Bluetooth i WiFi zakłócają się od czasu Yosemite


39

Uwaga: Jedyną rzeczą, która zmieniła się w mojej konfiguracji, jest instalacja Yosemite.

Od czasu instalacji Yosemite mam dość specyficzny problem: WiFi działa dobrze, a BT działa dobrze. Ale współpraca WiFi + BT w tym samym czasie to inna historia.

Po raz pierwszy zauważyłem to wczoraj. Zdarzają się dwie rzeczy, a druga jest bardziej rozpowszechniona:

 1. Korzystałem z bezprzewodowej myszy Apple Mouse + Magic Keyboard i zacząłem pobierać duży plik. Kiedy to się stało, ruch myszy zaczął być naprawdę powolny, jak gdybym próbował przesunąć mysz na bardzo nierównej powierzchni. Wstrzymanie pobierania przywróci ruch myszy do normy.

 2. Ale potem zaczęło się dziać coś innego: włączenie BT skutecznie zabiłoby moje połączenie internetowe. Od momentu włączenia BT i rozpoczęcia korzystania z myszy i klawiatury, moja prędkość pobierania szybko wzrasta z 1,3 MB / s do 500 B / s (tak, bajty) i stamtąd powoli umieram. Kiedy tak się dzieje, mój ruch myszy jest w porządku. Po wyłączeniu BT prędkość pobierania spada do 1,3 MB / s.

Wydaje mi się więc, że BT i Wi-Fi „konkurują” ze sobą, jakby dzielą „ten sam pas”, kiedy nie powinny. Albo normalne prędkości Wi-Fi sprawią, że moja mysz będzie poruszać się bardzo wolno, lub, jeśli mój BT działa dobrze, moje prędkości pobierania WiFi będą ogromne . Wydaje się, że dzieje się to (lub może być zauważalne), gdy pobieram coś w rodzaju dużego pliku.

Wypróbowałem wiele rozwiązań - PRAM, testy sprzętu itp. Wydaje się, że nic nie pomogło.

WTH?

Uwaga: to pytanie nie dotyczy (pozornie częstszych) problemów z upuszczaniem Wi-Fi, nie przejmuj go.

Aktualizacja 1: Wydaje się, że więcej osób ma ten problem.

Aktualizacja 2: Problem utrzymuje się nawet po aktualizacji do OS X 10.10.1.

Aktualizacja 3: ponad 5 miesięcy później, a Apple wciąż tego nie naprawia.

Aktualizacja 4: (29/10/15) Rok później (w najnowszym systemie OS X El Capitan), a mój rMBP nadal cierpi z powodu tego problemu. Działają doskonale samodzielnie, ale razem stają się bardzo trudne. Dla tych, którzy zasugerowali po prostu router 5GHz - doceniam twoje odpowiedzi. Jednak nie sądzę, że powinienem być zobowiązany do zakupu nowego routera tylko dlatego, że Apple pomieszało swoje oprogramowanie. Nie rozwiązuje to problemu, który nadal istnieje u wielu osób. Odpowiedź wybrana jako „poprawna” została wybrana automatycznie, ponieważ była to kwestia nagrody .


1
Ten sam problem występuje na moim MacBooku Pro z końca 2013 roku. Używam klawiatury / gładzika bluetooth od roku bez żadnych problemów, ale po zainstalowaniu Yosemite moja wydajność Wi-Fi jest ogólnie słaba, a mój laptop całkowicie traci połączenie z siecią Wi-Fi kilka razy na godzinę. Muszę wyłączyć i włączyć Wi-Fi, aby ponownie podłączyć laptopa do sieci.
Patrick

@ Patryk Mam podobną konfigurację (Wi-Fi + mysz Bluetooth) i podobny problem: apple.stackexchange.com/questions/155799/…
ohho,

Co się stanie, jeśli zmienisz kanał lub częstotliwość Wi-Fi. Chyba BT może wynosić 2,4 ..
markhunte

Zauważyłem, że wspomniałeś PRAM, ale czy próbowałeś zresetować SMC? To naprawiło problem z opóźnieniem Bluetooth kilka tygodni temu: support.apple.com/en-us/HT201295
Mikey TK

SMC to jedyna poprawka opublikowana przez Apple
Jake Stewart

Odpowiedzi:


24

Bluetooth i IEEE 802.11 / b / g / n (WIFI) używają prawie tych samych pasm częstotliwości:

 • Bluetooth: 2,402 - 2,480 GHz (79 kanałów)
 • WIFI 2,4 GHz (IEEE 802.11 / b / g / n): 2,4 - 2,4835 GHz (11, 13 lub 14 kanałów w zależności od kraju)

Zwykle Bluetooth używa frequency hoppingi zmienia możliwe pasma 79 x 1 MHz 1600 razy na sekundę, aby uniknąć zakłóceń, podczas gdy WIFI korzysta z kanałów stałych.

Oczywiście coś poszło nie tak podczas opracowywania najnowszych sterowników Bluetooth lub WIFI.

Jedynym obejściem do momentu naprawienia sterowników przez Apple jest użycie dwupasmowego bezprzewodowego punktu dostępowego. Urządzenia te używają dwóch różnych pasm częstotliwości: 2,4 - 2,4835 GHz i 5,18 - 5,825 GHz (z pewnymi przerwami). Połączenie z WIFI 5 GHz (IEEE 802.11a / h / n) nie będzie zakłócać łączności Bluetooth.

Prawie wszystkie komputery Mac sprzedawane od 2006 roku obsługują standard 802.11 a / b / g / n .

Odpowiedź Apple: Wi-Fi i Bluetooth: potencjalne źródła zakłóceń bezprzewodowych

BTW: Nie tylko typowe urządzenia RF (takie jak telefony bezprzewodowe itp.), Ale również źle ekranowane urządzenia USB3 i kable zakłócają WIFI (2,4 GHz) i Bluetooth.


Bardzo przydatne, miałem włączone udostępnianie Internetu, na moim MacBooku, a moja mysz Bluetooth przestała działać. Właśnie zmieniłem wspólne ustawienia Wi-Fi z kanału 11 na kanał 40 i wszystko znowu działa. Dzięki :)
chrismacp

6

Najprawdopodobniej wprowadzenie Continuity w Yosemite zwiększa zapotrzebowanie na przepustowość sieci bezprzewodowej, co wpływa na już zatłoczone pasmo 2,4 GHz współdzielone przez Bluetooth i Wi-Fi. Wiele dowodów potwierdza tę teorię:

 1. Zakłócenia Bluetooth i Wi-Fi pojawiły się na pierwszym planie dopiero po wprowadzeniu Yosemite, więc nie może to być spowodowane faktem, że dzielą to samo pasmo częstotliwości (w przeciwnym razie Mavericks miałby ten sam problem na dużą skalę).

 2. Im więcej urządzeń Bluetooth, tym większe prawdopodobieństwo, że połączenie Wi-Fi ulegnie pogorszeniu lub nawet zostanie całkowicie przerwane.

 3. Obecność dowolnego urządzenia Bluetooth wymagającego dużej przepustowości i stałego połączenia, np. Głośników Bluetooth, prawie zawsze powoduje zakłócenia.

 4. Usunięcie Bluetooth PAN z sieci lub zakończenie usługi AirDrop działa dla niektórych (najprawdopodobniej tych z bardzo nielicznymi urządzeniami Bluetooth), choć na krótki okres czasu sugeruje, że przyczyną jest przeciążenie.

 5. Wreszcie ci, którzy używają routerów z obsługą dwupasmową, np. Jeden z najnowszej linii AirPort, nie wydają się mieć tego problemu.

Podejrzewam również, że ludzie, którzy najbardziej cierpią z powodu tego rodzaju zakłóceń, to ci, którzy mają w swojej sieci urządzenia, które obsługują do 802.11b / g, np. Komputery PC lub Mac sprzed 2009 roku.

Pomimo niestabilności wykrytego oprogramowania, Apple zachował go dla trzech aktualizacji, zanim ostatecznie usunął go na czwartym. Apple musiało odczuwać potrzebę nowej usługi sieciowej, która może zarówno spełnić wymagania dotyczące zwiększonej przepustowości ciągłości, jak i wymagania bezpieczeństwa, które chce spełnić.

Aktualizacja: Ograniczenie mojego Airport Express (1. generacji) do 5 GHz sprawiło, że problem zniknął całkowicie, a moja prędkość Wi-Fi skoczyła niesamowicie trzykrotnie.


1
Niezła analiza! 802.11b i Bluetooth zawsze używały tej samej przepustowości (2,4 GHz, od momentu ich powstania). ---- Są skazani na zderzenie. Nie mogą współistnieć pokojowo, nie ma mowy .
dan

2

IMO - prawdziwym rozwiązaniem tego problemu jest wyłączenie sieci Wi-Fi na 2,4 GHz, gdy nie jest niezawodna.

Przygotowałem trochę poradnika, jak dowiedzieć się, czy musisz wydać $$, aby uzyskać lepszą częstotliwość, a narzędzia / książki kosztują około 20 USD za sztukę.

 1. Zejdź z 2,4 GHz - użyj 5 GHz, ponieważ jest znacznie mniej podatny na zakłócenia i nakładanie się kanałów.
 2. Jeśli korzystasz z wersji 2.4 - skorzystaj z narzędzia takiego jak WiFi Explorer, aby upewnić się, że masz realne środowisko zapewniające niezawodne działanie.
 3. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i masz ograniczony czas na uporządkowanie rzeczy od internetowych ochotników, ta książka kontrolna autorstwa Glenna Fleishmana jest doskonała.

Zobacz, jak Yosemite upuszcza łączność WiFI, aby uzyskać więcej informacji na temat diagnozowania problemu zakłóceń między BT a Wi-Fi na 2,4 GHz


1
Mogę potwierdzić, że problem Wi-Fi (spadek z 50 Mb / s do 2 Mb / s, gdy tylko włączę magiczną mysz lub klawiaturę) całkowicie zniknął, gdy tylko ponownie skonfigurowałem router WiFi z 2,4 GHz na 5 GHz (po prostu wybierając 5 GHz na liście rozwijanej i potwierdzając za pomocą Zastosuj - nic szczególnego nie jest potrzebne, jeśli router obsługuje tę częstotliwość).
Marko Bonaci,

1

Chociaż wciąż nie jest doskonały, usunięcie urządzenia Bluetooth PAN (nawet jeśli w ogóle nie jest podłączone) z urządzeń sieciowych bardzo mi pomogło.


Link wydaje się być zepsuty. Czy możesz zaktualizować odpowiedź za pomocą linku, który działa, a może streścić czynności wymagane bezpośrednio w odpowiedzi?
nohillside

Usunąłem link. W ustawieniach sieciowych było takie urządzenie o takiej nazwie.
MarZab,

0

Dla odwiedzających, którzy używają BootCamp i napotykają to pytanie podczas szukania rozwiązania, działało to dla mnie na MBP 2017 z Microsoft Designer Set (mysz i klawiatura)

Menedżer urządzeń> Karty sieciowe> Karta sieciowa Broadcom 802.11ac> Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości> Karta Zaawansowane> Współpraca Bluetooth> Wyłącz


Wydaje się, że twoje instrukcje dotyczą systemu Windows, ale pytanie dotyczy MacOS.
PoisonNinja

@PoisonNinja Odpowiedziałem tutaj, ponieważ podczas szukania rozwiązania dla klawiatury i myszy Bluetooth (używając BootCamp na Macu) napotykasz to pytanie. Odpowiedziałem tutaj z korzyścią dla przyszłych gości. Problem jest taki sam, ponieważ maszyna jest taka sama.
M Fouad Kajj

Dzięki za edycję. Dziwi mnie, że problem pojawia się również w systemie Windows, ponieważ zaakceptowana odpowiedź wydaje się wskazywać, że jest to problem ze sterownikiem MacOS.
PoisonNinja

Dziękuję Ci. Life Saver! Naprawiono w ten sposób opóźnienie myszy BT. Musiałem przywrócić sterownik Bootcamp dla Broadcom 802.11.ac do 7.35.118.49, aby uzyskać tam ustawienia współpracy Bluetooth.
Evgenyt,

@Evgenyt Miło mi to słyszeć :)
M Fouad Kajj
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.