Instalowanie git na OSX 10.8 bez Xcode


15

Chciałbym skonfigurować środowisko programistów na komputerze iMac mojej dziewczyny, ale nie jest fajna, gdybym marnowała 3 GB miejsca, co zajmuje Xcode. Ona również nie chce / nie może uaktualnić wersji wcześniejszej niż 10.8, ponieważ wtedy Photoshop nie będzie działał lub jakieś bzdury.

Jak mogę uzyskać git na OSX 10.8 bez Xcode. W jakiś sposób wątpię, aby nie można było uruchomić kilku megabajtów gita bez 3 GB Xcode.

Odpowiedzi:


10

Zauważ, że jest to zwykła kopia mojej poprzedniej odpowiedzi na superuser.com .

Oto sposób instalacji git na Mac OS X bez XCode.

Oficjalna strona internetowa Git zawiera instalator: http://git-scm.com/download/mac

Po zainstalowaniu git musisz również dodać jego katalog do swojej ścieżki: echo "PATH=/usr/local/git/bin:\$PATH" >> ~/.bash_profile source ~/.bash_profile

Dodanie katalogu do ścieżki uniemożliwi Mac OS X proszenie o zainstalowanie XCode za każdym razem, gdy wpiszesz gitterminal.

Kredyty trafiają do Bobby'ego Allena i odpowiedzi GoZonera na SO .


To! Należy dodać do ścieżki (przynajmniej w przypadku Sierra) brak wzmianki w pliku readme lub na stronie, którą mogłem zobaczyć.
Melbourne2991,

7

Istnieje instalator binarny , który można pobrać. Zobacz także Getting Started - Instalowanie Git na gitstronie internetowej:

Istnieje kilka sposobów instalacji Gita na komputerze Mac. Najłatwiej jest prawdopodobnie zainstalować narzędzia wiersza polecenia Xcode. Na Mavericks (10.9) lub nowszym możesz to zrobić po prostu uruchamiając git z terminala za pierwszym razem. Jeśli jeszcze go nie masz, pojawi się monit o jego zainstalowanie.

Jeśli chcesz mieć bardziej aktualną wersję, możesz ją również zainstalować za pomocą instalatora binarnego. Instalator OSX Git jest utrzymywany i dostępny do pobrania na stronie internetowej Git, pod adresem http://git-scm.com/download/mac .

Jednak, jak zauważa @denis , od lipca 2017 r. Pliki binarne na stronie pobierania witryny Git są w wersji 10.9 lub nowszej. Jeśli spojrzysz na to, gdzie faktycznie przechowywane są pliki binarne, na SourceForge znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące tego, którą wersję instalatora binarnego pobrać, jeśli masz starszą wersję Mac OS X / macOS:

Którą wersję powinienem pobrać?

Jeśli działasz:

  • 10.6 Snow Leopard: git - * - lampart śnieżny
  • 10.7 Lew: git - * - lampart śnieżny
  • 10.8 Mountain Lion: git - * - lampart śnieżny
  • 10.9 Mavericks: git - * - mavericks
  • 10.10 Yosemite: git - * - mavericks
  • 10.11Yosemite [ sic ]: git - * - mavericks

Tak więc dla wersji 10.8 będziesz chciał pobrać dowolny instalator binarny, który kończy się na tej nazwie -snow-leopard. Istnieje kilka takich instalatorów binarnych, ale jest to jedna z najnowszą wersją Gita git-2.3.5-intel-universal-snow-leopard.dmg. Oto bezpośredni link do pobrania (23,1 MB): https://sourceforge.net/projects/git-osx-installer/files/git-2.3.5-intel-universal-mavericks.dmg/download


W lipcu 2017 r. Ten instalator binarny rozpoczyna pobieranie git-2.13.1-intel-universal-mavericks.dmg - 10,9, a nie 10,8. FAQ pod sourceforge.net/projects/git-osx-installer/files mówi „10.8 Mountain Lion: git - * - snow-leopard”, z których najnowszy to git-2.3.5 z 2015: hellwithit.
denis

2

Przede wszystkim możesz pobrać git bezpośrednio, jak zaleca Adam.

Alternatywą dla narzędzia git z wiersza poleceń może być aplikacja GUI. Polecam Atlassian SourceTree . To naprawdę ładny i potężny klient Git / Mercurial. Próbowałem wielu aplikacji GUI i satysfakcjonowało mnie tylko SourceTree. Pakiet aplikacji ma już wbudowane Git i Mercurial.

Nareszcie możesz pobrać narzędzia Apple z wiersza poleceń bez XCode z portalu programistów Apple . Jeśli nie jesteś jeszcze programistą, powinieneś zarejestrować się w portalu (to łatwe i bezpłatne).


Więcej plików do pobrania jest teraz (2017) pod developer.apple.com/download/more
den

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.