Przywrócenie wydajności 840 EVO


2

Dostałem Samsunga 840 EVO zamontowanego w Mini pod koniec 2012 roku. Teraz jest to dysk SSD, na który wpływ ma znany problem obniżenia wydajności.

Przeszukując witrynę firmy Samsung, udało mi się znaleźć zaktualizowane oprogramowanie wewnętrzne „dla użytkowników komputerów Mac”, ale wiesz, że samo oprogramowanie wewnętrzne nie rozwiązuje problemu : dane muszą zostać ponownie skopiowane z zepsutych komórek do świeżych komórek. Tak właśnie działa oprogramowanie Magician dla systemu Windows.

Edycja: Ale spójrz na tę stronę:

http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/us/html/support/downloads.html

W części „Oprogramowanie układowe 840 evo dla komputerów Mac” przeczytałem: S wspiera zaawansowaną optymalizację wydajności w Magician 4.6 , która powinna być funkcją przywracania wydajności. Czy ktoś może wyjaśnić?

Czy ktoś znalazł sposób na przywrócenie wydajności na komputerze Mac?

Dzięki.


Nadal czekam, aż będę do tego absolutnie zmuszony, ponieważ nigdzie nie próbuję uruchomić narzędzia Mac firmy Samsung. Najlepsze, co mogę wymyślić, to… Clone Drive; format NTFS; umieścić w komputerze; aktualizacja; wróć do Maca; skopiuj klon z powrotem: - (((
Tetsujin

Otwarcie mojego mini i instalacja napędu była podróżą bólu, nie chcę ponownie przerabiać całego procesu. Przypuszczam, że poczekam na jakieś działające narzędzie z Samsunga. Tymczasem czy jest jakieś narzędzie do sprawdzania stanu mojego 840 evo? Trochę się martwię, że go kupiłem ...
MadHatter

Najwyraźniej powodem, dla którego nie ma takiego narzędzia na Macu, jest to, że Apple nie wyda do tego celu sterownika AHCI. A więc to komputer albo nic, afaik. ref: cindori.org/trim-enabler-and-yosemite
Tetsujin

To może być głupie pytanie. Dlaczego po prostu nie zainstalować systemu Windows na komputerze Mac?
David Anderson

Instalowanie systemu Windows nie jest złym pomysłem, mam napęd mechaniczny na komputerze Mac i mogę go używać w systemie Windows. Problem polega na tym, że dysk SSD musi być sformatowany w systemie plików NTFS? Jeśli tak, oznaczałoby to usunięcie OSX.
MadHatter

Odpowiedzi:


1

Po pierwsze, jak już wspomniałeś, oprogramowanie układowe można również aktualizować na komputerze Mac. Nie potrzebujesz do tego okien. Oto instrukcja . Nie wspomina o 840 EVO , ale powinno być dobrze. (Może EVO nie jest wspomniane tylko dlatego, że aktualizacja EVO wyszła 30 dni później niż aktualizacja inna niż EVO, a instrukcja nie została później zaktualizowana?)

Po drugie, nie komórki są zepsute , tylko ich treść jest zepsute . Można to naprawić, przepisując dane. Pierwsza aktualizacja oprogramowania układowego (od października 2014 r.) Zmodyfikowała tylko algorytm używany do odczytu danych (próbując zrekompensować starzenie się plików). Jak już wskazałeś, samo to nie rozwiązuje całkowicie problemu. Konieczne było odświeżenie starych danych. W tym momencie doszło do gry oprogramowanie do przywracania wydajności . Po prostu robi to (pełne przepisywanie), aby upewnić się, że nie ma starych plików.

Wygląda na to, że pierwsza aktualizacja oprogramowania układowego była niewystarczająca, a odczytywanie plików spowalniało wraz ze starszymi plikami.

Dzięki drugiej aktualizacji oprogramowania układowego (w przypadku 840 EVO jest to EXT0DB6Q ) Samsung ponownie zmodyfikował algorytm, ale także wprowadził cykliczne (wykonywane sprzętowo) przepisywanie wszystkich danych. W ten sposób dane nie starzeją się i jawny proces przywracania wydajności nie jest już konieczny. Zamiast tego przywracanie wydajności będzie wykonywane przez nowe oprogramowanie układowe cyklicznie, gdy dysk będzie bezczynny.

Jeśli naprawdę chcesz natychmiast zapisać dane, możesz sklonować dysk i skopiować go z powrotem do niego, tak myślę. Ale nie powinno być takiej potrzeby.

Źródło: Różne strony internetowe, głównie przegląd ssd . Sugeruję przeczytać to dla głębszego zrozumienia. :)

Na twoje pytanie dotyczące zaawansowanej optymalizacji wydajności pozwól mi zacytować anandtech :

Nowy Magician 4.6 zawiera również funkcję Advanced Performance Optimization, która jest podobna do narzędzia do przywracania wydajności, które Samsung wydał wcześniej. Zasadniczo jest to polecenie, które nakazuje SSD przepisanie wszystkich wewnętrznych danych, co resetuje wszystkie ładunki komórkowe, a tym samym odzyskuje wydajność. Jest to jedynie dodatkowe narzędzie, ponieważ samo uaktualnienie oprogramowania powinno wystarczyć do przywrócenia wydajności, ale w przypadku, gdy wydajność nie zostanie w pełni przywrócona po aktualizacji oprogramowania (i trochę czasu bezczynności, aby dysk mógł odświeżyć komórki), można użyć tego narzędzia wymusić odświeżenie ładowania komórki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.