Dlaczego iPhone 6 ma grubą linię na krawędzi


21

Ta luka jest tym, o czym mówię

Apple nigdy nie trzyma kropki na swoim sprzęcie, jeśli nie ma żadnej funkcji. Ale dlaczego iPhone 6 ma tę linię Gap / Thick na krawędzi? Jakieś wskazówki?


Oddziela części anteny zewnętrznej. iPhone ma anteny WiFi / 3G / LTE i należy je rozdzielić.
Mateusz Szlosek

4
@MateuszSzlosek: Trochę przypomina to, jak komentarze i odpowiedzi są idealnie oddzielone przez ten kawałek bieli poniżej:
Lekkość ściga się z Moniką

@MateuszSzlosek Miałeś na myśli, że to tylko linia? jeśli tak, nie! Mam już odpowiedź, której potrzebowałem.
Rahul

Nie, miałem na myśli dokładnie to, na co odpowiedział użytkownik3847746. Ale nie mogłem znaleźć referencji, dlatego napisałem komentarz.
Mateusz Szlosek

Odpowiedzi:


33

Są to dla anten telefonicznych (jest też jedna w dolnej części telefonu).

Anodowane aluminium powoduje naprawdę słabe tłumienie sygnału, dlatego paski podobne do plastiku są konieczne, aby spowodować pęknięcie metalowej skorupy.

Postanowiłem zagłębić się nieco dalej i odkryłem, że Apple próbuje się ich pozbyć.


1
Gdyby Steve Jobs był w pobliżu, kiedy go zaprojektowali, nie byłoby czegoś, co psowałoby całe piękno. Dzięki za odpowiedź człowieku.
Rahul

Sprawdź na przykład iPhone4, ma też separatory anten (ale mniejsze;)
Mateusz Szlosek

2
Tak, iPhone 4 ma je, nieco mniejszy i tylko jeden. To właśnie doprowadziło do kryzysu antennagate w 2010 r. (Utrata sygnału nastąpiłaby, gdyby luka została wypełniona ręką). iPhone 4s wprowadził podwójną antenę, która może dynamicznie przełączać się podczas połączeń, co skutkuje dwoma powszechnie występującymi dziś separatorami. Więcej informacji tutaj: blog.gsmarena.com/…
xyzen

2

Powodem są anteny do telefonu, ponieważ posiadanie gładkiego iPhone'a spowodowałoby okropne i niemożliwe pokrycie (dosłownie). Ponieważ iPhone ma wiele pasm, które mogą obejmować jak najwięcej sieci, „rozdzielił” metalowy tył i wiele pasków na urządzeniu spowodowanych przez to jest anteną.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.