Czy mogę używać moich klawiszy F1, F2 itp. Jako standardowych klawiszy funkcyjnych tylko dla określonych aplikacji?


10

Ciągle używam skrótów jasności, kontroli misji, głośności i odtwarzania w iTunes w wierszu funkcji mojej klawiatury. Jednak garstka aplikacji, z których korzystam, w dużym stopniu wykorzystuje F1, F2 itp. Do skrótów klawiaturowych, i denerwujące jest używanie przez cały czas czegoś takiego jak Fn+ F7w celu uzyskania czegoś, co miało być jednym naciśnięciem klawisza.

Mogę wymyślić kilka sposobów obejścia tego problemu:

  1. Ręcznie przypisz wszystkie skróty klawiaturowe wykorzystujące klawisze funkcyjne do czegoś innego. Ugh.
  2. Włącz opcję „Używaj wszystkich klawiszy F1, F2 itp. Jako standardowych klawiszy funkcyjnych” w Preferencjach systemowych i ponownie przećwicz się w użyciu, Fngdy chcę używać skrótów systemowych. Ugh.
    Zrzut ekranu
  3. Znajdź sposób, aby włączyć tę opcję tylko dla niektórych aplikacji.

Czy to się da zrobić? Czy są dla mnie jakieś aplikacje innych firm?


Uwaga - mamy podobne, ale wyraźne pytanie, w jaki sposób wprowadzić zmiany systemowe w klawiszach, aby połączyć niektóre tak, jak zdefiniowano w Apple, a niektóre domyślnie w F6 (lub jakiejkolwiek żądanej liczbie). To pytanie wydaje się bardziej na temat zmiany jednej (lub niektórych aplikacji) mapy w odróżnieniu od zmiany obejmującej cały system.
bmike

Odpowiedzi:4

Widziałem tę aplikację wcześniej, kiedy tylko przeglądałem, ale nigdy jej nie używałem. To się nazywa FunctionFlip .

Funkcja FunctionFlip steruje indywidualnie klawiszami funkcyjnymi komputera MacBook lub MacBook Pro, zmieniając specjalne klawisze z powrotem w zwykłe klawisze funkcyjne lub odwrotnie. FunctionFlip to panel preferencji; znajdziesz go w kategorii „Inne” w Preferencjach systemowych.


2
Ten rodzaj robi to, co chcę, ale działa w całym systemie. Potrzebuję czegoś, co robi to, co robi FunctionFlip, ale tylko dla określonych aplikacji.
Brant Bobby

3

Fluor jest dokładnie tym, czego szukasz. Możesz wybrać domyślne (ustawienia, które możesz dostosować w swoich preferencjach systemowych), klawisze Apple lub klawisze funkcyjne.

Pasek menu pokazuje aktualnie otwartą aplikacjęZobaczysz dostosowanie dla texmakera

Mam nadzieję, że było to pomocne!


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.