Czy mogę sprawić, by szpilka do myszy w terminalu była bardziej widoczna?


18

Często zajmuje mi chwilę znalezienie krzyżyka myszy podczas pracy z Terminal.app. Czy istnieje sposób, aby uczynić go bardziej widocznym?


1
Czy chcesz dostosować kursor myszy (podczas przesuwania go), czy kursor tekstowy (który pokazuje, gdzie znajdujesz się w tekście)?
Nathan Greenstein,

Wskaźnik myszy, który pojawia się, gdy jestem nad oknem Terminal.app. Chciałbym, żeby było to coś bardziej widocznego niż celownik.
nachocab

Aby być bardziej zrozumiałym, jest to w dużej mierze problem, jeśli tło terminalu jest ustawione na czarny lub w innym przypadku bardzo ciemny kolor. W przeciwieństwie do wskaźnika strzałki spinka do włosów z zaznaczaniem tekstu nie ma białego obramowania, aby był widoczny na dowolnym tle.
Jherico

Czy sam znalazłeś rozwiązanie? :) Jest to bardzo irytujące, szczególnie w przypadku zewnętrznego monitora głównego, wskaźnik gubi się na monitorze bocznym
Kaan

@Kananoral, nie, właśnie przełączyłem się na jasne tło w iTerm, aby było bardziej widoczne
nachocab

Odpowiedzi:


4

Dostępna jest aplikacja do pobrania o nazwie Mouse Locator, która umieści zielone znaczniki wokół kursora po naciśnięciu klawisza skrótu. To może ci pomóc, ale nie wiem, czy jest to nadal działający program w obecnych wersjach systemu OS X.


1

Zacząłem również mieć ten problem, nie jestem pewien, czy to się zaczęło, kiedy dostałem ekran siatkówki lub uaktualniłem się do indywidualistów, albo dopiero się starzeję. Proponuję wypróbować iTerm2, które mają nieco bardziej widoczny „ spinkę do włosów”.


Mam ten problem po aktualizacji do Yosimite od Mountain Lion. Jest zdecydowanie ciemniejszy. : /
David Winiecki

0

Jeśli masz na myśli migający kursor, musisz przejść do preferencji terminalu. Oto zdjęcie, które pomoże Ci lepiej zrozumieć

Preferencje terminalowe


3
Dzięki Slick. Ale miałem na myśli wskaźnik OSX, który przełącza się na spinkę do włosów, gdy przesuwasz go przez okno Terminal.app, a następnie wraca do bycia strzałką.
nachocab
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.