Czy mogę zmienić niektóre, ale nie wszystkie klawisze funkcyjne klawiatury Apple (przyciemnione vs F1, jasne vs F2)?


8

Chcę zastąpić zachowanie F1 i F2, ponieważ mam zewnętrzny wyświetlacz, a Mac nie może kontrolować jasności wyświetlacza. Reszta kluczy powinna zachować swoje nie-Fx

Wiem o „Używaj wszystkich klawiszy F1-F12 jako standardowych klawiszy funkcyjnych.”, Ale nie chcę zmieniać wszystkich klawiszy na F po naciśnięciu, tylko niektóre z nich. (Dla mnie konieczna jest muzyka pojedynczego naciśnięcia i regulacja głośności.)

Czy istnieje sposób, aby niektóre klawisze funkcyjne były domyślnie przypisane do funkcji numerowanej zamiast definicji systemu „Apple” w całym systemie?

Odpowiedzi:


11

Funkcji FunctionFlip można użyć do zmiany poszczególnych klawiszy „specjalnych” z powrotem na ich wartość klawiszy funkcyjnych.


Świetna sugestia, właśnie zacząłem z niej korzystać. Z przyjemnością odzyskamy niektóre bezużyteczne klucze! Ponadto wbudowana funkcja nie znika, oznacza to tylko, że musisz nacisnąć Fn, aby z niej skorzystać. Świetna aplikacja!
Matthew Frederick

Tak, jest świetnie. Używam go, aby zmienić klawisz Dashboard na Launchpad w Lionie. Nigdy wcześniej nie korzystałem z tego klucza.
René,

Wspaniale! Dziękuję! Teraz F4 to Launchpad, Fn + F4 to Dashboard, a F1 (zamiast F13) to „pokaż pulpit”. Wielkie dzięki.
radex

4

Innym doskonałym sposobem na pełne dostosowanie klawiszy funkcyjnych (lub dowolnych klawiszy) jest KeyRemap4Macbook

Możesz dostosować zachowanie poszczególnych typów lub typów kluczy dla aplikacji lub całego systemu.

Jest również bezpłatny.


2

Nieco nieporęczne obejście polega na przekształceniu ich wszystkich w standardowe klawisze funkcyjne, a następnie zaprogramowaniu tych, które chcesz ręcznie, w sekcji Skróty klawiaturowe. To oczywiście nie byłoby dobre, gdybyś chciał użyć klawiszy funkcyjnych do innego zachowania.


Myślałem o tym, ale nie miałem pojęcia, jak przywrócić kluczową funkcję odtwarzania / przewijania / głośności / itd., Więc pomyślałem, że może jest łatwiejszy sposób.
radex

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.