Jak mogę usunąć moją starą bibliotekę iPhoto po migracji do Zdjęć?


21

Uaktualniłem do Yosemite i przeprowadziłem migrację biblioteki iPhoto do nowej aplikacji Zdjęcia. Jestem zadowolony ze Zdjęć i nie planuję powrotu do iPhoto.

W tym artykule pomocy technicznej Apple wyraźnie zaznaczono, że zdjęcia tak naprawdę nie istnieją w dwóch miejscach, ale pozostawia niejasne miejsce, w którym faktycznie się znajdują.

Nie lubię mieć biblioteki iPhoto, od której zależy moja biblioteka zdjęć, i niepokoją mnie dziwne i mylące rozmiary zgłaszane przez Findera.

Jak mogę pozbyć się biblioteki iPhoto bez uszkadzania biblioteki zdjęć?


Odpowiedzi:


25

Gdy masz pewność, że jesteś zadowolony ze Zdjęć i masz pewność, że migracja biblioteki zakończyła się powodzeniem, możesz usunąć starą aplikację iPhoto i bibliotekę iPhoto, jeśli chcesz.

Biblioteka, jak wspomniałeś, jest „wirtualna”, ponieważ oba są na stałe połączone z tymi samymi plikami. Usunięcie którejkolwiek z Bibliotek nie spowoduje usunięcia zdjęć, spowoduje to jedynie usunięcie obu bibliotek.

Pozorny rozmiar dysku jest niepoprawny [lub raczej nieco wprowadzający w błąd], ponieważ każda biblioteka będzie twierdziła, że ​​jest w przybliżeniu tego samego rozmiaru, ale odnoszą się do tych samych plików.

Zobacz także - Czy migracja do nowej aplikacji Zdjęcia Apple faktycznie podwaja moje wymagania dotyczące miejsca?


1
Łał! Twarde linki są mylące. Dziękuję za tę odpowiedź.
Robert,

1
Są na pewno trochę sprzeczne z intuicją :)
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.