Próbowałem ponownie zainstalować osX i skończyło się otrzymywanie folderu ze znakiem zapytania podczas uruchamiania


0

Dzisiaj po 6 latach zdecydowałem się sformatować laptopa MacBook Pro 2009. Początkowo miałem na sobie Snow Leoparda (nadal mam nie zarysowaną płytę CD), ale w pewnym momencie w 2012 roku znajomy zainstalował (używając jego appledId) Mountain Lion.

Przez cały dzień bawiłem się tym i próbowałem wielu różnych rzeczy, a teraz myślę, że jestem w najgorszej możliwej sytuacji.

Na początku ponownie uruchomiłem mac i nacisnąłem, jak opisano online, kombinację cmd + R. Sformatowałem dysk, a następnie spróbowałem ponownie zainstalować system OSX.

W oknie dialogowym widniał Mountain Lion i prosił o jabłko. Oczywiście moja aplikacja nie działałaby, ponieważ nigdy jej nie kupiłem.

Potem pomyślałem, że mogę użyć mojego dysku Snow Leopard i uruchomić go stamtąd (trzymając klawisz opcji). Próbowałem kilka razy, ale z jakiegoś powodu odtwarzacz Mac DVD wciąż odrzuca moją płytę CD. To właśnie nazywam pechem.

Więc po kilku godzinach, pracując na moim drugim laptopie, postanawiam zrobić coś szalonego. Zainstaluj Ubuntu za pomocą pamięci USB na żywo. Tworzę jeden, podłączam go do komputera Mac i wykonuję całą instalację. To było całkowicie głupie z mojej strony. Miałem problemy z kartą graficzną i rzeczy nie były wyświetlane poprawnie.

Usuwam Ubuntu za pomocą gParted i teraz jestem w punkcie, w którym uruchamiam komputer Mac, i dostaję migający folder z pytajnikiem na środku.

Nie mam pojęcia co robić. Po kliknięciu przycisku opcji nic nie otrzymuję. Nawet dysk twardy. Kiedy umieszczam płytę SnowLeopard, nie dostaję nic i po chwili płyta zostaje odrzucona.

Co mam teraz zrobić? Każda pomoc byłaby mile widziana!


1
Sterownik optyczny był bardzo zakurzony. Wyczyściłem go, owijając cienką tkaninę wokół karty kredytowej i wlewając płyn do soczewek. W środku jest dużo kurzu. Po tym dvd zostało rozpoznane. Napotkałem jeszcze jeden problem. Mój dysk twardy nadal nie był rozpoznawalny. Po ponownym sformatowaniu (Mac Journalled) za pomocą narzędzia dyskowego wszystko działało dobrze! W końcu!
user1919,

1
Brzmi dobrze! Powinieneś dodać ten komentarz jako swoją odpowiedź.
Spotlight

Odpowiedzi:


1
  1. Po pierwsze włącz zasilanie, naciskając klawisz spacji, aby w razie potrzeby wysunąć dysk CD.
  2. Następnie włącz z przytrzymanymi klawiszami Command + s - jeśli jest jakiś wolumin OS X, który można uruchomić, możesz uzyskać podstawowe informacje
  3. Jeśli nie, zresetuj NVRAM - (Command Option PR) i przytrzymaj, aż usłyszysz trzeci dzwonek rozruchowy.
  4. Po trzecim dzwonku przytrzymaj tylko opcję i powinieneś skończyć na szarym ekranie.

Zrób zdjęcie i opublikuj odpowiedź na pytanie, podając więcej szczegółów / mniej szerokie, otwarte. Jeśli chcesz uruchomić komputer z płyty CD / DVD i wyczyścić wszystko, poproś o to. Jeśli możesz przejść do trybu pojedynczego użytkownika, być może będziesz w stanie załatać rzeczy razem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.