Czy w Mac OS X jest domyślne hasło SSH?


Odpowiedzi:


8

Brak hasła na poziomie systemu operacyjnego oznacza, że ​​ssh jest wyłączony dla tego użytkownika. Protokół nalega na niezerowe hasło, a zatem skróty dowolnego hasła nie pasują do braku skrótu.

Musisz podać klucze ssh lub w inny sposób ustawić uwierzytelnianie, aby zalogować się, jeśli twoje konto nie ma hasła.


To jest poprawne. Usunąłem hasło do mojego konta i nie mogłem na nim ssh, mimo że ssh było włączone dla wszystkich użytkowników.
TJ Luoma,

1
Zabawne, że brak hasła faktycznie zwiększa bezpieczeństwo Twojego SSH.
bmike

1
Tak, a jeśli zamkniesz klucze w samochodzie, nigdy nie dojdziesz do wypadku samochodowego. :-) (Cóż, przynajmniej nie w tym samochodzie.) SSH nie jest domyślnie włączony i można go również włączać / wyłączać dla poszczególnych kont. Jeśli jednak włączysz tę funkcję, sugeruję zmianę domyślnego portu, aby nie dopuścić do tego, by skrypty były niedostępne.
TJ Luoma,

3

Interesujące pytanie. Nie znam odpowiedzi, ale jeśli OS X zachowuje się jak inne systemy UNIX (i podejrzewam, że tak), istnieje możliwość istnienia identyfikatora użytkownika bez hasła. W takim przypadku logowanie jest wyłączone, a przychodzące połączenia ssh będą pytać o hasło, ale nic nie spełni wymogu uwierzytelnienia.


3

Możesz umieścić swój klucz publiczny w uprawnionych kluczach konta, na które próbujesz ssh i nie będziesz już proszony o podanie hasła.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.