nazwa hosta zwraca nazwę innego urządzenia


1

Uświadomiłem sobie, że nazwa hosta zmieniła się podczas pracy z terminalem w OS X Yosemite. Pomyślałem, że może wystąpić IPkonflikt adresów, więc go zresetowałem. Jednak nadal otrzymuję nazwę innego urządzenia (a dokładniej czyjś iPhone), gdy używam hostnamepolecenia:

Last login: Fri May  1 15:52:42 on ttys000
SomeonesiPhone:~ irem$

SomeonesiPhone:~ irem$ hostname
SomeonesiPhone.wireless.duke.local

Co się dzieje i jak mogę to naprawić?

Wygląda na to, że IPadres się nie zmienił. Ale adres, który otrzymuję, ipconfig getifaddr en0różni się od mojego publicznego adresu IP. Sprawdziłem mój publiczny adres IP za pomocą Google:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


@DW proszę zobaczyć edycję
sodu

Odpowiedzi:


1

Domyślnie komputer Mac pobiera nazwę hosta z routera, gdy otrzyma odpowiedź rezerwacji DHCP.

Możesz to zmienić, nie używając DHCP, nie naprawiając routera lub w ostateczności nadpisując nazwę hosta, gdy zauważysz, że zniknął:

sudo scutil --set ComputerName whatever
sudo scutil --set LocalHostName whatever

Nic to nie zmieniło. Nazwa hosta nie ulega zmianie. Nazwa komputera była przez Irems-MacBook-Procały czas i nadal jest.
azotan sodu

@sodiumnitrate Kiedy spawnowałeś tę powłokę - nazwa hosta brzmiała SomeonesiPhone, a komenda hostname zgadza się. Być może odwołujesz się do dwóch pozostałych możliwych nazw - HostName, ComputerName, LocalHostName - nie zmieniasz się? Tak czy inaczej, należy ustawić go tak, jak chcesz, a potem mieć powłoki fix $ PS1 (lub zamknąć powłokę i rozpocząć nowy kiedy już rozwiązany zamieszanie nazewnictwa)
bmike

Ok, trochę się zdezorientowałem. Więc kiedy to zrobię scutil --get ComputerNamelub pozostałe 2, widzę, że zostało to zmienione na to, co chcę. Wydaje mi się, że hostnameto coś innego, co wciąż jest czyimś iPhone'em. Pytanie brzmi: co mogę zrobić, aby przywrócić moją hostnamezmienioną wersję? Rozumiem, że to zepsucie z siecią (choć nie jestem pewien, jak to zrobić), ale nie mogę nic na to poradzić, ponieważ jest to sieć szkolna. Skontaktowałem się z pomocą techniczną, ale nie mieli oni większego pojęcia.
azotan sodu

@ azotan sodu Po użyciu --get, aby zweryfikować wszystkie trzy, ustaw te, które są nieprawidłowe, a następnie w razie potrzeby uruchom ponownie terminal.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.