Czy można stworzyć pamięć USB z wieloma partycjami z instalatorami Mavericks, Yosemite, Snow Leopard?


3

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tworzeniu pamięci USB z wieloma partycjami i partycjami rozruchowymi do instalowania Mavericks, Yosemite i Snow Leopard?

Mam pendrive 32 Gb, który byłbym całkowicie gotów poświęcić temu przedsięwzięciu - jeśli coś takiego można w ogóle stworzyć.

Mam doświadczenie w tworzeniu pojedynczej pamięci USB instalatora Mavericks - ale czy opcja rozruchu z komputera Mac umożliwia uruchamianie z wielu partycji?


Procedura tworzenia takiego dysku rozruchowego znajduje się tutaj: apple.stackexchange.com/a/106112/11600
Coyote

Odpowiedzi:


4

Dobra .. Apple ma doskonale działającą stronę internetową zatytułowaną „Utwórz instalator rozruchowy dla systemu OS X” ( https://support.apple.com/en-us/HT201372 )

Co powie ci, co robić za pomocą terminala, po pomyślnym pobraniu Instaluj OS X El Capitan.app, Zainstaluj OS X Yosemite.app i Zainstaluj OS X Mavericks.app.

Ich instrukcje są następujące:

EDYCJA: uwaga, dodano macOS Sierra, który działa tą samą metodą - ale nie jest wymieniony na ich stronie internetowej

macOS Sierra

sudo /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app

OS X El Capitan

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app

OS X Yosemite

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app

OS X Mavericks

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app

Mogłem używać tych poleceń z terminala na dysku USB z 5 partycjami utworzonym przez Narzędzie dyskowe. Sprawdziłem to z opcją down-during-boot (alt-down-during-boot) i oba ładowały się dobrze.

Nie mogłem znaleźć instalatora OS X Snow Leopard na dysku twardym lub w innym miejscu, dlatego rozważam odpowiedź na to pytanie.

Uwaga: aplikacja instalatora Mountain Lion nie ma funkcji „createinstallmedia”, podobnie jak Yosemite + Mavericks, dlatego nie zainstalowałem go na pamięci USB - w tym celu należałoby użyć dodatkowego zestawu instrukcji dotyczących instalacji instalatora na Pamięć USB w zwykły sposób (Narzędzie dyskowe, montowanie, kopiowanie, kopiowanie itp.)


1

Chociaż nie mam doświadczenia z tą konkretną metodą, O / SX może łatwo uruchomić z wielu partycji na dowolnym nośniku. Ma to znaczenie, czy jest to klucz USB, macierz RAID Thunderbolt lub cokolwiek innego. Przytrzymanie klawisza opcji zapewni wszystkie partycje rozruchowe dostępne dla komputera Mac podczas rozruchu.


1

Tak to mozliwe. Mam napęd USB z bootowalnymi wersjami OS X od 10.6 do 10.10.

  1. Użyj narzędzia dyskowego, aby utworzyć potrzebne partycje. Poniżej Partitionmożesz wybrać liczbę pożądanych partycji. Upewnij się, że wybrałeś GUID Partition Table (GPT)w Opcje.
  2. Użyj narzędzia takiego jak DiskMaker X, aby utworzyć dyski OS X dla siebie. W systemie OS X 10.9 i 10.10 można również użyć metody opisanej przez @esaruoho.
  3. Naciśnij altpodczas uruchamiania i wybierz żądaną partycję.

Uwaga: komputer Mac uruchomi tylko te partycje, które może obsłużyć. Na przykład najnowszy komputer Mac nie uruchamia się w wersji 10.7.


Cześć n1000 - DiskMakerX niestety czyści wszystkie partycje pamięci USB przed rozpoczęciem procesu. DiskMakerX nie jest niestety dobrym rozwiązaniem, chyba że planujesz mieć jedną pamięć USB na jeden system OS X.
esaruoho
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.