Czy istnieje GUI dla LaunchAgents dla OS X?


20

Z dnia na dzień jestem programistą, a wiele oprogramowania, które instaluję na komputerze (bazy danych i serwery sieciowe), zawiera opcjonalny program LaunchAgent do automatyzacji uruchamiania / zatrzymywania procesów podczas rozruchu. Zastanawiam się, czy istnieje GUI dla tego typu usług, dzięki czemu mogę korzystać z LaunchAgent, a następnie z wdziękiem zabijać usługi. Kolejną świetną funkcją byłoby wyłączenie uruchamiania podczas uruchamiania i użycie LaunchAgent do uruchomienia / zatrzymania usługi w razie potrzeby.


Spróbuj uruchomić komputer w trybie pojedynczego użytkownika przez pewien czas i ręcznie uruchamiać zadania za pomocą launchctl. Jest o wiele ładniejszy niż za dawnych czasów i naprawdę możesz nauczyć się, jak to działa.
bmike

Odpowiedzi:8

Lingon (link MAS)

Zapewnia przyjemny interfejs GUI do tworzenia demonów / agentów, bez samodzielnego pisania pliku plist. Możesz go również użyć do usunięcia niepotrzebnych demonów / agentów.


1
Ale nie sądzę, że zatrzymuje się i uruchamia procesy - zobacz jego sugestię wylogowania / ponownego uruchomienia po dokonaniu zmiany
użytkownik151019

Nie będzie ładować ani zwalniać zadań - ale możesz to łatwo zrobić z terminala, przeciągając nazwę agenta z Lingon do terminala. Polecenie start launchctl jest również przydatne do testowania.
bmike

Wersja na Mac App Store wygląda teraz na nieaktualną - Lingon X wydaje się być teraz aktualną wersją - peterborgapps.com/lingon
Matt Sheppard


-1

launchAgenty są dostępne w tle w połączeniu z odpowiednim demonem, tzn. nie mają GUI, ale można je ładować i rozładowywać za pomocą terminala, używając:

launchctl unload -S Aqua /Library/launchAgents/"launchAgent's name"

„nazwa lanuchAgent”: wprowadź nazwę pliku agenta, który chcesz załadować / wyładować. / Library / launchAgents w OS X, który jest domyślnym folderem do załadowania Agentów, po prostu zamień unload na load


Jeśli w / Library będą prawdopodobnie musieli uruchomić z sudo
user151019

jeśli jesteś zalogowany jako użytkownik uprzywilejowany, nie musisz, musisz użyć sudo, jeśli chcesz odblokować / załadować demona
Samantha Catania

Wygląda na to, że OP szuka GUI do kontroli ładowania i rozładowywania - a nie sposobu uruchamiania w wierszu poleceń. Dobra informacja, ale niezwiązana z tym tematem.
bmike

Nie musisz rootować LaunchAgents. Działają jako nieuprzywilejowany użytkownik!
Eun
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.