Jak zmienić nazwę komputera wyświetlaną w AirDrop?


14

Używam AirDrop dość często, aby szybko wysyłać zdjęcia, które robię na moim iPhonie, do komputera Mac. Problem polega na tym, że mam kilka komputerów Mac (wszystkie to Mac mini) i kiedy aktywuję AirDrop na moim iPhonie, wszystkie wyświetlają się z dokładnie taką samą nazwą.

AirDrop na moim iPhonie

Poszukałem Google i jedyne trzy sposoby zmiany wyświetlanej nazwy w AirDrop, które znalazłem, to:

  1. zmiana nazwy komputera System Preferences -> Sharing -> Computer Name,
  2. zmiana nazwy karty „Ja” w Kontaktach lub
  3. modyfikowanie pliku Plist za pomocą polecenia
    defaults write com.apple.NetworkBrowser DisableAirDrop -bool YES.

Niestety żaden z nich nie działa dla mnie. 1wydaje się nie mieć zastosowania, ponieważ moje komputery mają już unikalne nazwy w panelu sterowania Udostępnianie, ale nie pojawiają się na ekranie AirDrop na moim iPhonie. 2nie działałoby, ponieważ zmiana karty „ja” zsynchronizowałaby się z innym komputerem Mac (moje kontakty synchronizują się za pomocą iCloud). Próbowałem 3i to też nie działa - element AirDrop znika z Findera, jednak mój komputer wciąż pojawia się na ekranie AirDrop na moim iPhonie. Jedynym działającym rozwiązaniem, które znalazłem, było wyłączenie Wi-Fi na każdym komputerze, którego nie mamchcę pokazać się w AirDrop, co zapobiega wyświetlaniu ich w AirDrop na moim iPhonie. Na szczęście to działa dla mnie, ponieważ zazwyczaj AirDrop pliki tylko do jednego z moich komputerów, a wszystkie moje komputery i tak są połączone przez Ethernet, więc WiFi nie jest potrzebne do połączenia z siecią. Czy istnieje inny sposób zmiany nazwy komputera lub całkowitego zniknięcia z AirDrop?


2
Czy próbowałeś edytować nazwę w Preferencjach systemowych> Udostępnianie?
nieznana domena,

Taki sam problem. Zmieniłem swoje nazwisko w Preferencjach iCloud> Szczegóły konta, które jest jedynym miejscem, w którym mogę znaleźć moje pełne imię i nazwisko zamiast mojego pseudonimu, którego chcę. Nadal nie wpłynęło to na AirDrop, ale myślę, że to może być odpowiedź na dłuższą metę.
AbePralle

Odpowiedzi:


1

Możesz dość łatwo zrezygnować z AirDrop na komputerze Mac.

  • wyłącz WiFi
  • Użyj profilu OS X, aby wyłączyć udostępnianie za pomocą AirDrop (MDM, taki jak menedżer profilu OS X server.app, może to zrobić łatwo)

Ustawienie nazwy powinno być łatwe do przetestowania. Otwórz panel preferencji udostępniania i zmień jedno jabłko na pomarańczowe. Zobacz, jak zmieniają się imiona. Jeśli nie, masz problem z pamięcią podręczną w sieci i możesz chcieć wyłączyć wszystkie urządzenia AppleTV i Airport jednocześnie, aby uzyskać czysty start tej pamięci podręcznej. Nie wymyśliłem bardziej eleganckiego sposobu, aby wyczyścić zbiorczą pamięć podręczną nazw bonjour, która działa, a także całkowitą awarię.


W ogóle nie wyświetla nazwy komputera. Pokazuje nazwę użytkownika Apple ID i górną część urządzenia.
samh

0

Dla mnie właśnie teraz za pomocą iOS 10.3.2 i macos Sierra, zmiana nazwy komputera w System Preferences-> Sharingdziałała świetnie. Powiedziałeś, że to nie działało dla ciebie, ale może pomóc innym.


0

Jedną ze wskazówek jest to, że bieżący użytkownik w menu Użytkownicy i grupy jest powiązany z jednym z Twoich kontaktów. Próbowałem zmienić imię mojej karty kontaktowej. Na moim iPhonie wyświetlał się ze zmodyfikowaną nazwą.

https://support.apple.com/kb/PH22743?locale=en_US

Możesz spróbować utworzyć różne karty kontaktowe dla swoich komputerów, aby je rozróżnić (nawet z różnymi awatarami). Nie testowałem tego, bo mam tylko jednego Maca.

Mam nadzieję, że to jest pomocne.


0

Otwórz Narzędzie dyskowe, a następnie w kolumnie po lewej zaznacz dysk / nazwę, którą chcesz zmienić, a następnie kliknij (dwukrotnie) nazwę, która pojawia się na środku, i możesz ją tam zmienić.


To zmienia nazwę dysku startowego (nazwę woluminu używanego do uruchomienia komputera Mac), a nie nazwę samego komputera Mac. (Zawsze możesz komentować i edytować własne posty.
Usunąłem
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.