Błąd LSOpenURLsWithRole () z błędem -10810 Nie można otworzyć „Zainstaluj OS X Yosemite.app”


22

Próbuję zainstalować OS X Yosemite poprzez „Install OS X Yosemite.app” pobrany z Internetu. Kiedy próbuję go otworzyć, klikając dwukrotnie, nic się nie dzieje. Kiedy korzystam z terminala, pojawia się następujący komunikat:

$ open /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/
LSOpenURLsWithRole() failed with error -10810 for the file /Applications/Install OS X Yosemite.app.

Zainstalować na czym?
Ruskes

Odpowiedzi:


19

Wydaje się, że to oznacza, że ​​plik wykonywalny w pakiecie nie jest w rzeczywistości wykonywalny.

Skąd to masz?
Jeśli nie Apple, zostawiłbym to w spokoju. Jeśli pochodzi od Apple, wypróbuj to w Terminalu

chmod +x /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/MacOS/InstallAssistant


Cieszę się, że to zadziałało - prosimy o zaznaczenie mojej odpowiedzi jako poprawnej;)
Tetsujin

1
Pomogło mi to, ale chciałem tylko dodać, że naprawiłem swój problem (uruchamiając Kettle Pentaho 4.4 na OS X Yosemite), zmieniając te same uprawnienia Contents/MacOS/JavaApplicationStubw moim .appkatalogu.
Matt Vukas,

Dodaj to jako kolejną odpowiedź - może być pomocna dla przyszłych Googlersów
Tetsujin

11

Miałem ten błąd w Pentaho 8. To polecenie rozwiązało go dla mnie: xattr -dr com.apple.quarantine '/Applications/Pentaho/design-tools/data-integration/Data Integration.app'

OSX „poddaje kwarantannie” pliki, które są pobierane z niezaufanych źródeł.

Możesz sprawdzić, czy to jest twój problem, wypisując xattrs. cd /path/to/your/ApplicationName.app xattr -l Contents/MacOS/*

Jeśli widzisz „com.apple.quarantine”, oznacza to, że masz problem.


1
Dzięki, to naprawiło mój problem z brakiem uruchamiania Pentaho Data Integration na macOS.
Tharabas

1
Myślałem, że to może rozwiązać mój problem z Wings3D 2.1.7, ponieważ rzeczywiście miał on zestaw atrybutów xattr „com.apple.quarantine”, ale nawet po usunięciu atrybutu, podczas gdy rzeczywisty plik wykonywalny można uruchomić, uruchamiając „open” na pakiecie .app nadal wyświetla błąd „-10810” (podobny do tego, który @tripleee opisuje w swojej odpowiedzi).
Jacob C. wspiera GoFundMonica

3

W tajemniczy sposób dostałem to na Yosemite dla aplikacji Kalendarz. Uruchomienie samego pliku binarnego działało dla mnie.

bash$ /Applications/Calendar.app/Contents/MacOS/Calendar &

Wydaje się, że nie ma problemu z uprawnieniami, który można by rozwiązać chmod.

Pierwotny objaw, jaki otrzymałem, to „Aplikacja„ Calendar.app ”nie jest już otwarta” podczas próby kliknięcia rezerwacji kalendarza w aplikacji Mail.app.


Miałem ten problem z Pentaho i musiałem uruchomić „xattr -d com.apple.quarantine JavaApplicationStub” na wewnętrznym pliku binarnym, aby go uruchomić.
HVS,

Masz na myśli ścieżkę, którą wskazuję w odpowiedzi? W xattrmoim nie ma żadnych, ale nadal jest źle się zachowuje (teraz gorzej niż kiedy opublikowałem tę odpowiedź).
tripleee

Pewna aktualizacja FWIW po drodze ożywiła mój Kalendarz i teraz wraca do normy, myślę, że po aktualizacji 10.13.3 lub 10.13.4 High Sierra.
tripleee

1

Wystąpił ten błąd podczas próby uruchomienia aplikacji z terminala ssh, gdy ekran był zablokowany. Aplikacja narzekała, że ​​użytkownik nie ma uprawnień do otwarcia GCWindow.

Odblokuj ekran, logując się, a moja aplikacja uruchomi się dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.