Co robi poczta, gdy wysyła załączniki przyjazne dla systemu Windows?


15

Co robi Poczta inaczej w stosunku do pliku lub plików, gdy wysyła załączniki przyjazne dla systemu Windows?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


@bckbck - Dzięki. :-) Nie wiem dlaczego, ale uważam, że przedstawiciel jest o wiele trudniejszy do zdobycia tutaj niż na StackOverflow.
Moshe

@Moshe - prawdopodobnie dlatego, że ogląda o wiele mniej osób
użytkownik151019

Odpowiedzi:


7

Według http://www.ncmug.org/tips/mail_attachments.html :

Domyślnie Mail zakłada, że ​​odbiorca jest także użytkownikiem komputera Mac, dlatego też zawiera widelce zasobów (jeśli w ogóle) załączonych plików. Zwykle użytkownik komputera Mac widzi takie załączniki jako pojedynczy plik, podczas gdy użytkownik systemu Windows widzi dwa pojedyncze pliki - jeden zawierający rozwidlenie danych pliku, a drugi zawierający rozwidlenie zasobów.

Po wybraniu załączników „Przyjaznych dla systemu Windows” Mail usuwa widelec z zasobu, aby użytkownicy systemu Windows otrzymali tylko jeden plik, a nie dwa (z których jeden i tak byłby bezużyteczny). W większości przypadków - przynajmniej w przypadku plików utworzonych za pomocą nowoczesnych aplikacji - wszystkie kluczowe części plików znajdują się w widelcu danych; tak długo, jak nazwa pliku ma prawidłowe rozszerzenie i mają odpowiednią aplikację, użytkownicy systemu Windows mogą go otworzyć.


Czy rozwidlenie zasobów to plik ._twoja nazwa pliku, który widzę na niektórych dyskach USB używanych z komputerem Mac?
Moshe

1
Tak, widelce zasobów mogą być zakodowane jako ._nazwa_pliku w systemach plików, które nie mają lepszego sposobu na zrobienie tego.
GEdgar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.