Czy Macbook Pro z połowy 2015 r. Może obsługiwać 3 zewnętrzne monitory? [duplikować]


23

Mam MacBooka Pro z połowy 2015 roku i chcę uruchomić trzy zewnętrzne monitory - wydaje się, że zasilają tylko 2 z nich. Wydaje mi się, że mogę uruchomić dowolną kombinację, ale tylko dwie. Zasilam je przez 1 X piorun do DVI, 1 X piorun do VGA i 1 XHDMI.

Czy można to zrobić?


Teraz wiemy, że MBP z połowy 2015 roku nie obsługuje trzech monitorów. Czy ktoś wie, jaki był ostatni model MBP, który obsługiwał trzy monitory?
Harris,

@Harris może obsługiwać 3 zewnętrzne monitory, zobacz odpowiedzi poniżej zaakceptowanej odpowiedzi.
Dawson Toth

Jeśli możesz go znaleźć, możesz kupić Zotac ZT-DP2HD. Zasadniczo powoduje to, że komputer Mac myśli, że masz jeden szeroki monitor zamiast dwóch. Łączy się z Display Port, a wyjścia z dwoma portami HDMI. Jedynym minusem jest to, że aplikacje pełnoekranowe nie działają tak, jak można się spodziewać, ale świetnie nadają się na dodatkową powierzchnię ekranu. Działa dobrze z moim starym MacBookiem Air.
ingh.am

Odpowiedzi:


5

Możesz uruchomić tylko 2 zewnętrzne monitory oraz trzeci przez AppleTV! Jeśli chcesz, możesz także uruchomić MacBook Pro LCD, uzyskując w ten sposób konfigurację 4 monitorów.

Ta odpowiedź pochodzi z osobistego doświadczenia i szczegółów technicznych Apple. Mam ten sam model i przetestowałem wszystkie możliwe kombinacje, próbując również pasywne i aktywne połączenia DVI.


Na podstawie tej odpowiedzi kupiłem telewizor Apple do obsługi 3 monitorów na moim MBP z połowy 2015 roku. Niestety, nie działa tak dobrze, jak się spodziewałem, szczególnie dla kogoś takiego jak ja, który jest przy komputerze przez cały dzień. Za każdym razem, gdy mój komputer Mac idzie spać, muszę ponownie połączyć się z Apple TV, a kiedy to robię, często układ monitorów jest nieprawidłowy i muszę je zmienić. I często mysz nie działa od razu na Apple TV. Ogólnie rzecz biorąc, niezbyt dobre rozwiązanie IMO
Harris

Mam 2015 MBPR z chipsetem Intel Iris Graphics i udało mi się wyświetlać na 2 monitorach zewnętrznych, oba z kablem mini-DisplayPort na DisplayPort oraz zintegrowanym ekranem MBP. Próbowałem też z kablem DisplayPort na HDMI, ale to nie działało. Użycie trzeciego monitora z portem HDMI bez konwersji (HDMI na HDMI) również NIE działa.
bgondy

1
Ta odpowiedź nie jest poprawna technicznie. Możliwe jest, jak szczegółowo opisano w innych odpowiedziach, prowadzić 3 zewnętrzne monitory bez użycia Apple TV.
Dawson Toth

15

TAK. Można to zrobić, jeśli twój MBP ma dodatkowy układ graficzny ORAZ używasz Displayport jako jednego z wejść monitora. Kliknij „Informacje o tym komputerze Mac” „Raport systemu” „Grafika / wyświetlacze” i sprawdź, czy ma 2 układy graficzne, z których jeden to „AMD Radeon R9 M370X”

Moje eksperymenty nauczyły mnie tego:

 1. 2012 MBPR z dodatkowym układem graficznym może obsługiwać 2x TB-DVI + 1x HDMI
 2. MBPR 2015 z pojedynczą zintegrowaną grafiką może prowadzić tylko 2x dowolną kombinację, jak wskazuje plakat (nie może prowadzić kombinacji w punkcie 3 poniżej)
 3. 2015 MBPR z dodatkowym układem graficznym NIE może obsługiwać 2x TB-DVI + 1X HDMI, ale może obsługiwać 1x TB-DVI + 1x TB-DisplayPort + 1x HDMI, jak wskazuje jedna z odpowiedzi tutaj.

Nie wiem, co zmieniło się między 2012 + dodatkową grafiką a 2015 + dodatkową grafiką, aby wymagać, aby jeden z monitorów korzystał z wejścia Displayport (w porównaniu z DVI / HDMI / VGA). Żałuję, że nie ma sposobu, bo teraz potrzebuję innego monitora ...


Uniknąłem zakupu nowego monitora, kupując „Aktywny mini DisplayPort (Thunderbolt) na adapter HDMI”. Więc w twoim przypadku weź jeden z kabli TB-DVI i zamiast tego podłącz aktywny adapter do laptopa, a następnie przejdź z HDMI-DVI do wyświetlacza.
Dawson Toth

Poniższy również działa bez problemu: 1x HDMI oraz 2x TB-VGA bez żadnych problemów (MacbookPro11,5, ze AMD GPU). Omawiana konfiguracja obsługuje monitor 4K (przez TB-DP) i 2 monitory 1080p (1 TB-DVI, 1 HDMI-DVI). Co ciekawe, żadna inna kombinacja cyfrowa nie działa (VGA / DB25 jest analogowy). Wypróbowałem monitor 4K na HDMI, a następnie dwa pozostałe na TB-DVI, i nie będzie wyświetlany na trzecim mniejszym monitorze.
Jon V

5

Byłem w stanie to zrobić z moim 15 ″ rMBP na rok 2012. Właśnie uaktualniłem do 15 ″ rMBP w 2015 r. I nie spodziewałem się gorszego doświadczenia; jednak nie udało mi się jeszcze podłączyć trzeciego monitora zewnętrznego. Używam 3 podłączonych monitorów 1920x1080 Thunderbolt → DVI x2 i HDMI → DVI x1.

Właśnie osiągnąłem konfigurację 4 monitorów (w zestawie wyświetlacz rMBP). Oto moja konfiguracja:

 • MacBook Pro (Retina, 15-calowy, połowa 2015 r.)
 • AMD Radeon R9 M370X 2048 MB
 • OS X 10.10.3
 • Port TB1 - adapter TB na DVI
 • Port TB2 - kabel Mini DisplayPort na DisplayPort
 • Port HDMI - adapter HDMI na DVI

Średnia temperatura procesora wynosiła od 50 do 70 stopni podczas normalnego przetwarzania przy ponad 10 otwartych aplikacjach. Kiedy zaczynam kompilować kod, widziałem, jak osiąga 100 stopni, ale gdy obroty wentylatora wzrosną, wraca do zakresu 50-70.


jaka była sztuczka, aby to osiągnąć? HDMI na DVI lub monitor TB-DP - DP? Mój 2012 działał idealnie, ale właśnie dostałem 2015 i mam również ten sam problem z tą konfiguracją: monitory 3x 1080p - TB1-DVI, TB2-HDMI, HDMI-HDMI
MKN Web Solutions

3

Możesz uruchomić od 3 do 4 monitorów zewnętrznych (4 lub 5 wraz z ekranem głównym). Odbywa się to przez USB. Domyślnie możesz mieć tylko 2 monitory zewnętrzne, w tym wyświetlacz natywny. Ale jest sposób, aby dodać więcej.

Oto jak to zrobić:

 1. Zdobądź adapter USB na HDMI (służy jako zewnętrzna karta graficzna, którą można wyciągnąć z procesora).
 2. Podłącz adapter do portu USB
 3. Podłącz HDMI do adaptera i podłącz do monitora. To takie proste. Możesz również uzyskać adaptery do portu wyświetlacza, VGA, DVI.

Ten film pokazuje powyższe kroki.

https://youtu.be/w8gE-ckBwjE


Czy zostało to zrobione z komputerem Macbook Pro z połowy 2015 r., Jak stwierdzono w pytaniu? Ponieważ to ten konkretny model ma problemy z uruchomieniem trzech monitorów zewnętrznych.
Harris,

Karta graficzna USB jest całkowicie niezależna od innych monitorów. Częstotliwość odświeżania jest niższa i z mojego doświadczenia wynika, że ​​wygląd wyświetlacza (np. Określone kolory) nie pasuje dokładnie do monitora napędzanego wewnętrzną kartą graficzną - nawet jeśli monitory są identyczne. Jedyną rzeczą, która uniemożliwiłaby mu działanie na połowie MBP w połowie 2015 r., Jest to, że sterownik nie działa na używanej wersji OS X.
Stan Kurdziel

Z jakiego produktu korzystałeś? Wypróbowałem ten z DeLock (62617) i nie działał on po wyjęciu z pudełka pod OS X 10.11. Działa to jednak po zainstalowaniu oprogramowania „Display Link” z: displaylink.com/downloads/file?id=776 .
Adrian Zaugg

0

Właściwym sposobem na osiągnięcie tego celu jest połączenie łańcuchowe wyświetlaczy

Podłącz wyświetlacz do komputera Podłącz drugi wyświetlacz do pierwszego wyświetlacza Tak dalej i tak dalej.

Trudną częścią jest znalezienie właściwego połączenia, ale jest to możliwe.


Niestety nie można połączyć łańcuchowo wyświetlacza innego niż TB, chyba że między nimi znajduje się inny TB, jest to znane ograniczenie. Więc to nie zadziała.
ZekeDroid

O ile nie miał wyświetlaczy TB, OP nie określił
fingaz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.