Jaki jest maksymalny / zoptymalizowany rozmiar biblioteki photos.app w OSX?


21

Korzystałem z apertury z obrazami referencyjnymi. Biblioteka apertury ma około 20 gramów, folder zawierający odnośne obrazy to 200 gramów. Wyeksportowałem wersje wybranych zdjęć (6000) i zaimportowałem je do photos.app w celu uruchomienia próbnego. Ustawienia (zaznaczone) w photos.app to: Biblioteka zdjęć iCloud, Zoptymalizowana pamięć Mac, Mój strumień zdjęć, Udostępnianie zdjęć iCloud.

moje ustawienia

Obecnie moja biblioteka zdjęć ma rozmiar 23 gramów. Który jest używany głównie dla Mistrzów, jak pokazano poniżej:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Podczas sprawdzania mojego ustawienia iCloud (w Preferencjach systemowych) rozmiar zdjęć w chmurze wynosi 16 gramów.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Obecnie używam MacBookAir (koniec 2010 r.) Z 128 GB pamięci. Miałem więc nadzieję, że photos.app prześle wszystkie zdjęcia w pełnej rozdzielczości do chmury i zatrzyma je lokalnie. Obecnie wydaje się, że lokalna kopia jest jeszcze większa. Od kilku dni mam swoją książkę Mac na Wi-Fi (i podłączony do zasilania) (pozostało tylko 78 zdjęć do przesłania).

Więc moje pytania to:

  1. Jaki jest cel wielkość Photos.app jest optymalizacja dla?
  2. Czy jest jakiś sposób na zmianę / dostosowanie tego docelowego rozmiaru ?

Edytuj nr 1: Kiedy przekopałem folder Masters w pakiecie Biblioteki zdjęć , zdałem sobie sprawę, że widziałem zdjęcia, które usunąłem. Po sprawdzeniu pliku / pokaż ostatnio usunięte, zdałem sobie sprawę, że tam jest duża liczba zdjęć do importu testowego, które usunąłem przed importem mojego eksportu Aperture. Po kliknięciu Usuń cały rozmiar biblioteki zmniejszony do 14 gramów. W rezultacie uzyskano 23 gigabajty wolnego miejsca, co jest dość bliskie 20% wolnego miejsca do przechowywania @ bmike sugerowanego jako cel optymalizacji.
rul30

Odpowiedzi:


12

Więc po pewnym czasie (nauka pytona o tym, jak monitorować i wykreślić rozmiar biblioteki i użycie dysku), to właśnie zauważyłem w odniesieniu do mojego pierwszego pytania. Jak napisali @ will-mallard i @bmike, optymalizator określa procentowe wolne miejsce na dysku . Jak pokazano poniżej: rozmiar biblioteki obrazów zwiększa się i zmniejsza wraz z użyciem mojego dysku. Przez te trzy dni nie korzystałem z komputera Mac Book Air do pracy. Dodałem zdjęcia tylko dwa razy. pierwszy

W dłuższej skali czasu widać zmniejszenie przestrzeni dyskowej biblioteki obrazów w czasie, gdy pracowałem na moim MacBooku. pełny

Moje dalsze pytanie brzmi: co powoduje optymalizację? Na początku myślałem, że to jakiś próg wolnej przestrzeni. Ale jak łatwo zauważyć na ostatnim wątku, coś 24 maja spowodowało zmniejszenie powierzchni biblioteki. Nie jestem pewien, co to było.


1
Wrzuć swoje skrypty na github? Założę się, że możemy znaleźć przypadek taki jak twój 24 maja i przejrzeć logi systemowe w poszukiwaniu wskazówek.
bmike

7

Utwórz partycję do dedykowanej biblioteki zdjęć, jeśli utworzysz w niej nową bibliotekę zdjęć, a maksymalny rozmiar jest ograniczony do rozmiaru partycji. Z 500 GB dysku systemowego używają podzielonej na partycje biblioteki zdjęć o pojemności 50 GB (10%).

Mam zdjęcie 200 GB na icloud, są używane bez żadnych problemów z powyższymi ustawieniami.


2
Dobry hack! To miłe, jeśli „ustawia” maksymalny rozmiar.
rul30

6

Ćwiczę, przestrzeń Optymalizacja ma zerowy wpływ na biblioteki zdjęć na OS X początkowo .

Po włączeniu systemowej biblioteki zdjęć i włączeniu magazynu zdjęć iCloud informuje proces zdjęciowy w tle, aby zaczął przesyłać zdjęcia do chmury. Po wykonaniu tego wstępnego przejścia następuje deduplikacja w chmurze i rozpoczyna się pobieranie nowych zdjęć.

Zakładając, że na komputerze Mac jest miejsce na oryginalne zdjęcia - nic nie zostanie zoptymalizowane. Ponadto nic nie zostanie zoptymalizowane, dopóki oryginał nie zostanie zapisany w iCloud.

Gdy komputer Mac napotka problem z pamięcią na woluminie, na którym są przechowywane pliki zdjęć, rozpocznie optymalizację lokalnych kopii i zmniejszy ilość potrzebnego miejsca, aby na dysku mogło być wolne miejsce na inne pliki.

Nie widziałem, aby Apple dokumentowało te niskie limity przestrzeni dyskowej, a także nie określiłem tego empirycznie. Podobnie nie mam udokumentowanych ani empirycznych danych na temat tego, jak daleko posunie się „optymalizacja” i jeśli w pewnym momencie pojawi się błąd, jeśli zdjęć nie będzie można dalej kompresować.

Jestem pewien, że kod obsługuje wszystkie powyższe, ale nie mam szczegółów na ten temat.

Jeśli chodzi o dwa konkretne elementy, wydaje się, że oprogramowanie jest wystarczająco inteligentne, aby poradzić sobie nawet z przypadkiem, w którym biblioteka jest wystarczająco duża, aby przeprowadzić optymalizację przed zakończeniem przesyłania.

Powiedziałbym, że widziałem, jak potrzeba 24 godzin po przesłaniu, aby rozpocząć uzgadnianie i pobieranie, więc sądzę, że być może będziesz musiał poczekać chwilę, aby zaoszczędzić miejsce, a także mieć Zdjęcia na woluminie z małą ilością wolnego miejsca jako dodatkowy czynnik.


Dzięki, poczekam kilka dni i zobaczymy. Rozumiałem, że OSX będzie potrzebował około 10% miejsca na dysku na pliki wymiany. Mając tylko 14 gramów za darmo, pomyślałem, że optymalizacja natychmiast się rozpocznie.
rządzić 30

2
System stronicowania w wersji 10.10 jest znacznie lepszy w tym, że nie rezerwuje dużo swapów. sudo du -sm /var/vm/*w 20 Macs pokazuje 2 GB maksymalnej wymiany na dysk. Wehikuł czasu określa limity 20% i 10% wolnego miejsca na / Volumes / MobileBackups i usuwanie lokalnych migawek Wehikułu Czasu, więc sądzę, że optymalizacja zdjęć byłaby gdzieś pomiędzy tymi dwoma. Możesz przydzielić trochę nieskomplikowanych obrazów dysku lub użyć, ddaby zużyć trochę miejsca na dysku i bawić się rzeczami, jeśli masz ochotę na przygodę. Jestem też ciekawy, aby na to pogrzebać.
bmike

bardzo dobry pomysł. Spróbuję, gdy jestem pewien, że jabłko miało wystarczająco dużo czasu, aby „zoptymalizować” za pierwszym razem.
rul30

4

Po około 2 tygodniach pracy z aplikacją Zdjęcia na MacBooku Air 128 GB, ze znacznie większą biblioteką zdjęć, zauważyłem następujące rzeczy.

Wygląda na to, że nie ma ustalonego docelowego rozmiaru rzeczywistej biblioteki Zdjęć - zamiast tego jest to docelowa „wolna” przestrzeń na moim Macbooku Air.

Obecnie wydaje się, że optymalizacja Maca zajmuje około 10% wolnego miejsca na moim Macbooku (około 12 GB)

Oczywiście możesz przesłać tylko do 12 GB, ale jak tylko rozpocznie się proces importowania, Mac zaczyna ponownie przydzielać miejsce, importując zdjęcia do Maca, a następnie rozpoczyna przesyłanie do iCloud.

Jest to długi proces importowania 100 GB zdjęć, ale powinien być możliwy.

Moja biblioteka zdjęć zajmuje około 40 GB na moim MacBooku Air

Mam nadzieję, że rzuci trochę światła ... przynajmniej trochę.


1

Rozmiar lokalnej biblioteki zdjęć niekoniecznie wskazuje na rozmiar zdjęć przechowywanych w bibliotece zdjęć iCloud. Moja biblioteka lokalna ma 83 GB (z czego 24 GB to Masters), a przesyłanie w pełnej rozdzielczości do biblioteki zdjęć iCloud zajmuje ~ 25 GB.

Biorąc pod uwagę, że nadal masz kilka elementów do przesłania i mogą występować rozbieżności w sposobie zgłaszania miejsca (1000 MB w GB vs. 1024 MB w GB itp.), Folder Masters wydaje się w przybliżeniu poprawny w porównaniu z tym, co jest zgłaszane w bibliotece zdjęć iCloud.


@tubedoog, czy korzystasz z opcji optymalizacji pamięci Mac?
rządzić 30

Nie, ale do czasu zakończenia przesyłania wątpię, aby usunął wszelkie oryginały z komputera i zastąpił tenisa wersjami „zoptymalizowanymi”.
tubedogg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.