Usunięte wiadomości e-mail trafiające do folderu śmieci


1

Kiedy usuwam wiadomość ze skrzynki odbiorczej iPada, często jest ona przenoszona do folderu śmieci zamiast do folderu śmieci. Nie mogę znaleźć wzoru związanego z nadawcą. Często będzie to wiadomość od osoby, z którą wysłałem e-mailem setki razy. Jakieś pomysły?

Odpowiedzi:


1

Dzięki IMAP odpowiedzialność za urządzenie (lub klientów) polega na tym, aby wiedzieć, w którym folderze umieszczać różne wiadomości, ponieważ wykonywane są działania na wiadomościach. Podejrzewam, że masz błędną konfigurację IMAP. Istnieją 4 specjalne foldery: wersje robocze, wysłane, usunięte i archiwalne. Można je określić dla każdej skrzynki pocztowej na każdym urządzeniu, które uzyskuje dostęp do tego konta. (Ustawienia & gt; Poczta, kontakty, kalendarze & gt; (wybierz konto) & gt; (wybierz go ponownie) & gt; Ustawienia zaawansowane)

Aby skomplikować sprawę, musisz sprawdzić każde urządzenie, na którym skonfigurowano konto pocztowe. Na przykład, jeśli jest skonfigurowany na MB, iPhone i iPad następnie sprawdź specjalne oznaczenia folderów na wszystkich 3. Jeśli masz ten problem sporadycznie, ten fakt sugeruje, że te foldery są ustawione poprawnie na jednym urządzeniu, ale nie na innym. Jeśli masz tylko to konto na jednym urządzeniu, błąd w ustawieniach będzie nadal w tym obszarze ustawień.


Wszystko zależy od tego, czy jest to konto POP czy IMAP
Tetsujin

1
@Tetsujin oh dobry punkt. Zapomniałem, że niektórzy ludzie wciąż wybierają POP z jakiegokolwiek powodu, dokonam drobnej edycji. To musi być tak, ponieważ POP nie ma odpowiednika.
Tyson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.