Jak mogę naprawić EFI?


2

Komputer to MacBook Air. Mam podwójny rozruch OSX Yosemite i Linux Ubuntu 14.04. Zepsułem i uszkodziłem EFI Maca, dlatego OSX przestał działać. Dysk odzyskiwania również został zniszczony. FileVault jest włączony i właśnie zmieniłem hasło logowania (które pamiętam, ale nie mogę z niego korzystać), zanim pojawią się problemy.

Proszę pomóż..


Możesz nie być w stanie naprawić tego bez rozpoczęcia od zera. Czy masz kopię zapasową Time Machine?
user3439894

Który model Air? Niektóre obsługują odzyskiwanie Internetu, inne wymagają naprawy przez kogoś, kto ma skonfigurowany serwer Netboot.
bmike

Mam kopię zapasową Time Machine na dysku zewnętrznym ... ale nie sądzę, że to działa ..
YZ

Dostaję też znak zakazu, gdy próbuję się zalogować.
YZ

Odpowiedzi:


1

Jeśli masz dostęp do innego komputera Mac, możesz wykonać rozruchową instalację usb w Yosemite. http://liondiskmaker.com/ ma program do tworzenia skryptów jabłkowych, który utworzy jeden, wystarczy tylko pamięć USB z 8 GB i pobrany instalator. Uruchom zepsuty komputer z pamięci USB, przytrzymując Shift podczas sekwencji rozruchowej i wybierając pamięć USB.

Tam możesz przywrócić z wehikułu czasu, jeśli wehikuł czasu działa. W przeciwnym razie po prostu zainstaluj ponownie starą instalację. Nie powinien usuwać danych, ale bałagan z EFI jest zawsze niebezpieczny i może wymagać podziału na części.

W takim przypadku możesz spróbować uruchomić komputer z zewnętrznego komputera Mac, albo z dysku twardego z komputerem Mac, maszyną czasu itp., A przy tym, miejmy nadzieję, że będziesz w stanie zamontować pomieszaną partycję dysku, na której są dane, i uzyskać dane Wyłącz to.


0

Jeśli masz podłączoną kopię zapasową Time Machine, powinieneś być w stanie uruchomić komputer Mac, naciskając klawisz ALT i wybierając kopię zapasową Time Machine. Najprawdopodobniej będziesz musiał usunąć wewnętrzny dysk twardy i zainstalować go ponownie z kopii zapasowej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.