Jak przełączać się między wieloma pełnoekranowymi oknami tej samej aplikacji w OS X? [duplikować]


21

Kiedy uruchamiam kilka instancji tej samej aplikacji (może to być osobne okno Chrome lub kilka projektów IntelliJ) w trybie pełnoekranowym, nie mogę przejść do konkretnej aplikacji za pomocą ⌘-Tab, pokaże tylko jedną ikonę aplikacji, ale jest kilka działa w tle.

Nie ma też specjalnego skrótu do aplikacji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy istnieje sposób na tworzenie ⌘-Tabinstancji programu zamiast globalnej ikony aplikacji?


1
To nie jest osobna instancja, tylko kolejne okno.
Tetsujin

1
Ok, w jaki sposób mogę przejść do tego innego okna za pomocą skrótu? :) z wyjątkiem kontroli misji
vach

1
Jest to osobne okno chrome, nie mogę po prostu nacisnąć Ctrl + Tab, aby przejść do następnej karty. Jedyną opcją, jaką do tej pory widziałem, była kontrola misji, która jest do bani ...
vach

1
Wiem o tym skrócie :( i działa tylko w przypadku niekompletnych aplikacji
screan

1
Pomyślałem, że powinien to być wspólny problem, ponieważ wpływa to na każdą pełną aplikację screan, która może mieć kilka okien / instancji, założę się, że nie jestem jedyną, która musi się przełączać między nimi :) (może inni tylko używają kontroli misji?)
VACH

Odpowiedzi:


8

Niestety nie ma skrótu do przełączania między oknami pełnoekranowymi tej samej aplikacji.

Masz dwie alternatywy , które nie są idealne, ale wystarczające:

 1. Skróty do przełączania między spacjami / pulpitami lub przeskakiwania do określonego

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 1. Gesty do przełączania między spacjami / pulpitami

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aby ten przepływ pracy działał dobrze, po prostu umieść okna pełnoekranowe obok siebie .


5
właśnie to robię teraz :) trudne, ale wciąż wymaga gładzika, ale teraz jest o wiele łatwiejsze i szybsze. wciąż naprawdę nie rozumiem, dlaczego Mac to robi, po co trwać kilka instancji, gdy celem karty poleceń jest przełączenie na to, czego potrzebujesz ...
vach

Jakie naciśnięcia klawiszy reprezentują ^ ← i ^ → na górnym obrazku?
hippietrail

@hippietrail ^stanowi Ctrltak Ctrl+leftArrow, Ctrl+rightArrow.
Patrick Berkeley,

Warto zauważyć, że skróty Ctrl+ Left Arrowi Ctrl+ Right Arrowdo przełączania spacji są domyślnie włączone.
Shane Reustle

7

Oprócz kontroli misji istnieje również dok.

Kliknięcie wielokrotnie spowoduje cykliczne przewijanie między pełnymi ekranami aplikacji.


2
Och, dziękuję, nie wiedziałem, że moja stacja dokująca jest twarda :) i częściej używam klawiatury niż gładzika / myszy, więc pytanie, ale dziękuję za odpowiedź :)
vach

nie wiedział tego. dzięki! Czy istnieje sposób na rozpoznanie w Docku, czy istnieje wiele okien? W przypadku trybu pełnoekranowego dostępnych jest wiele ikon. Ale pełny ekran nie wyświetla AFAICT.
javadba

Nic niezwykłego, o czym wiem. Prawdopodobnie dobrze znane jest to, że lista wielu okien menu „Okno”, jak pokazano na zrzucie ekranu oryginalnego postu, jest dublowana w niektórych aplikacjach (np. Safari), gdy ikona Docka jest kliknięta lub kliknięta prawym przyciskiem myszy, lub kliknął i przytrzymał.
Redarm

2
Mam też automatyczną stację dokującą, ale widzę stację dokującą z mojego drugiego monitora ... kliknięcie na nią wydaje się jednak nie przełączać.
Michael

2

Jeśli wiesz, jak powiązać skrypt jabłkowy ze skrótem klawiaturowym / gestem gładzika, jest to odpowiedź dla Ciebie.

Skrypt ma być uniwersalny. Wykorzystuje najbardziej ogólne terminy, aby uwzględnić jak najwięcej scenariuszy. Testowałem na Finderze, Script Editor i Firefox. Bez błędów.

Ma jednak zastrzeżenia:

 1. Skrypt działa tylko wtedy, gdy jest tylko jedna instancja aplikacji. (BTW, w tekście OP wciąż jest napisane „kilka instancji”). Można w niego pracować z wieloma instancjami, ale to walka o kolejny dzień.

 2. Ten skrypt przewija listę okien w Windowmenu. Zasadniczo klika element znajdujący się bezpośrednio pod znakiem zaznaczenia („✓”). Jeśli element z „✓” jest ostatnim elementem, skrypt zamiast tego kliknie pierwszy element pod ostatnim wierszem separatora. Skrypt cofający się w przeciwnym kierunku można uzyskać modyfikując ten skrypt. Nie widzę jednak, jak można je połączyć w jeden skrypt.

 3. tryOświadczenie, że produkuje errorMessagejest najbardziej efektywny sposób CPU wiem produkować indeks separator. Jeśli znasz lepszy sposób, proszę oświeć mnie.

Scenariusz:

tell application "System Events" to tell (first application process whose frontmost is true) to tell menu bar 1 to tell menu "Window"

  set cellingSeperator to last menu item whose value of attribute "AXEnabled" is false
  set checkedItem to first menu item whose value of attribute "AXMenuItemMarkChar" is "✓"

  try
    set intentionalError to cellingSeperator as Unicode text
  on error errorMessage
    set firstItemIndex to (characters ((offset of "«class menI» " in errorMessage) + 13) through ((offset of " of" in errorMessage) - 1) of errorMessage as string as integer) + 1
  end try

  repeat with iterator from firstItemIndex to number of menu items
    if value of attribute "AXFrame" of menu item iterator is equal to value of attribute "AXFrame" of checkedItem then
      set clickItemIndex to iterator + 1
      exit repeat
    end if
  end repeat

  if clickItemIndex is greater than number of menu items then set clickItemIndex to firstItemIndex

  tell menu item clickItemIndex to perform action "AXPress"

end tell

Dzięki, spróbuję to kiedyś i może dodam część multiInstance, ale jestem nowy na Macu i nie chcę robić czegoś, czego nie wiem jak cofnąć ... To jest pytanie, ale istnieje sposób na wykonanie kopii zapasowej mojego systemu operacyjnego jak to jest (jak vm), a następnie, jeśli coś zniszczę, mógłbym odzyskać to z kopii zapasowej ... (nie mam dodatkowej maszyny czasu) tylko zewnętrzny SSD większy niż pamięć moich urządzeń ... Lub jakiekolwiek inne opcje, które możesz wiesz o oprócz kopii zapasowej?
vach

1
To działa, ale nie jest dla mnie takie świetne (korzystanie z przepływów pracy Alfreda, uruchamianie skryptu osascript). Jak zmienilibyśmy to, aby działało dla konkretnej aplikacji? („Atom” w moim przypadku). Może zajmie trochę czasu, aby Zdarzenia systemowe znalazły prawidłową aplikację itp.? Nie jestem pewien, dlaczego jest wolny.
mostruash,

Czy podasz link do dobrego poradnika na temat instalowania takich skryptów? Dziękuję Ci.
tidelake
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.