Zdjęcia przestały się przesyłać do iCloud. Co mogę zrobić?


18

Po aktualizacji do OS X 10.10.3 otworzyłem Photos.app i zaimportowałem bibliotekę iPhoto. Na iCloud przesłano około ~ 3000 zdjęć, ale proces przesyłania został zatrzymany przed przesłaniem pozostałych 7200 zdjęć. Nie mogę wymyślić, jak przenieść resztę biblioteki do iCloud. Zrzut ekranu poniżej pokazuje aplikację Zdjęcia. Od kilku dni wyświetla się „Przesyłanie 7200 elementów”.

Zrzut ekranu ze zdjęć

Próbowałem wstrzymać i wznowić przesyłanie w preferencjach, ale widzę tylko przesyłanie tam 7200 elementów.

Preferencje iCloud dotyczące zdjęć

Przed rozpoczęciem tego procesu zaktualizowałem mój plan przestrzeni dyskowej iCloud do 200 GB. Nadal mam> 180 GB wolnego miejsca, więc jest dużo miejsca na moje zdjęcia.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aby potwierdzić, korzystam z najnowszej wersji OS X.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Każda pomoc będzie mile widziana.


7
Nie mogę odpowiedzieć na pytanie, ponieważ nie mam wystarczającej reputacji, dlatego postaram się opublikować jako komentarz. Możesz zdiagnozować problem za pomocą Monitora aktywności. Otwórz kartę Sieć i znajdź proces o nazwie „cloudd”. Następnie kliknij przycisk „Sprawdź” na pasku narzędzi. Następnie kliknij „Otwórz pliki i porty”. Następnie znajdź coś w stylu „/ Users / <your name> / Pictures / Photos Library.photoslibrary / private / com.apple.cloudphotosd / CloudSync.noindex / Engine / filecache / AUJ / cplAUJKxEFVO + Uc1tSp + H24zo0pJkv7.mp4”, to jest przesyłany plik. W moim przypadku jest to 4 GB mp4. Po usunięciu przesyłanie zostało wznowione.
zhengyue

3
BTW, powinieneś usunąć plik w aplikacji Zdjęcia, a nie w Finderze. Istnieją inne kopie tego samego pliku w folderze Photos Library.photslibrary / Masters. Po usunięciu ze zdjęć kliknij menu Plik, Pokaż ostatnio usunięte, a następnie usuń je również. Oczywiście, jeśli chcesz, musisz wykonać kopię zapasową pliku.
zhengyue

4
Ponadto pliki, które są obecnie przesyłane, znajdują się w folderze ~ / Pictures / Photos Library.photoslibrary / private / com.apple.cloudphotosd / CloudSync.noindex / Engine / filecache. Możesz wyświetlić listę wszystkich plików i ich rozmiar, uruchamiając następujące polecenia w Terminalu 1: „cd ~ / Pictures / Photos Library.photoslibrary / private / com.apple.cloudphotosd / CloudSync.noindex / Engine / filecache”, 2: „find . -type f -exec ls -lh {} \; " Aby znaleźć wszystkie pliki, które są większe niż 500M, możesz użyć polecenia „find. -Size + 500M -exec ls -lh {} \;”
zhengyue

2
Nazwa pliku znalezionego w Monitorze aktywności to losowy tekst. Aby znaleźć odpowiedni plik na zdjęciach, musisz również użyć terminala. Najpierw uruchom „ls -i <nazwa pliku>”, aby znaleźć numer i-węzła tego pliku. Następnie „cd Pictures / Photos \ Library.photoslibrary / Masters”, a następnie „znajdź. -Inum <wklej tutaj numer i-węzła> -print”. Następnie możesz poznać datę i godzinę zdjęcia według nazwy folderu, np. „2015/01/15 /”. To wszystko, mam nadzieję, że to pomoże!
zhengyue

1
@tlatkovich - byłem również sfrustrowany przez iCloud. Jedno z moich kont iCloud niczego nie prześle, więc użyłem mitmproxy do wąchania żądań HTTP i odkryłem, że iCloud próbuje przesłać moje zdjęcia do synaptic.att.com, który jest zablokowany w Chinach. W rezultacie zarejestrowałem kolejne konto iCloud i tym razem przesyłam je na niektóre serwery w witrynie windows.com, które są dla mnie dostępne. Moja teoria jest taka, że ​​Apple przydzieli najbliższy serwer w chmurze do twojego konta w oparciu o twoją lokalizację podczas pierwszej rejestracji usługi. Ponieważ cały czas korzystam z VPN, Apple może pomyśleć, że mieszkam w innym kraju ...
zhengyue

Odpowiedzi:


3

Najpewniejszym sposobem rozwiązania tego jest utworzenie nowej biblioteki zdjęć, wykonując następujące kroki:

 1. ⌘ cmd- Qze zdjęć .
 2. Przejdź do  → Preferencje systemowe → iCloud → Opcje zdjęć… i usuń zaznaczenie biblioteki zdjęć iCloud . Opcje zdjęć iCloud
 3. Uruchom ponownie, jeśli chcesz być bezpieczny, choć nie powinno to być konieczne.
 4. Uruchom zdjęcia za pomocą opcji ⌥ opt-kliknij.
 5. Kliknij Utwórz nowy… i nazwij swoją nową bibliotekę zdjęć . Utwórz nową bibliotekę zdjęć
 6. Przejdź do Zdjęcia → Preferencje → Ogólne i kliknij Użyj jako systemowej biblioteki zdjęć . Użyj jako systemowej biblioteki zdjęć
 7. Przejdź do Zdjęcia → Preferencje → iCloud i sprawdź bibliotekę zdjęć iCloud .
 8. Poczekaj, aż zdjęcia zostaną ponownie pobrane z iCloud.

Jeśli wolisz zachować istniejącą bibliotekę zdjęć , wykonaj następujące czynności:

 1. ⌘ cmd- Qze zdjęć .
 2. Utwórz kopię zapasową pliku Photos Library.photoslibrary .
 3. Uruchom zdjęcia za pomocą przycisku ⌘ cmd- ⌥ opt-kliknij.
 4. Kliknij Napraw . Napraw okno dialogowe biblioteki zdjęć
 5. Poczekaj, aż macOS naprawi bibliotekę zdjęć . Pełna synchronizacja powinna mieć miejsce po zakończeniu naprawy.

Niektóre zrzuty ekranu dzięki uprzejmości OS X Daily .


1

Podobnie jak w przypadku wielu problemów z iCloud, spróbuj całkowicie wylogować się z iCloud, ponownie uruchomić, a następnie zalogować się ponownie i włączyć bibliotekę zdjęć iCloud.


1

Miałem te same objawy (macOS 10.12.6, zdjęcia 2.0).

Gdy otworzyłem aplikację Activity Monitor , zauważyłem, że Photos Agent był wyświetlany na czerwono i jako „ nie odpowiada ”.

Wymusiłem zamknięcie programu Photos Agent i sekundę później przesyłanie w końcu zaczęło się rozwijać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.