Brak czasu uśpienia w preferencjach oszczędzania energii


21

Mam dwóch MacBooków Pro działających na Yosemite. Pierwszy z nich to 17-calówka z 4 lat temu. Jestem w stanie ustawić czas, w którym śpi. Druga to 15-calowa siatkówka wykonana w tym roku. W części poświęconej oszczędzaniu energii nie widzę sposobu na ustawienie czasu snu. Pokazuje tylko czas wyświetlania. Jak sprawić, by obie kontrolki suwaka pojawiały się na tym nowym Macbooku Pro?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Nie mogę dodać komentarza, ponieważ nie mam wystarczającej reputacji, dlatego jestem zmuszony do komentowania poprzez dodanie odpowiedzi. Kiedy odkryłem, że brakuje suwaka „uśpienia komputera”, a potem przeczytałem powyższy opis, dlaczego Apple celowo zdecydowało się to zrobić, z irytacją wykrzyknąłem „Ale teraz nie mam kontroli, ile czasu mija, zanim będę zmuszony wprowadzić hasło wznowić korzystanie z komputera! ”. Okazuje się, że Apple ujawnia tę funkcjonalność w innej sekcji aplikacji Ustawienia: Bezpieczeństwo i prywatność -> Ogólne -> Wymagaj hasła x minuty po śnie. [! [wprowadź opis obrazu
Jason Pepas

Właśnie sprawdziłem stronę Apple, rzekomo zaktualizowaną dla Sierra, i nadal mówi o posiadaniu osobnego suwaka dla komputera.
Andrew Wolfe,

Odpowiedzi:


15

Celowo usunięte

Apple usunęło suwak Komputer z ustawień Oszczędzania energii. To celowe.

Decyzja związana jest z wprowadzeniem przez Apple ulepszonego sprzętu, obsługą Power Nap i przekonaniem inżynierów, że OS X jest najlepiej przygotowany do zarządzania stanem zasilania komputera.

Jeśli chcesz, aby ten suwak powrócił, prześlij opinię do Apple .

Pliki do pobrania i inne długoterminowe zadania

OS X nie zasypia podczas większości długo działających zadań.

Zachowanie będzie zależeć od oprogramowania pobierającego plik. Na przykład Safari i Transmission proszą OS X, aby nie zasypiał podczas pobierania.

Aplikacje muszą składać deklaracje dotyczące zasilania w systemie OS X, które wyraźnie zatrzymują uśpienie komputera. Możesz zobaczyć te twierdzenia za pomocą następującego pmsetpolecenia:

pmset -g assertions

W przypadku starszych programów możesz dodać to zachowanie za pomocą wbudowanego narzędzia wiersza polecenia kofein .

Alternatywy stron trzecich

Istnieją narzędzia innych firm, które uzupełniają ustawienia Oszczędzania energii. Stworzyłem Power Managera, który może uśpić komputer Mac po bezczynności .

Istnieją inne narzędzia i prawdopodobnie możesz utworzyć skrypt, aby również odtworzyć to zachowanie.1
@ n1000 Nie zrozumiałem całego tego żargonu technologicznego w tym artykule. Czy to oznacza, że ​​kiedy mój ekran śpi, mój komputer również śpi? Co jeśli pobierałbym ogromny plik, którego ukończenie zajęłoby 5 godzin? Jak ustawić uśpienie wyświetlacza po 15 minutach aktywności, ale nadal mieć włączony komputer, aby pobieranie nie zostało przerwane?
JoJo

Czy zatem „Zapobiega automatycznemu uśpieniu komputera, gdy ekran jest wyłączony”, faktycznie coś robi? Czy może to równoznaczne z ustawieniem opcji „Uśpienie komputera” na „nigdy” na starym interfejsie?
Peter,

@Peter proszę o nowe pytanie . To najlepszy sposób na przyciągnięcie odpowiedzi. Komentarze nie są powszechnie widoczne.
Graham Miln,

1

Zasadniczo Safari pobierze plik, ale nie przejdzie w tryb uśpienia.

Możesz także zaznaczyć pole „Zapobiegaj automatycznemu uśpieniu komputera, gdy wyświetlacz jest wyłączony”. Odznaczam to pole; moc drzemka naprawdę, w tym przypadku, pomaga. Właściwie skończyłem odpowiadając na jedno z moich pytań, czytając ten wątek.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.