Napęd USB nie zostanie zamontowany, nie jest wymieniony w Narzędziach dyskowych, ale znajduje się w Profilu systemu


27

Mam dysk Seagate FreeAgent Go z opcjonalną stacją dokującą. Używam go do przechowywania plików, do których nie mam dostępu regularnie, oraz jako miejsce do „szybkich kopii zapasowych” rzeczy takich jak moja biblioteka bez papieru lub mój katalog Lightroom. Dziś rano na pulpicie zobaczyłem komunikat (nie wyłączyłem się), że nie udało mi się go prawidłowo wysunąć.

Teraz nie można go zamontować.

Jeśli ucieknę

diskutil list

wcale się nie pokazuje. Nie ma tam Kropka.

Jednak w profilu systemowym pokazuje się pod USB, ale nie pod pamięcią.

USB-FreeAgent nie powiodło się

Dobrze. Więc pomyślałem, że mój popęd umiera. Jeśli podłączę go do innego komputera, działa idealnie. W rzeczywistości podłączyłem go do Surface RT wszystkich rzeczy i byłem w stanie czytać i pisać bez problemu. Działa również na innym komputerze Mac (MBP 10.10.3). Wracam do mojego iMaca z 10.10.3 i nic - to tak, jakby nie istniała dawka.

Oto kicker: Mam inny dysk FreeAgent Go, dokładnie taki sam model i rozmiar jak ten, który nie działa, a jeśli podłączę go do dokładnie tego samego doku, to działa.

Inny dysk, jak ma to wyglądać

Sprawdziłem dzienniki konsoli i jedyne, co pojawia się po podłączeniu uszkodzonego dysku, to komunikat o błędzie

Identyfikator USBMSC (nieunikalny): 0x00000000 0xbc2 0x2100 0x0, 2

Usunąłem wszystkie dyski USB, wykonałem ciepły restart, zimny restart, a nawet restart w trybie awaryjnym: bez radości.

Wszystko, czego szukałem, wiąże się z brakiem możliwości rozruchu, a poprawką jest naprawa dysku za pomocą konsoli odzyskiwania. To nie mój problem. Mogę dobrze uruchomić. Po prostu nie mogę odczytać tego dysku twardego USB.

Ktoś jeszcze na to wpadł?


Może to być oczywiste, ale skoro nie wspomniałeś o tym (lub jeśli przeoczyłem to), muszę zapytać: Czy w międzyczasie właściwie zrestartowałeś cały dotknięty sprzęt (szczególnie komputer)?
Phoenix,

Tak. Usunąłem wszystkie urządzenia USB i wykonałem restart, zimny restart i restart w trybie awaryjnym. Powinienem o tym wspomnieć.
Allan

Czy jest różnica podczas uruchamiania z Recovery HD, a następnie użyj narzędzia dyskowego. Czy to tam się pojawia? Jeśli się pojawi, może być coś nie tak ze środowiskiem użytkownika lub bieżącą instalacją. Jeśli też się tam NIE wyświetla, możesz zresetować SMC (PRAM można również wypróbować, ale nie jestem przekonany, że zresetowanie PRAM naprawi problem).
Phoenix,

Podczas uruchamiania z konsoli odzyskiwania znajduje się. Coś w mojej konfiguracji się zmieniło, ale nie mam pojęcia co.
Allan

A co z nowym / innym kontem użytkownika w bieżącej instalacji systemu Mac OS X. Czy też się tam pojawi (spróbuj najpierw zalogować się, a następnie podłączyć dysk)? Powodem jest to, że Mac OS X ma dwa zestawy ustawień konfiguracyjnych: specyficzne dla użytkownika i systemowe. Jeśli nowy lub inny istniejący użytkownik działa, będzie on dostępny tylko w środowisku użytkownika. W przeciwnym razie sam Mac OS X został trafiony.
Phoenix,

Odpowiedzi:


30

Właśnie zacząłem mieć ten sam problem z dyskiem FreeAgent Go, który zawsze działał idealnie. Podobnie jak oryginalny plakat nie widzę dysku w Narzędziu dyskowym, ale pojawia się on w Informacjach o systemie. Po nieco dokładniejszym wykopaniu odkryłem, że system operacyjny próbuje naprawić wolumen PRZED umożliwieniem Narzędzieowi dyskowemu zobaczenia go za pomocą procesu o nazwie „fsck_hfs”. Kiedy wymuszam wyjście z tego procesu w Monitorze aktywności (jest on własnością Roota, więc musisz dać mu pozwolenie), wolumin natychmiast pojawił się w Narzędziu dyskowym. Teraz przeprowadzam naprawę - kciuki. Domyślam się, że skoro jest sformatowany HFS + Journaled, coś o spójności dziennika zostało oflagowane, a system operacyjny próbuje go naprawić z dziennika. Jestem zszokowany, że ukrywają go przed Narzędziem dyskowym, podczas gdy „ dzieje się jednak - znacznie lepiej byłoby wyświetlić tam dysk bez montowania partycji i wyświetlić komunikat, że to się dzieje. No cóż, przynajmniej rozumiem, dlaczego Windows miałby to zamontować, ale OSX nie chce teraz (każda maszyna OSX zaczyna wykonywać ten sam proces naprawy).


Dziękuję Ci. Uratowałeś moje włosy, mój dysk twardy i zdrowie psychiczne. Nie mogę ci wystarczająco podziękować !!
nikjohn

1
Dziękuję Ci. Rozwiązane również dla mnie. W moim przypadku problem zaczął się, gdy przeprowadziłem kontrolę „pierwszej pomocy” na moim dysku USB (moim dysku do tworzenia kopii zapasowych wehikułu czasu) i próbowałem zatrzymać proces, ponieważ zajęło to więcej niż kilka godzin. W tym momencie dysk przestał się wyświetlać, ale zauważyłem proces fsck_hfs w monitorze aktywności. Kiedy wymuszam wyjście z fsck_hfs, dysk natychmiast pojawił się na moim pulpicie z komunikatem wyskakującym, informującym, że SierraOS nie może zakończyć naprawy dysku i „tworzenie kopii zapasowej nie powiodło się”. Teraz widzę dysk ponownie w narzędziu dyskowym, uruchamiając stamtąd pierwszą pomoc.
ObjectiveTC

Uwaga: gdy dysk zostanie uszkodzony, ponowne uruchomienie mojego MacBooka wyświetli szary ekran o 100% jasności przez 10 minut, a następnie uruchomi się normalnie. Po odłączeniu napędu USB i ponownym uruchomieniu komputera Mac uruchamia się normalnie i zajmuje tylko 30 sekund.
ObjectiveTC

Jeśli dysk został sformatowany dla systemu Windows, pojawi się jako fsck_exfat lub coś podobnego.
Jacob Vanus

Dziękuję bardzo. Warto przeczytać: apple.stackexchange.com/questions/230698/…
Roberto

10

Problemem był VirtualBox. W szczególności instancja VM systemu Windows 7, którą uruchomiłem, „chwytała” urządzenie dla siebie. Więc odmontował go z OS X i przekazał port USB do maszyny wirtualnej. Robił to automatycznie, więc nic nie widziałem.

Aby to naprawić, odznacz urządzenie obok filtra USB.

Filtr USB VirtualBox

Filtr automatycznie łączy urządzenie USB z instancją VM, więc nie musisz tego robić ręcznie (jak moja Zune).

Teraz zaczyna się mylić ... Mam uruchomione 4 maszyny wirtualne i wszystkie są ustawione na automatyczne uruchamianie po uruchomieniu hosta (OS X). Nie zmieniłem ustawień na żadnej z tych maszyn wirtualnych od co najmniej 2 miesięcy, a na komputerze z systemem Windows 7 od co najmniej roku. Nie muszę; ponieważ wszystko działało. Teraz, kiedy je konfigurowałem, dołączyłem napęd USB do maszyny wirtualnej, aby móc instalować programy, tworzyć kopie zapasowe niektórych plików itp. Ale kiedy to zrobiłem, były one wyłączone. W jakiś sposób zostały ponownie włączone.


Cieszę się, że się dowiedziałeś ... jednak nie mam VirtualBox na moim komputerze Mac, ale mam dokładnie taki sam problem jak ty ...
Jake Toronto,

@JakeToronto - Najlepiej jest zadać nowe pytanie, aby więcej osób mogło je zobaczyć. Odnieś się do tego pytania i jakie jest wyjście konsoli po podłączeniu urządzenia (jeśli istnieje). Bardziej niż prawdopodobne, że włączy się też z kilkoma sugestiami
Allan

6

W moim przypadku:

  • Urządzenie nie wyświetla się w Narzędziu dyskowym
  • To pokazuje w Informacje o systemie pod USB
  • Działa na innych komputerach
  • Inne pamięci USB działają w tym komputerze
  • Zmiana portów USB nie ma znaczenia

Właśnie zrestartowałem system , potem jest on zamontowany i działa poprawnie.


OP już powiedział, że ponowne uruchomienie nie rozwiązało problemu, a także podał rzeczywistą przyczynę w odpowiedzi.
Tetsujin,

6
wspomniałem powyżej „w moim przypadku” i w celach informacyjnych.
kt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.