Czy migracja do nowej aplikacji Zdjęcia Apple faktycznie podwaja moje wymagania dotyczące miejsca?


14

Korzystałem z programu Inventory X do wizualizacji miejsca na dysku twardym i pomocy w znalezieniu dodatkowej przestrzeni.

Wygląda na to, że biblioteka iPhoto zajmuje 52,0 GB, a biblioteka zdjęć 49,4 GB.
Czy to znany problem polegający na tym, że przejście z iPhoto do zdjęć zduplikowało wszystko, czy jest to tylko łącze sym pod okładkami?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Zgadzam się, bardzo mylące jest nauczenie się, że jeden z nich jest „fałszywy” (zawiera tylko twarde linki), więc zgadnij, który z nich?
Ruskes,

3
Żaden z nich nie jest podróbką - oba są tak prawdziwe jak siebie nawzajem. System plików uważa, że ​​oba są równie ważne, ale oba muszą zostać usunięte przed ponownym użyciem przestrzeni plików,
Tetsujin

Odpowiedzi:


12

Krótka odpowiedź, nie. Narzędzie pomiarowe, którego używasz, nie zajmuje czasu na odliczenie miejsca zaoszczędzonego, gdy pliki są twardo połączone, więc nadmiernie zużywa miejsce.

Biblioteki używają „twardych linków” do rzeczywistej lokalizacji plików, więc oba wydają się mieć w przybliżeniu ten sam rozmiar, ale każde rzeczywiste zdjęcie znajduje się tylko w jednym miejscu na dysku twardym, ze wskaźnikami z obu bibliotek.

Usunięcie którejkolwiek z bibliotek nie wpłynie na przestrzeń dyskową, tylko usunięcie obu spowoduje usunięcie 50 GB danych z dysku.

Zobacz: Zdjęcia oszczędzają miejsce na dysku, udostępniając obrazy w bibliotekach iPhoto lub Aperture

Więcej na temat twardych linków od Ars Technica :

Twardy link to po prostu odniesienie do niektórych danych na dysku. Pomyśl o pliku jako kombinacji nazwy i wskaźnika do niektórych danych. Usunięcie pliku naprawdę oznacza usunięcie części nazwy tego duetu. Jeśli nie ma już żadnych nazw wskazujących na konkretny dysk z danymi, to miejsce na dysku można ponownie wykorzystać. ”


1
Skąd do cholery wiadomo, gdzie są zapisane oryginały, więc nie usuwaj niewłaściwego. Zgłaszanie pełnego rozmiaru w obu przypadkach jest dość mylące, jeśli w jednym z nich są tylko twarde linki!
Ruskes 16.04.15

1
Oba są konwertowane na twarde linki; usunięcie dowolnego pojedynczego zdjęcia z jednego z nich pozostawi plik i link na innym miejscu
Tetsujin

Poczekaj, „nadal pozostawi plik i link”, więc jest podwójny!
Ruskes

1
nie, to twardy link. Ten sam plik, 2 wskaźniki. Dopiero gdy zniknie ostatni wskaźnik, przestrzeń plików zostanie oznaczona jako nadpisywalna. Zajęło mi to trochę czasu, aby obejść to;)
Tetsujin

OK, ja nieco powolny dzisiaj :( tak jasno wyjaśnić podczas usuwania, skąd mam wiedzieć, że trudno Link czy jest to oryginał.
Ruskes

1

Jeśli ciężko pracujesz, aby wyczyścić swoje zdjęcia po przejściu do aplikacji do zdjęć lub powiedz zdjęciom iCloud, aby zoptymalizowały użycie dysku, wówczas użycie dysku faktycznie wzrośnie, ponieważ biblioteka iPhoto nadal będzie wskazywać na stare pliki i nie będą być usuwany z napędu, dopóki nie usuniesz starej biblioteki iPhoto.

Właśnie pracowałem na Macbooku Air, który miał prawie pełny dysk. Bez względu na to, co zrobiłem, aby zmniejszyć rozmiar biblioteki zdjęć, ilość miejsca na dysku wciąż spadała. Usunięcie starej biblioteki iPhoto uwolniło 20 GB miejsca!


1

Ok, uważam, że zajmuje podwójną przestrzeń. Właśnie usunąłem moją iPhoto Library.migratedphotolibrary, która miała około 90 gramów miejsca. HD przeszedł z 220 gig wolnego miejsca na 316 gig. Uwolniłem więc około 90 gramów przestrzeni. Plus, kiedy poszłam opróżnić folder śmieci, zajęło to kilka minut.


1

Spędziłem dużo czasu, aby rozwiązać ten problem i mam nadzieję, że może to pomóc, nawet jeśli nie jest to najczęstsza przyczyna problemu.

Problem polega na tym, że wiem, czy Zdjęcia i iPhotos przechowują twoje zdjęcia dwa razy w dwóch różnych miejscach na dysku twardym, czy tylko w jednym z linkiem symbolicznym.

Powiedziałem, że dla mnie są to dwa różne miejsca (i to nie jest dobre). Jeśli spojrzysz na rozmiary konkretnego obrazu w obu katalogach, nie są one takie same. Zatem dla mnie nie jest to ten sam obiekt (twardy link miałby DOKŁADNIE ten sam rozmiar) Jeśli wykonasz 'ls -lha' dla tych 2 plików (ten sam obraz):

/Users/doubelle/Pictures/iPhoto Library.migratedphotolibrary/Data/2015/01/18/20150118-110234/2pfRkFdYTrSDeax1Tqq6DQ

/Users/doubelle/Pictures/Photos Library.photoslibrary/Data/2015/01/18/20150118-110234/2pfRkFdYTrSDeax1Tqq6DQ

Otrzymujesz te różne rozmiary plików

-rw-r--r--@ 1 doubelle staff 38199 1 jul 22:47 IMG_0762.jpg

-rw-r--r--@ 1 doubelle staff 37136 1 jul 22:48 IMG_0762_migrated.jpg

W ten sposób możesz wiedzieć, czy plik jest połączony lub zduplikowany.


0

Jeśli zajmujesz się przestrzenią, porzuć iPhoto, Aperture lub Photos i skorzystaj z prostej przeglądarki zdjęć (takiej jak Lyn). Aplikacje Apple do zdjęć dodają około 30% w miniaturach i plikach libray, zanim zaczniesz edytować i dodawać wersje itp. Kliknij prawym przyciskiem myszy bibliotekę i spójrz na rozmiar wzorców (tak jak Aperture) i porównaj go z całkowitym rozmiarem biblioteki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.