Czy istnieje sposób na zlikwidowanie liczby odznak i odskok ikony dokowania dla Terminal.app w Lion?


20

Dzięki nowym funkcjom oszczędzania stanu (które chcę zachować) powiadomienia w dokach są dla mnie bardziej ekscytujące w Lion. Czy mogę ukryć funkcje odrzuceń i / lub powiadomień?

Chociaż podoba mi się nowa funkcja przywracania w Terminal.app, która ponownie otwiera karty i pokazuje ostatnie 500 wierszy w historii, absolutnie nienawidzę tego, że Terminal.app jest teraz o wiele bardziej komunikatywny i nachalny jak wcześniej.

Jeśli mam polecenie, takie jak tailwczytanie pliku dziennika w terminalu, stale informuje mnie, kiedy pojawiają się nowe wpisy, co okazuje się dość denerwujące.

Ikona Terminal.app nie tylko przeskakuje w Docku, ale także ma tę ładną czerwoną plakietkę, która mówi mi, ile kart ma dla mnie aktualizacje. Na szczęście dzieje się tak tylko wtedy, gdy okno Terminal.app jest ukryte za innymi, ale mimo to jest dość denerwujące.

Powiadomienia o terminalach

Przejrzałem Ustawienia i nie mogę znaleźć opcji, aby to wyłączyć. Czy są tam jakieś ukryte ustawienia, które mógłbym tam włączyć / wyłączyć?


1
Chociaż uwielbiam funkcję wznawiania w Terminal.app, po prostu nie mogłem znieść całego wizualnego spamu, który produkował. Na razie przeszedłem na iTerm2 . Działa bezbłędnie w Lionie - ostatnia aktualizacja przynosi nawet funkcjonalność pełnoekranową - i jest bardzo konfigurowalna.
mwidmann

3
Wygląda na to, że większość osób odpowiadających / komentujących tutaj nie wie, do czego służy ta plakietka. Aby to wyjaśnić: znaczek ikony Dock wskazuje liczbę sygnałów dźwiękowych spowodowanych pisaniem znaków BEL (Control-G) na terminalach w tle. Jeśli pokażesz pasek kart, zobaczysz odpowiednią ikonę „dzwonka” na każdym terminalu, która ma „nieprzeczytany” dzwonek. Wskaźnik dzwonka zniknie, a liczba dzwonków na znaczku zostanie zmniejszona, jeśli aktywujesz to okno / kartę, aby je wyświetlić. Wyświetlenie ich wszystkich powoduje usunięcie plakietki.
Chris Page

2
Aby zobaczyć zachowanie w działaniu, uruchom sleep 3; printf '\a'w powłoce terminala, a następnie przełącz na inną kartę, okno terminala lub aplikację.
Chris Page

„Jeśli mam polecenie takie jak modyfikowanie pliku dziennika w terminalu, ciągle informuje mnie, kiedy pojawiają się nowe wpisy…” Czy plik dziennika zawiera BEL (Control-G)? To jedyny powód, dla którego tak się zachowuje. Jest też bardziej pasywny wskaźnik „nieprzeczytanego tekstu”, który pojawia się na zakładce jako elipsa („…”), jeśli w zakładkach w tle jest jakaś informacja, ale zakładam, że nie na to narzekasz.
Chris Page

„Chociaż bardzo podoba mi się funkcja wznawiania w Terminal.app, po prostu nie mogłam znieść całego wizualnego spamu, który produkowała”. Czy możesz rozwinąć? Masz na myśli tylko przywrócony tekst terminalu?
Chris Page

Odpowiedzi:


3

Google znajduje przykład, jak sądzę, wyłączania odrzuceń dla wszystkich ikon Docku (nie tylko Terminalu):

W tym przypadku może to jednak nie być rozwiązaniem. Zastanawiające mnie:

[macbookpro08:~] gjp22% date
Tue  2 Aug 2011 13:40:41 BST
[macbookpro08:~] gjp22% uname -a
Darwin macbookpro08.centrim.freeman-centre.ac.uk 11.0.0 Darwin Kernel Version 11.0.0: Sat Jun 18 12:56:35 PDT 2011; root:xnu-1699.22.73~1/RELEASE_X86_64 x86_64
[macbookpro08:~] gjp22% defaults read com.apple.dock no-bouncing
2011-08-02 13:40:57.029 defaults[2501:303] 
The domain/default pair of (/Users/gjp22/Library/Preferences/com.apple.dock.plist, no-bouncing) does not exist

nic nie ma związku z no-bouncingmoim plikiem preferencji i mogę na przykład uruchomić

tail -f -n 50 /private/var/log/system.log

- następnie przenieś na plan coś innego niż Terminal, obejrzyj rzeczy dodane do dziennika, aw moim przypadku:

  • linie dodane do okna w tle nie powodują żadnego odbicia, nie powodują wyświetlania żadnych liczb w ikonie Docku.

Znaczek ikony Docku wskazuje liczbę sygnałów dźwiękowych spowodowanych zapisaniem znaków BEL (Control-G) na zaciskach w tle. Wyświetlenie tych terminali wyczyści liczbę. Czy twój system.log zawiera jakieś znaki BEL?
Chris Page

1
Próbowałem tego z Terminal.app wersja 2.2.2 (303) i zmiana wartości no-bouncingwydaje się nie mieć żadnego efektu (wciąż odbija się dwukrotnie, jeśli odbierze dzwonek w tle).
David Wolever

@DavidWolever To działało dla mnie, przynajmniej podczas testowania sleep 3; printf '\a'. Musisz zamknąć i ponownie otworzyć Dock, aby zastosować zmiany.
Lri

Ach, nie uruchomiłem ponownie Docka. To wydaje się powstrzymywać podskakiwanie!
David Wolever

Nie! Jestem idiotą. Właściwie nie przeczytałem ustawianej właściwości. To wyłącza wszystkie odbicia Docka. Które… Nie do końca to, czego chcę.
David Wolever

3
defaults write com.apple.Terminal no-bouncing -bool TRUE

W ten sposób dotyczy to tylko terminala. Wydawało się, że i tak nie działało dla Docka, więc jest jeszcze lepiej.


-2

Cmd-K wydaje się usuwać przewijanie do tyłu.


Czy to przede wszystkim tłumi odznakę? Myślę, że pytanie brzmi: jak utrzymać ten samochód na drodze, a nie która ciężarówka wyciąga mnie z rowu.
bmike

@mike, nie, wyczyszczenie przewijania nie wpływa na znaczek ikony Docku.
Chris Page

-4

Funkcja wznawiania okna Lion jest ustawiana dla poszczególnych aplikacji. Możesz zatrzymać to w Terminalu za pomocą następującego polecenia:

defaults write com.apple.Terminal NSQuitAlwaysKeepsWindows -bool false

Ponieważ edytujesz ustawienia terminalu, mając otwarty terminal, musisz dwa razy zamknąć i ponownie uruchomić terminal, zanim zobaczysz efekt.


1
mwildmann wyraźnie powiedział, że „lubi nową funkcję przywracania”, podczas gdy to właśnie powiadomienia terminalu chce wyłączyć.
kraymer

1
Ikona znaczka dokowania nie jest związana z Wznów. Wyłączenie Wznowienia nie powinno mieć na to wpływu (z wyjątkiem błędów).
Chris Page
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.