Przesuń palcem do Archiwum zamiast Usuń w Mail.app na El Capitan


23

OS X 10.11 (El Capitan) wprowadza możliwość przesuwania palcem po rozmowach w Mail.app w celu wysłania ich do kosza:

Zapowiedź

Jednak sądząc po dostępnych ustawieniach, wydaje się, że nie można wykonać akcji machnięcia „Archiwum” zamiast „Kosz”, ponieważ działa na iOS.

Czy jest jakiś sposób na zmianę akcji z „Kosza” na „Archiwum”?


Poczta systemu OS X ma funkcję archiwizacji przez długi czas - prawdopodobnie przed wdrożeniem Gmaila. Również użytkownicy bo zmagają się z koncepcją „cała poczta” od ponad dekady . Które z dwóch działań archiwalnych chcesz zobaczyć? Czy nie jest to coś, co możesz kontrolować po stronie ustawień Gmaila (akcja archiwizacji zamiast usuwania / przenoszenia)?
bmike

1
Funkcja archiwizacji poczty OS X pojawiła się wiele lat po Gmailu. Dlaczego myślałeś, że to było wcześniejsze?
Glyph

Odpowiedzi:


39

Otwórz Mail> Preferencje> Wyświetlanie i zmień „ Przesuń w lewo do ” z Kosza do archiwum (5. linia w dół).

W systemie macOS Sierra jest trochę inaczej. wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Niestety szkoda, że ​​nie miałem opcji Archiwizuj, przesuwaj w prawo i usuwaj, przesuwaj w lewo. Znacznie rzadziej zaznaczam jako nieprzeczytane: \
dstarh

2

Ta funkcjonalność istnieje. Zobacz Mail> Preferencje> Wyświetlanie> „Przesuń w lewo, aby:”


-1

Alternatywnym rozwiązaniem jest użycie BetterTouchTool i skonfigurowanie gestu do mapowania na klawisz skrótu, który ustawiam w ustawieniach OS X w mapowaniach klawiatury. To dość skomplikowany proces, ale działa całkiem dobrze.


Rozumiałem, że dzięki oprogramowaniu w wersji beta (oprócz wskazywania im błędów) informowanie ich o tym, co użytkownicy lubią, a czego nie, jest częścią tego, dlaczego wypuszczają ją wcześniej. Jeśli więc wiele osób komunikuje tę potrzebę, wygląda na to, że prawdopodobnie zmodyfikują tę funkcję. Nie wiedziałem, że to, czego nie ma teraz w El Capitan, jest czymś, czego Apple „po prostu nie rozważy”. Mam nadzieję, że nie. Zauważyłem, z ogólnej perspektywy, używając Yosemite, że jest wiele funkcji, których chciałbym, aby brakowało OS X w iOS.
gracey209

SteveMac: witamy na AskDifferent. Poświęć trochę czasu na przeczytanie FAQ i zauważ, dlaczego i jak to różni się od grupy dyskusyjnej. Radzę poprawić odpowiedź w kierunku odpowiedzi .
dan

1
Widzę ten post jako jednoznaczną odpowiedź - tylko jedną, z którą się nie zgadzam. Archiwum oznacza coś zupełnie innego w poczcie OS X. Zmiana etykiety jest oczywiście możliwa, ale nie wydaje mi się, aby Apple wdrożyło ją jako standard. Ale to tylko opinia jednej osoby. Dziękujemy za przedstawienie opinii i obejście tego problemu. Czy mógłbyś opisać skrót klawiaturowy, który zaprojektowałeś do „archiwizacji Gmaila”, edytując swój post?
bmike

-2

W GM jest poprawka - zmień kosz na archiwum !!! trudno znaleźć .... oto instrukcje http://www.macobserver.com/tmo/article/el-capitan-beta-using-mail-gestures


1
Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
Tetsujin,

Dzięki za odpowiedź, działa. Spróbuj sformatować odpowiedź w celu uwzględnienia instrukcji zawartych w artykule i być bardziej obiektywnym, a ja oznaczę ją jako zaakceptowaną odpowiedź.
Gabriele Cirulli
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.