Włączyć / włączyć Wi-Fi za pomocą jednego przycisku?


15

Czy istnieje sposób przypisania funkcji włączania / wyłączania Wi-Fi do jednego z klawiszy funkcyjnych, takich jak F4, których inaczej nigdy nie używam? Zakładam, że wymagany będzie Applescript. Mogę jednak zamiast tego użyć skryptu BASH.

Odpowiedzi:


27

Dzięki budakpisang za to:

W terminalu możesz włączać i wyłączać Wi-Fi za pomocą tych poleceń

networksetup -setairportpower en1 off
networksetup -setairportpower en1 on

en1 jest wifi. Spróbuj networksetup -listnetworkserviceordersprawdzić, czy jest to dla Ciebie odpowiednie, czy nie.

Oto jedna linijka do włączania i wyłączania

networksetup -getairportpower en1 | grep "On" && networksetup -setairportpower en1 off || networksetup -setairportpower en1 on

Utwórz skrót klawiaturowy, który uruchamia polecenie powłoki

 1. Uruchom Automator i utwórz nową usługę.

 2. Ustaw „Usługa odbiera wybrano: na„ brak danych wejściowych ”w„ dowolnej aplikacji ”.

 3. Dodaj akcję o nazwie „Uruchom skrypt powłoki”. Znajduje się w sekcji Narzędzia w bibliotece akcji.

 4. Wstaw żądane polecenie bash do pola tekstowego i przetestuj je, używając przycisku Uruchom (w prawym górnym rogu). Powinien robić wszystko, co robi skrypt (wyłączać, włączać lub przełączać), a pod akcją powinny znajdować się zielone tiki.

 5. Zapisz go, nadając mu nazwę usługi, którą możesz zapamiętać.

 6. Przejdź do Preferencji systemowych -> Klawiatura i przejdź do karty Skróty

 7. Przejdź do sekcji Usługi i przewiń w dół do Ogólne - tam znajdziesz swoją usługę. Jeśli wybierzesz linię, możesz kliknąć „dodaj skrót” i nadać mu skrót klawiaturowy.


Dzięki. To trochę bardziej zaangażowane, niż chciałbym. Od czasu do czasu instaluję system operacyjny, aby usunąć wszelkie infekcje złośliwym oprogramowaniem. Wykonanie tych wszystkich kroków za każdym razem byłoby uciążliwe. Prześlę do Apple prośbę o zmianę lub zamianę.
Ebu

3
Należy pamiętać, że na niektórych komputerach (np. Późny model Macbook Pro Retina) siecią Wi-Fi jest eth0.
Daniel Griscom,

1
@Ebu Możesz skopiować ten folder, aby zachować swoje usługi:~/Library/Services
juil

Doskonały. Zdecydowałem się uruchomić to za pośrednictwem BetterTouchTool, ale poza tym dokładnie to, czego chciałem i potrzebowałem.
Art Geigel

5

Lekka poprawa świetnej odpowiedzi Drew Ogryzka działała (lepiej) dla mnie. Poniższy skrypt nie przyjmuje żadnych założeń, która karta sieciowa jest używana do WiFi:

set_wifi_on_or_off() {
 networksetup -getairportpower en${n} | grep ": ${1}";
 if test $? -eq 0;
 then
  echo WiFi interface found: en${n};
  eval "networksetup -setairportpower en${n} ${2}"
  return 0;
 fi
 return 1;
}

for n in $(seq 0 10);
do
 if set_wifi_on_or_off "On" "off"; then break; fi;
 if set_wifi_on_or_off "Off" "on"; then break; fi;
done

0

Udostępnianie tej świetnej odpowiedzi na wielu urządzeniach iCloud nie było nie tak proste, jak ustawienie jej lokalnie. Poniższa odpowiedź będzie działać w przypadku rozszerzonego przypadku użycia.

Na pierwszym urządzeniu wyeksportuj ten przepływ pracy z Automatora do domyślnego folderu Automatora w iCloud. Następnie otwórz go ręcznie z iCloud na drugim komputerze Mac. Powiedz Automatorowi, aby zduplikował plik przepływu pracy, a teraz, gdy go zapiszesz, Automator kontekstowo może zapisać go w lokalnej bibliotece usług, co powoduje, że przepływ pracy pojawia się na liście skrótów klawiaturowych jak poprzednio.

Wyjaśnienie tła: Mówię Automatorowi, aby wyeksportował przepływ pracy Automatora nocnego menedżera do iCloud. Ale gdy ponownie otworzę i uruchomię to w Automatorze na starszym urządzeniu MacOS, nie pojawi się ono w zakładce „Klawisze skrótów” w Preferencjach systemowych na liście Usługi - Ogólne, aby otrzymać kombinację klawiszy. Zrobiło to na moim pierwszym urządzeniu, tak jak opisuje to odpowiedź Drew Ogryzka w kroku 7, ale ponieważ nie musiałem w żaden sposób modyfikować przepływu pracy, menu Plik Automatora nie pozwoli mi zapisać go jako niczego innego niż ten sam plik w folderze iCloud. Nie powoduje to jednak pojawienia się Preferencji systemowych.


-1

Właśnie tego spróbowałem i to zadziałało dla mnie. Za pomocą Spotlight uruchom Preferencje systemowe, a następnie zacznij pisać wifi i naciśnij Enter, użyj klawiszy tab i strzałek, aby poruszać się po elementach okna, aż wybierzesz „wifi”, a następnie „włącz wifi” i to wszystko. Bez kodu, ale także bez klawiszy skrótu, tylko nawigacja za pomocą klawiatury.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.