Które komputery Mac są zgodne z systemem OS X 10.11 El Capitan?


20

Czy istnieje lista oficjalnie obsługiwanych komputerów Mac dla systemu OS X El Capitan?

Proszę się przygotować, jeśli jakikolwiek sprzęt obsługiwany w Yosemite nie jest obsługiwany przez El Capitan?


4
Czy to pytanie nie jest tematem? Jeśli dobrze rozumiem, El Capitan nie jest udostępniany publicznie, więc jest wyraźnie poza zakresem tej witryny. Zobacz nasze centrum pomocy , w szczególności apple.stackexchange.com/help/on-topic („Nie pytaj o .... Wersja beta, publicznie dostępne oprogramowanie beta”) i meta.apple.stackexchange.com/q / 1712/24154 („Nie - OS X 10.11 El Capitan nie jest udostępniany publicznie. ... Z reguły nie zadawaj pytań dotyczących oprogramowania, które nie zostało publicznie opublikowane.”) I meta.apple.stackexchange.com/q / 1331/24154 . Czy źle zrozumiałem?
DW

1
Pamiętaj, że jeśli pobierasz El Capitan za pośrednictwem publicznej wersji beta Apple, Apple nakłada NDA (wymóg poufności). Wymagania Apple obejmują: ~ „Publiczne oprogramowanie w wersji beta to poufne informacje Apple. Nie publikuj publicznie informacji o publicznym oprogramowaniu w wersji beta i nie omawiaj publicznego oprogramowania w wersji beta z osobami spoza programu Apple Beta.” ~
DW

2
@DW i inne. Nie egzekwujemy NDA ani innych umów, chociaż wielu z nich odmówi głosowania lub zastanawia się, dlaczego ludzie je naruszają. Reputacja opiera się w dużej mierze na tym, jak wiarygodne są twoje odpowiedzi w oczach podzbioru „społeczności”, która decyduje się głosować. FYI - Wymienione specyfikacje nie są chronione przez NDA ani logują się, ponieważ Apple opublikowało je w otwartym Internecie.
bmike

1
@mike, rozumiem bardzo dobrze, że nie egzekwujemy NDA ... ale nie o to mi chodzi. Zarówno FAQ, jak i pytania Meta, które podłączyłem, wydają się zawierać wyraźne stwierdzenie, które wyklucza to pytanie. Zobacz apple.stackexchange.com/help/on-topic : „Nie pytaj o ... oprogramowanie udzielone tylko na podstawie NDA”. Dlatego wspomniałem o NDA: El Capitan to „oprogramowanie udzielane tylko na podstawie NDA”, więc pytanie o to wydaje się nie na temat. Zobacz także inne moje argumenty. W jaki sposób to pytanie nie narusza zasad określonych w Centrum pomocy oraz w pytaniach, do których prowadziłem linki?
DW

2
@DW Nie wszystkie pytania są nie na temat. Mówiąc prościej, chodzi o to, co ogłosił Apple, a nie sam system operacyjny . Chodzi o sprzęt i to, czy ludzie mogą zacząć planować jesień . Nie chodzi o korzystanie z nowego systemu operacyjnego. Najlepiej byłoby omówić to konkretne pytanie w Ask Different Meta, jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółów lub dyskusji.
bmike

Odpowiedzi:


32

Jeśli zależy Ci na czytaniu liści herbaty, początkowa wersja Beta Developer OS X 10.11 obsługuje następujące komputery Mac:

  • iMac (połowa 2007 r. lub nowszy)
  • MacBook Air (koniec 2008 r. Lub nowszy)
  • MacBook (aluminium z końca 2008 r. Lub początek 2009 r. Lub nowszy)
  • Mac mini (początek 2009 r. Lub nowszy)
  • MacBook Pro (połowa / koniec 2007 r. Lub nowszy)
  • Mac Pro (początek 2008 r. Lub nowszy)
  • Xserve (początek 2009 r.)

Źródło: OS X 10.11 Developer Beta 1 Informacje o wersji .

Apple nie publikuje żadnych oficjalnych wymagań .

O twoje ostatnie pytanie, nie. Nie ma Maców obsługiwanych przez Yosemite, które nie są obsługiwane przez El Capitan.


5
Zasadniczo jest to ta sama lista sprzętu obsługiwana przez system Mac OS X 10.10.
Patrick McMahon,

Istnieją teraz oficjalne wymagania opublikowane przez Apple. Pasują do tej odpowiedzi. Można je znaleźć w tym dokumencie wsparcia oraz na stronie El Capitan How to Install
Matt

11

Warto zauważyć, że każdy komputer Mac obsługujący Mountain Lion (10.8) obsługuje także Mavericks (10.9), Yosemite (10.10) i El Capitan Developer Beta 1 (10.11). Wymagania systemowe w El Capitan prawdopodobnie nie zmienią się w stosunku do wersji beta dewelopera.

Jednak niektóre funkcje mogą być niedostępne we wcześniejszych systemach. Istnieją spekulacje, że na przykład Metal może działać tylko z nowszymi procesorami graficznymi.


1
Rzeczywiście Metal będzie prawdopodobnie obsługiwany tylko na procesorach graficznych wprowadzonych od 2012 roku: apple.stackexchange.com/a/191078/11600
Coyote
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.