iMac 21,5-calowy środek 2010 r. nie uruchomi się w systemie OS X po zainstalowaniu systemu Ubuntu, uruchomi się w celu ratowania gruba


2

Tak więc, jak mówi tytuł, mam 21,5-calowy model iMaca z połowy 2010 roku i zainstalowałem system Windows 8.1 z Boot Camp. Po próbie odinstalowania Ubuntu i systemu Windows w Narzędziu dyskowym (w OS X i Recovery) zawsze pojawiał się błąd: „Błąd partycji nie powiódł się: Żądana zmiana rozmiaru dysku docelowego lub dysku powiązanego jest zbyt mała. Spróbuj inny dysk lub partycję albo dokonaj większej zmiany ”.

Co próbowałem:

  1. Próbowałem zresetować PRAM / NVRAM za pomocą Command+ Option/Alt+ P+ R, nic.
  2. Próbowałem przytrzymać Xopcję Uruchomienie z woluminu startowego OS X, gdy Mac w przeciwnym razie uruchomiłby się z woluminu startowego innego niż OS X. Używając kombinacji klawiszy Autostart dla komputerów Mac , wciąż nic (wcześniej nie działało).
  3. Zrobiłem rzeczy w ramach ratowania gruba, takie jak ls (lists partitions and disks)i próbowałem ponownie uruchomić system Ubuntu.
  4. Próbowałem przytrzymać, Option/Altaby dostać się do menedżera uruchamiania, wciąż uruchamiam buty, aby uratować.
  5. Próbowałem przytrzymać Command+, Raby uruchomić w trybie odzyskiwania, działałem wcześniej, nie działałem teraz.

Czego nie mogę zrobić:

  • Nie można użyć innego komputera Mac do wykonywania takich czynności, jak tryb dysku docelowego (bez kabla FireWire).

Moje dane techniczne komputera iMac:

iMac (21,5 cala, połowa 2010 r.) - Dane techniczne

21,5 cala, 3,06 MHz, ma OSX 10.10 zainstalowany z Windows i Ubuntu 14.04.2 LTS.


Ponadto nie słyszę dzwonków uruchamiania, więc może nie być w stanie poprawnie wyczyścić pamięci NVRAM / PRAM.
Względny

Mam Ubuntu 14 zainstalowany wraz z OS X 10.10.4 i Windows 8.1 na moim 20-calowym komputerze iMac z połowy 2007 roku. Nie zadałeś jeszcze pytania. Czy masz BTW, prawdopodobnie usunąłeś zarówno OS X, jak i partycje Recovery. Czy Twój model został dostarczony z instalacyjną płytą DVD z systemem OS X? Nie, to czy stworzyłeś dysk flash USB w trybie odzyskiwania? Możesz spróbować uruchomić przy użyciu Command-Option-R, ale twój model może być za stary, aby to zrobić.
David Anderson

Odpowiedzi:


1

Naprawiono po wielu dniach. Zauważyłem, że klawiatura nie inicjowała się podczas rozruchu, więc podniosłem nową klawiaturę (coś, o czym wtedy nawet nie myślałem) i zainicjowałem. Trzymałem Option/Altklucz i aby temu zapobiec, zainstalowałem rEFInd.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.