Dysk twardy Zmień dysk SSD - Macbook Pro


0

Mój Macbook był wolny, a potem chcę go przyspieszyć, to MacBook Pro z 2011 lub 2012 roku, nie pamiętam. Kupiłem Samsung SSD 850 EVO.

Po pierwsze, wyjąłem stary dysk twardy, a następnie umieściłem na nim nowy dysk SSD, zrobiłem bootowalny dysk z Yosemite 10.10, a następnie próbowałem uruchomić go z USB, ale nie można go zainstalować, ponieważ dysk twardy się nie pojawił, ponieważ nie był sformatowany. Zrobiłem to, biorąc stary dysk twardy do komputera Macbook i użyłem stacji dokującej dysku twardego do sformatowania go za pomocą. narzędzie dyskowe. Dysk twardy można bez problemu zainstalować tylko ze stacji dokującej. Zrobiłem to i uruchomiłem Macbooka, logo Apple z obracającym się kołem, i nic się nie dzieje. Próbowałem wszystkiego, użyłem Carbon Copy Cloner, próbowałem zrobić bootowalny napęd na kciuk z diskmakerx.

Podczas odzyskiwania, gdy dysk SSD znajduje się w stacji dokującej, byłem w stanie zainstalować Mountain Lion, od tego momentu mogłem uruchomić się dobrze, bez problemów. Po tym, jak umieściłem SSD z udanym Mountain Lion w komputerze, nie byłem w stanie uruchomić się ponownie, tylko logo Apple i obracające się koło.

Użyłem 4 tygodni, aby komputer działał, przeszukałem wszystkie witryny Google, Apple.com i inne. Ale nie mogłem znaleźć żadnego rozwiązania.

Proszę pomóż mi :(


Kilka razy wymieniłem dysk twardy w moim starym Macbooku. Za każdym razem, gdy użyłem Superdupera do stworzenia dokładnego obrazu, CCC powinno zrobić to samo. Ta metoda działała dla mnie za każdym razem. Jedyna różnica - to były dyski twarde, a nie SSD. Ale to nie powinno mieć znaczenia. cnet.com/how-to/upgrade-your-macbook-install-ssd-hard-drive
SPRBRN

Odpowiedzi:


1

Zaktualizowałem kilka komputerów Macbook z dyskami Samsung SSD. Ale były to EVO 840. Oto, co zauważyłem dla siebie:

  1. SDD musiał zostać podłączony zamiast oryginalnego dysku twardego. Podłączanie zamiast DVD powoduje problemy.
  2. Złącze bardzo trudno jest podłączyć i odłączyć od dysków SSD Samsung. Z Apple HDD jest znacznie łatwiej. Musisz więc mocno nacisnąć, aby podłączyć dysk SSD. Aby odłączyć, delikatnie użyj małego płaskiego śrubokręta, aby oddzielić dysk SSD od złącza. To „twarde” złącze może być powodem, dla którego nie widać dysku SSD.

Wątpię, czy instalacja dysku SSD w stacji dokującej będzie działać, jeśli spróbujesz go zainstalować bez tej stacji dokującej. OS X wie, gdzie co podłączyć. Potrzebujesz odpowiedniej ścieżki urządzenia, co oznacza, że ​​musi ona być poprawnie podłączona podczas instalacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.