Awaria karty graficznej Mac Pro 2008


1

Mam Mac Pro 2008, a karta graficzna (NVIDIA 8800GT) zaczęła się blokować - nadal mogę poruszać myszą, ale nie mogę nic zrobić w systemie Windows 7 (rzadko używam OSX z opóźnieniem, więc nie wiem, czy to się tam dzieje). Cały ekran jest zniekształcony (różne kolory, miganie) i muszę ponownie uruchomić komputer.

Najnowsze sterowniki NVIDIA dla Windows 7 zostały zainstalowane i do tej pory wszystko było solidne.

Czy to nie brzmi jak karta graficzna zawodzi? Czy też muszę po prostu dostosować prędkość chłodzenia / wentylatora na samej karcie?

Jeśli muszę wymienić kartę, czy ktoś może polecić porządną wymianę, która poradziłaby sobie z większością gier komputerowych obecnej generacji?


Może najpierw spróbujesz uruchomić go ponownie w systemie OS X? To wcale nie może być zepsute. Karta graficzna jest dość łatwa do wymiany w Mac Pro.
Enrico Susatyo

grafika na ekranie jest od samego początku zniekształcona: / nawet przed uruchomieniem systemu Windows
Andrew B

Odpowiedzi:


1

Wygląda na to, że karta graficzna nie działa. Ten zniekształcony wyświetlacz jest tego objawem.

Jeśli używasz tylko systemu Windows, dowolna karta graficzna komputera w komputerze Mac Pro będzie działać poprawnie.

Co więcej, karty PC Radeon 58xx i 68xx działają również w systemie OS X od razu po wyjęciu z pudełka.

Polecam jedną z kart Radeon 5850, 5870, 6850 lub 6870, jeśli chcesz kompatybilność z komputerem Mac, lub dowolną dobrą kartę graficzną w ramach swojego budżetu, jeśli chcesz grać tylko w systemie Windows.


+1 Mój 2008 Mac Pro wykazywał te same objawy w zeszłym roku, tuż przed całkowitą awarią 8800 GT. Pamiętam, że czytałem gdzieś, że w modelu z 2008 roku użyto złej serii 8800 kart - lutowanie niskiej jakości lub coś takiego spowodowało, że miały wysoką awaryjność.
Sharpie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.