Dlaczego prędkość Wi-Fi mojego Macbooka Pro znacznie spada po sparowaniu z urządzeniami Bluetooth?


13

UWAGA: To pytanie NIE jest duplikatem Bluetooth i Wi-Fi zakłócających się od czasu Yosemite . Ta odpowiedź dotyczy 1) Tylko pasma 2,4 GHz i 2) Tylko Yosemite.

Tło:

Chociaż obecnie korzystam z Yosemite (10.10.3), od czasu zakupu mojego Macbooka Pro (koniec 2013 r., Pierwotnie z systemem Mavericks), ten problem stale występuje. Niezależnie od tego, czy będzie to mysz Bluetooth, słuchawki, czy nawet iPhone, za każdym razem, gdy sparuję urządzenie z moim Macbookiem Pro, moje prędkości Wi-Fi (działające w paśmie 5 GHz) spadną o co najmniej% 50 . Mogę powtarzać ten problem wielokrotnie. Występuje tylko wtedy, gdy urządzenie jest sparowane z urządzeniem przez Bluetooth. Nie występuje, gdy bluetooth jest po prostu włączony na moim komputerze.

W tym momencie po prostu nie podłączam już urządzeń przez Bluetooth, ponieważ zauważalny jest spadek WiFi. Używam myszy odbiorczej nano Logitech (i korzystam z jednego z moich cennych dwóch :(portów USB) zamiast myszy Bluetooth.

Specyfikacja maszyny:

Model Name: MacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013)
Model Identifier:  MacBookPro 11,3
Processor: 2.6 GHz Intel Core i7
Memory: 16 GB 1600 MHz DDR3
System Version: OS X 10.10.3 (14D136)
Kernel Version: Darwin 14.3.0

Testy prędkości 1 :

Prędkości WiFi z włączoną funkcją Bluetooth, brak sparowanych urządzeń:

trzy

Prędkości Wi-Fi z obsługą Bluetooth, dowolne sparowane urządzenie:

dwa


Rozwiązywanie problemów:

Wykluczyłem moją konfigurację LAN:

 • Używam routera Archer C8 TP-LINK podłączonego do modemu dostarczonego przez mojego dostawcę usług internetowych (działającego w trybie pomostowym). Używam wyłącznie pasma 5 GHz. Aby wykluczyć zakłócenia pasma, przetestowałem również prędkość Wi-Fi w paśmie 2,4 GHz. Ten sam spadek występuje niezależnie od pasma.

 • Użyłem modemu mojego usługodawcy internetowego jako bramy do bezpośredniego połączenia z Internetem (aby wykluczyć router TC-Link jako przyczynę). Ten sam wynik.

Wyizolowałem problem z bezprzewodowym.

Prędkość nie spada, gdy moje urządzenie korzysta z połączenia przewodowego (adapter Ethernet Thunderbolt> Kabel Ethernet> WAN)

Jako przyczynę wykluczyłem określone urządzenie Bluetooth:

Początkowo myślałem, że problem dotyczy mojej myszy Logitech M557. Zamiast tego przetestowałem moją Magic Mouse. Oba przyniosły taki sam spadek prędkości Wi-Fi. To samo dotyczy każdego urządzenia, które sparowałem z moją MBP - marką Apple lub nie. Sidenote: Po przetestowaniu sparowałem urządzenia. Mam tylko jedno sparowane urządzenie (chociaż nie jest aktywnie połączone).

Wykluczyłem oprogramowanie innych firm:

Problem nie ustępuje bez żadnych rozszerzeń jądra innych firm. Dodatkowo, bez uruchomionego oprogramowania innych firm (na przykład Dropbox).

Wykluczyłem konkretny OS X:

Ten problem występował od momentu zakupu w grudniu 2013 r. Across OS X Mavericks - Yosemite. Ponadto maszyna miała czystą instalację OS X ze świeżego obrazu Yosemite.

Wykluczyłem sprzęt mojego Macbooka Pro:

Przeprowadziłem test diagnostyczny Apple kilka razy, bez kodów błędów. W osobnym wydaniu (ostatnio wydmuchany wbudowany głośnik) wprowadziłem moją maszynę do Apple. Kazałem im przeprowadzić wewnętrzny test diagnostyczny, aby potwierdzić brak problemów sprzętowych związanych z BT. Ponadto, jak wspomniano, problem ten występował od pierwszego dnia.


Moje pytanie:

Dlaczego prędkość Wi-Fi mojego Macbooka Pro spada o 50 +% po sparowaniu z dowolnym urządzeniem Bluetooth? Czy jest jakieś rozwiązanie?


1 Dzięki uprzejmości speedof.me


AKTUALIZACJA:

Zrzut ekranu szczegółowego połączenia Wi-Fi ze sparowaną myszą BT. Wartości SNR i Tx są dobre:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W rzeczywistości prawie identyczne bez sparowanego urządzenia BT:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Czy możesz powtórzyć problem na innym komputerze, aby uzyskać absolutny dowód, że nie jest to problem sprzętowy?
user24601

Spróbuj otworzyć Monitor aktywności. Sprawdź, czy nowy proces zostanie uruchomiony po podłączeniu urządzenia Bluetooth. Sprawdź także kartę Sieć, aby upewnić się, że nic, co właśnie się zaczęło, nie spowalnia połączenia.
Séb

@ user24601 To jest dobry punkt. Właśnie przetestowałem za pomocą myszy Bluetooth na MacBooku Air 2011 mojego kolegi z systemem Mavericks. Odkryłem, że ten sam problem wystąpił, chociaż spadek nie był tak znaczący (prędkości Wi-Fi spadły o ~% 25 po sparowaniu).
njboot,

ta osoba wydaje się mieć taki sam problem jak ty.
TheBro21

1
Tylko do debugowania. Czy próbowałeś skonfigurować połączenie Bluetooth z telefonem i słuchawkami obok komputera Macintosh? Telefon i słuchawki są więc podłączone, a komputer nie. Jeśli problemy z połączeniem nadal występują, przyczyną mogą być zakłócenia.
CousinCocaine

Odpowiedzi:


2

Znalazłem tę odpowiedź tutaj: https://discussions.apple.com/thread/6803542 , facet o imieniu „Todd Berliner” miał podobne problemy. Kredyty dla niego, jeśli to rozwiąże problem

Todd ma podobne problemy i przez kilka tygodni pracował z wyższym przełożonym Apple i doszedł do następującej poprawki:

 1. Wyłącz bluetooth.
 2. Odłącz wszystkie urządzenia peryferyjne od komputera.
 3. Otwórz Preferencje systemowe. W ustawieniu „Oszczędzanie energii” usuń zaznaczenie „Obudź się, aby uzyskać dostęp do sieci” (bez zaznaczenia i pozostaw to w ten sposób).
 4. Otwórz wyszukiwarkę. Wybierz menu „Idź”. Wybierz „komputer”. Wybierz „Macintosh HD”. Przejdź do folderu „Biblioteka”. Przejdź do folderu „Preferencje”. Znajdź plik preferencji „com.apple.bluetooth.plist”.
 5. Zmień nazwę „com.apple.bluetooth.plist” na „com.apple.bluetooth.plist.old” (tj. Dodaj „.old”). Ostatecznie, jeśli to rozwiązanie działa dla Ciebie, możesz usunąć ten „stary” plik preferencji.
 6. Uruchom ponownie komputer (spowoduje to utworzenie nowego pliku preferencji „com.apple.bluetooth.plist”).
 7. Włącz ponownie Bluetooth.

Najwyraźniej problemem jest błąd spowodowany nieprawidłową interakcją między plikiem preferencji Bluetooth a Wi-Fi.


1

Wyraźnie napisałeś, że przetestowałeś zarówno 2,4 GHz, jak i 5 GHz, ale nadal daję to jako anser.

W skrócie:

Wydaje mi się, że w nowej konfiguracji oprogramowania Bluetooth używa tej samej częstotliwości co Wi-Fi, najprawdopodobniej oba mają częstotliwość 2,4 GHz. Jeśli to możliwe, zmień WiFi na stałe na 5 GHz lub wybierz kanały 2,4 GHz (niektórzy użytkownicy widzą duże różnice na różnych kanałach).

Dłuższa wersja:

Zakłócenia pasma 2,4 GHz i 5 GHz

W komunikacji analogowej i cyfrowej stosunek sygnału do szumu jest miarą siły sygnału w stosunku do szumu tła. Chcesz mieć wysoki stosunek sygnału do szumu. Przykład:

 • Jeśli twój sygnał jest słaby, powiedzmy 50, ale szum jest niski, powiedzmy 10, wtedy jest jeszcze 40 do transferu danych.
 • Jeśli twój sygnał jest silny, powiedzmy 80, ale szum również jest wysoki, powiedzmy 50, pozostało tylko 30 do transferu danych.

Simpel powiedział: Hałas jest zwykle sygnałem radiowym o tym samym zakresie częstotliwości.

Wiedząc o tym, na stronie Apple znajduje się dobry artykuł wyjaśniający, co się dzieje. Zawiera również łącza do innych dobrych dokumentów, takich jak strona pomocy technicznej diagnostyki bezprzewodowej . Podsumowałem najważniejsze części.

Skutki zakłóceń:

 • Zmniejszenie zasięgu łączności bezprzewodowej między urządzeniami
 • Zmniejszenie przepustowości danych przez Wi-Fi
 • Przerywana lub całkowita utrata połączenia bezprzewodowego
 • Trudności w parowaniu podczas fazy wykrywania urządzenia Bluetooth

Źródła zakłóceń

 • Kuchenka mikrofalowa
 • Bezpośrednia usługa satelitarna (DSS)
 • Niektóre zewnętrzne źródła elektryczne (tory kolejowe, elektrownie)
 • Inne nadajniki / odbiorniki działające w paśmie 2,4 GHz lub 5 GHz. ( podobnie jak inne nadajniki WiFi lub Bluetooth )
 • Niektóre wyświetlacze mogą emitować zakłócenia harmoniczne

Możliwa poprawka

Spróbuj zmienić punkt dostępu, aby korzystać z kanału 5 GHz lub niższego kanału 2,4 GHz.

Gdy używasz komputera Macintosh ze stacją bazową AirPort lub TimeCapsule, domyślnie powinno to działać automatycznie, ponieważ obie maszyny starają się uzyskać jak najwyższy sygnał do szumu i automatycznie przełączać częstotliwości.


Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, ale myślę, że źle zrozumiałeś / przeoczyłeś punkt Q. Wyraźnie stwierdzam, że problem występuje w paśmie 5 GHz. W ogóle nie nadaję pasma 2,4 GHz w mojej sieci LAN. Kiedy to zrobiłem, miałem wykluczyć pasmo 5 GHz jako problem.
njboot

1

Mam ten sam problem z moim MacBookiem Pro Retina 13 "2014 na Yosemite 10.10.3 i 10.10.4 z Apple AirPort. Mój problem w ogóle nie zależy od stanu bluetooth. MacBook Air żony nie ma żadnych problemów, wygląda na to, że tak w ogóle nie obsługuje 802.11ac - tylko 802.11n. Myślę więc, że problem dotyczy 802.11ac.

Właśnie znalazłem, jak to naprawić - to nie jest dobra poprawka, ale działa.

Zmieniłem nazwę sieci AirPort 5GHz i podłączyłem się nie do sieci 5GHz. Wygląda na to, że podłączam się do sieci 5 GHz, powodując ten problem za każdym razem, gdy próbuję.

Tak wygląda moja degradacja 7Mbit w sieci 5GHz:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

I ładna praca na 2,4 GHz:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.