Ile monitorów zewnętrznych mogę zasilać 15-calowym komputerem MacBook Pro Retina? [Duplikat]


18

Mam trzy 24-calowe (1920x1200) Dell'y, których chciałbym używać w jednym ustawieniu. Z 15-calową siatkówką MacBook Pro posiadającą dwa porty Thunderbolt i jedno złącze HDMI, czy byłoby możliwe połączenie ich wszystkich oprócz wbudowanego -w wyświetlaczu?


1
Myślę, że powinniśmy skupić się na tym pytaniu w kierunku 15-calowego rMBP. Istnieją znaczne różnice między 15-calowym rMBP i 13-calowym rMBP, ponieważ dyskretna grafika w wysokiej klasy modelu jest szybsza i ma dostęp do większej ilości pamięci wideo.
gentmatt

Odpowiedzi:


14

Blog Other World Computing pokazuje, że nowy MacBook Pro 15 "z wyświetlaczem Retina może obsługiwać 3 zewnętrzne wyświetlacze:

MacBook Pro 15 z wyświetlaczem Retina może obsługiwać 3 zewnętrzne wyświetlacze

źródło obrazu: http://blog.macsales.com/

Zastosowano te rozdzielczości:

  • Retina na laptopie @ „best for Retina”
  • iMac używany jako wyświetlacz @ 2560 x 1440 przez Thunderbolt
  • iMac używany jako wyświetlacz @ 2560 x 1440 przez Thunderbolt / DisplayPort
  • Monitor LG @ 1920 x 1200 przez HDMI

Cytat z artykułu prasowego MacRumors na ten temat :

To sprawia, że ​​Retina MacBook Pro jest pierwszym komputerem Mac - innym niż stacja robocza typu tower - takim jak Mac Pro - do natywnego zasilania czterech wyświetlaczy jednocześnie.


jakiś pomysł na rozdzielczość każdego wyświetlacza?
yee379,

@ yee379 - Dodałem rozdzielczości użyte do odpowiedzi.
iolsmit

1
przez połączenie łańcuchowe kabli piorunowych widziałem, jak ludzie robią 4 monitory plus rMBP, w sumie 5. To zdjęcie doskonale pokazuje tylko używane porty. Obecnie nie istnieje żadne centrum piorunów, które działałoby. (losowa uwaga dodatkowa)
Ryan Hollingsworth,

Używam 10.12.6MacBooka Pro (Retina, 15-calowy, połowa 2015 r.) - Postępowałem zgodnie z instrukcjami, ale Mac nawet nie odbiera czwartego wyświetlacza. Mam 27 "LG 4k, siatkówkę laptopa, tani 2x 21" acer - pojawia się tylko 1 acer
Christian Bongiorno

4

Tak. Znaczna część oficjalnej dokumentacji nie odnosi się wyraźnie do portu HDMI, ponieważ jako dodatek do dwóch piorunów i wbudowanego wyświetlacza, zostało to udowodnione przez kilku wczesnych użytkowników MacBooka Retina. Został również pochowany w przypisie 4 w odpowiedzi 11 użytecznego omnibusowego Thunderbolt FAQ

Zobacz recenzje jak, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat rozdzielczości i wydajności:


To jest niesamowite :-) Miałem taką konfigurację :)
Michiel,

Nie mogę powiedzieć, czy HDMI obsługuje rozdzielczość monitora Dell 1920x1200, ale być może można to ustalić na podstawie artykułu technicznego na temat modelu wyświetlacza.
bmike

3

Od http://www.apple.com/macbook-pro/specs/ :

Podwójny wyświetlacz i dublowanie wideo: Jednocześnie obsługuje pełną natywną rozdzielczość na wbudowanym wyświetlaczu i do 2560 na 1600 pikseli na maksymalnie dwóch zewnętrznych wyświetlaczach w milionach kolorów


darn :( <insert padding>
yee379

2
To jest niepoprawne. Na stronie support.apple.com/kb/HT5219#dispnum znajduje się przypis wyjaśniający, że obsługiwane są zarówno HDMI, jak i dwa zewnętrzne wyświetlacze.
bmike

1

Przez piorun + HDMI tak, trzy to limit, ale możesz używać monitorów DispllayLink do uruchamiania mniejszych (około 15 ") monitorów przez USB. Powinienem był zrobić zdjęcie, ponieważ nie jestem skonfigurowany, aby naprawdę z niego korzystać , ale z powodzeniem podłączyłem dwa monitory 1920x1200 (piorun) na 1920x1080 (HDMI) i dwa monitory 1366x768 (USB) działające na mojej 13-calowej Retina Pro. Po prostu podłączyłem je. (Po pobraniu sterowników DisplayLink).


0

http://www.amazon.com/gp/product/B004CADY9I/ref=oh_details_o00_s01_i00?ie=UTF8&psc=1

Używam dwóch z rMBP do podłączenia dwóch zewnętrznych wyświetlaczy innych niż Apple. Zamierzam kupić trzeci monitor i podłączyć go przez port HDMI po prawej stronie.

Jeśli masz dużo gotówki do stracenia, możesz połączyć łańcuchowo monitory za pomocą pioruna. W tym procesie kupujesz kilka wyświetlaczy Apple Thunderbolt i podłączasz jeden koniec pierwszego kabla Thunderbolt do rMBP, drugi do pierwszego monitora, a następnie użyj drugiego portu Thunderbolt monitora, aby przejść do następnego i tak dalej. Widziałem wideo na youtube, kiedy rMBP po raz pierwszy wyszedł z faceta zasilającego 4 monitory (w sumie 5, w tym ekran laptopów) w pełnej rozdzielczości.

Pamiętaj, że im więcej monitorów używasz, tym większe obciążenie będzie miało na twoim komputerze.


0

Możesz uruchomić od 3 do 4 monitorów zewnętrznych (4 lub 5 wraz z ekranem głównym). Odbywa się to przez USB. Domyślnie możesz mieć tylko 2 monitory zewnętrzne, w tym wyświetlacz natywny. Ale jest sposób, aby dodać więcej.

Oto jak to zrobić:

  1. Zdobądź adapter USB na HDMI (służy jako zewnętrzna karta graficzna, którą można wyciągnąć z procesora).
  2. Podłącz adapter do portu USB
  3. Podłącz HDMI do adaptera i podłącz do monitora. To takie proste. Możesz również uzyskać adaptery do portu wyświetlacza, VGA, DVI.

Ten film pokazuje powyższe kroki.

https://youtu.be/w8gE-ckBwjE


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.