Jak mogę uzyskać nieprzetworzony tekst wiadomości e-mail w iOS Mail?


10

Czy Apple Mail w systemie iOS obsługuje pobieranie nieprzetworzonego tekstu wiadomości e-mail? Alternatywnie, czy istnieje sposób na przesłanie wiadomości e-mail jako załącznika ?

Chciałbym móc zgłosić spam do Spamcop.net, ale potrzebuję wszystkich nagłówków i nieprzetworzonego źródła wiadomości e-mail, a nie tylko kopii renderowanych wyników.


Czy pokazywanie tych nagłówków nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa? Dlaczego klienci iOS nie pokazują ich ?!
HappyFace,

nie, przeglądanie surowego tekstu nie stanowi zagrożenia bezpieczeństwa. W rzeczywistości z pewnym wysiłkiem przeglądanie nieprzetworzonych nagłówków pozwala odbiorcy ustalić, skąd pochodzi wiadomość e-mail i czy powinien bardziej lub mniej ufać wiadomości e-mail.
JGurtz

1
@JGurtz: w komentarzu powiedziano: „czy NIE pokazuje się tym nagłówkom zagrożenia bezpieczeństwa?”.
Jordan Brown

Czytanie za szybko! Rzeczywiście, NIE możliwość ich pokazania może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa
JGurtz

Odpowiedzi:


2

OK. Myślę, że to rozgryzłem.

Po pierwsze, musisz mieć dostęp do konta Gmail. Świetnie, jeśli oryginalny adres e-mail jest już adres na jeden. W przeciwnym razie musisz przekierować na adres Gmail (lub konto dostępne za pośrednictwem Gmaila).

Następnie otwórz Gmaila w przeglądarce na urządzeniu z systemem iOS. Użyłem Chrome, ale to może nie mieć znaczenia. Wejdź na gmail.google.com i zaloguj się na swoje konto. Prawdopodobnie zabierze Cię do wersji mobilnej. Przewiń stronę w dół, a powinieneś zobaczyć Mobile | Starsza wersja | Pulpit. Chcesz pulpitu .

Tam otwórz odpowiedni e-mail. Tuż pod informacją o adresie e-mail powinna znajdować się opcja Odpowiedz, Odpowiedz wszystkim, Prześlij dalej .... Pokaż oryginał . Kliknij Pokaż oryginał, a powinieneś być złoty.


1

Nie można tego zrobić bezpośrednio z aplikacji Poczta systemu iOS, ale można przesłać ją na inny adres obsługiwany przez odpowiedniego klienta opcję Pokaż oryginał .

Zawsze możesz robić takie rzeczy za pomocą poprawek Cydii , ale jeśli nie złamałeś jailbreaku urządzenia, to sposób, o którym mówiliśmy wcześniej, jest jedynym możliwym sposobem.

UWAGA: Najlepszym sposobem jest zawsze czekanie na nowe wersje. WWDC 2015 odbędzie się w San Francisco w dniach 8-12 czerwca i wprowadzą nowe wersje iOS i OS X.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.