Parallels Reports Missing Operating System z partycją bootcamp systemu Windows 10


1

Zainstalowałem Windows 10 Release Candidate na nowym dysku SSD. Moja partycja Windows Bootcamp uruchamia się i działa poprawnie, ale ma tendencję do awaryjnego przerywania pracy. Uważam, że jest to spowodowane sterownikami bootcampu, które nie zostały zaktualizowane dla systemu Windows 10.

Słyszałem, że uruchomienie tej konfiguracji przez Parallels powinno rozwiązać te awarie. Jednak kiedy otwieram Paralells, nie widzę opcji (typowej i łatwej) bootcampu:

Parallels screenshot (Zauważ, że nie ma opcji bootcamp)

Po kilku poszukiwaniach znalazłem ta odpowiedź to prowadzi do artykuł na temat ręcznego konfigurowania maszyny wirtualnej. Wykonałem kroki, ale otrzymałem następujący błąd podczas uruchamiania:

Trying to boot from SATA drive 1...
Missing Operating system

enter image description here

Próbowałem nawet wybrać kilka różnych lokalizacji (SATA 0: 2 - SATA 0: 3) ale wciąż otrzymuję ten sam błąd.

Poszedłem też za tym Artykuł wsparcia Parallels , chociaż zrobiłem tylko pierwszą część, w której uciekasz DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth, ale wciąż mam ten sam problem.

enter image description here

Na czym polega problem?

Więc moja konfiguracja to:

  • OS X Yosemite 10.10.4
    • Parallels Desktop 10 10.2.2 (29105) Wersja próbna

Windows 10 nie jest jeszcze oficjalnie wspierany przez Apple w Boot Camp. Możesz zajrzeć / zamieścić w Parallels Forums - Parallels Desktop for Mac .
user3439894

Odpowiedzi:


2

Właściwie po powyższym komentarzu grałem trochę i dotarłem do tego samego ekranu, co oryginalny post.

Jednakże: należy wybrać edycję partycji. Są szanse, że będą 2 partycje, z których druga nie została wybrana (co było moim rzeczywistym napędem Windows).

Wybranie drugiej partycji zamiast pierwszej rozwiązało to dla mnie.

Hardisk configuration in parallels

Edit partitions


1

Po rozkopaniu forów Parallels znalazłem artykuł z rozwiązaniem. Musisz pobrać plik volume.inf że zawierają i zastępują ten w c:\windows\Inf\volume.inf

  1. uruchamiaj Boot Camp natywnie
  2. Utwórz kopię zapasową pliku „Windows / inf / volume.inf”.
  3. Zastąp „Windows / inf / volume.inf” tym plikiem .inf: http://kb.parallels.com/Attachments/kcs-36651/volume.inf .

Jeśli pojawi się błąd odmowy dostępu, zastąp plik za pomocą narzędzia Paragon (ponieważ zazwyczaj nie ma uprawnień dostępu:


Czy jesteś pewien, że wolumin Windows można uruchomić później? Zauważam, że struktura plików jest zupełnie inna. Wygląda na to, że używa się znaków binarnych w porównaniu z oknami w formacie ascii.
Ophidian

@Ophidian yes, mogę go uruchomić z Bootcamp i Parallels. To prawda, pliki są bardzo różne, ale nie należy się niepokoić. Zauważ, że link do pobrania pliku pochodzi z kb.parallels.com
Arie Litovsky
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.