Jak znaleźć właściciela procesu niezidentyfikowanych okien?


13

Mam dziwny błąd, którego nie udało mi się poprawnie powiązać z aplikacją lub PID.

W systemie Windows dostępna jest Process Explorerbardzo przydatna targetfunkcja, która umożliwia kliknięcie go, a następnie wybranie okna w celu znalezienia procesu właściciela:

selektor celu

Czy istnieje sposób na zrobienie czegoś podobnego w OS X, który pozwoli mi znaleźć pozornie osieroconego właściciela okna, takiego jak ten:

osierocone okno

Zakończyłem każdy proces, który można zakończyć za pomocą menedżera okien działającego w systemie OS X, a mimo to nadal nie mogę wyizolować właściciela.


Jak w końcu to wymyśliłeś?
Daniel

Odpowiedzi:


7
  • Pobierz i zainstaluj Xcode.
  • Po zainstalowaniu otwórz Xcode.
  • W pasku menu przejdź do Xcode> otwórz narzędzie programisty> Inspektor dostępności
  • W menu Access..Inspector przejdź do Inspekcja> Włącz punkt do inspekcji
  • Kliknij cokolwiek, aby zobaczyć wynik

Nie podaje nazwy procesu, ale podaje nazwę aplikacji rodzica


Dla mnie to nie działało dokładnie tak. Kiedy kliknąłem okno, xcode został podświetlony (niewiele więcej), ale kiedy używam Expose, nazwa aplikacji była wyświetlana w górnej części okna. Dzięki @ chris-eneman Accessibility inspectorjest narzędziem do pracy :)
dotnetCarpenter

Użyłem tej metody, aby zabić okno z procesu AskPermissionUI , które nie zniknęło . Za pomocą Inspektora dostępności udało mi się znaleźć aplikację AskPermissionUI na karcie Hierarchia inspektora , a następnie zabiłem tę aplikację w Monitorze aktywności. Świetna wskazówka - dzięki!
nwinkler

1

Próbowałem to rozgryźć i ostatecznie skorzystałem z opisanego tutaj rozwiązania . Jest to skrypt Pythona, który wyświetla listę wszystkich procesów wraz ze wszystkimi oknami, które do nich należą i ich współrzędnymi na ekranie. Dlatego nie jest tak łatwy w użyciu, jak Eksplorator procesów w systemie Windows, ale może uzyskać odpowiedź, której szukasz. Pomaga, jeśli możesz przenieść okno do miejsca na pulpicie za pomocą łatwo rozpoznawalnych współrzędnych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.