,

czy ktoś może powiedzieć, jakie funkcje mają być włączone? Jestem ciekawy, jaki byłby scenariusz, w którym chciałbym, aby to umożliwić
santiago arizti,

Odpowiedzi:


19

Jeśli korzystasz z terminala (nie iTerm ani innych), istnieje ustawienie, które może pomóc. Wyłącz to ustawienie (przepraszam, to po niemiecku. Ale lokalizacja powinna być taka sama):

Przepraszam za niemiecki zrzut ekranu

Jeśli używasz iTerm, istnieje przynajmniej poprawka dla vim: Możesz zmienić przypisanie klawiszy, aby to działało. Po prostu dodaj następujące wiersze do ~/.vimrc(Utwórz, jeśli nie istnieje).

inoremap <Esc>Oq 1
inoremap <Esc>Or 2
inoremap <Esc>Os 3
inoremap <Esc>Ot 4
inoremap <Esc>Ou 5
inoremap <Esc>Ov 6
inoremap <Esc>Ow 7
inoremap <Esc>Ox 8
inoremap <Esc>Oy 9
inoremap <Esc>Op 0
inoremap <Esc>On .
inoremap <Esc>OQ /
inoremap <Esc>OR *
inoremap <Esc>Ol +
inoremap <Esc>OS -
inoremap <Esc>OM <Enter>

Źródło: komentarz na wiki vim .


To zdecydowanie rozwiązuje ból. Najwyraźniej odpowiedź na to również tutaj
irritable_phd_syndrom

Cieszę się, że pomogło ..
nfechner

Coś nowego w Preferencjach terminalu (Terminal 2.7.3, Sierra) obok tego pola wyboru to komunikat wskazujący, że Num Lock (domyślnie mapowany z Kasowania klawiatury) może być używany do wprowadzania cyfr, gdy tryb aplikacji jest aktywny.
NReilingh

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.