Jak mogę mieć ponad 16 skrótów klawiaturowych do Spacji (tj. Kontrola misji)


2

Okej, więc mam:

  1. Jeden zewnętrzny wyświetlacz podłączony do mojego Maca
  2. Dwadzieścia miejsc (tj. Kontrola misji), z dziesięcioma miejscami na każdym ekranie
  3. Moje skróty klawiaturowe to [Ctrl + X] dla wyświetlacza po lewej stronie i [Ctrl + Alt + X] dla ekranu po prawej stronie.
  4. Moje ustawienia kontroli misji są takie, że wyświetlacze mają osobne spacje = WŁ

Dobrze i dobrze. Skróty klawiaturowe przechodzą jednak tylko do „Przełącz na pulpit 16.” (tj. Preferencje systemowe >> Klawiatura >> Skróty >> Kontrola misji)

Mam dwadzieścia komputerów stacjonarnych, ale skróty klawiaturowe sięgają tylko szesnastu. Jak mogę to naprawić?


Mam więc komputery stacjonarne, które przechodzą do [Desktop 20], ale nie mogę ustawić skrótów klawiszowych w stosunku do [Desktop 16].
Vzzdak

Mogę potwierdzić, że jest to ciągły problem za pośrednictwem OSX 10.10.4
Vzzdak

Odpowiedzi:


1

Oto coś, czego próbowałem (w wersji 10.9.5). Niestety nie zadziałało, ale odnotuję to tutaj, na wypadek, gdyby kogoś zainspirowało.

  • Zauważyłem, że włączenie Preferencji systemowych> Klawiatura> Skróty> Przełącz na pulpit 16 spowodowało ~/Library/com.apple.symbolichotkeys.plistaktualizację.
  • Znalazłem trochę informacji (1) (2) na temat tej listy.
  • Zgodnie z tym drugim linkiem „Przełącz na pulpit 1” to działanie 118.
  • Testowałem włączanie / wyłączanie przełączania na pulpit 16 w tym panelu Preferencji systemowych, patrząc na plik plist, używając /usr/libexec/PlistBuddy -c "Print :AppleSymbolicHotKeys" ~/Library/Preferences/com.apple.symbolichotkeys.plisti, jak się spodziewałem, wartość „włączona” dla działania 133 (= 118 + 15) uległa zmianie.
  • Dodałem wartość dla akcji 134 w oparciu o akcję 133, która, jak mam nadzieję, spowoduje przełączenie ctrl-alt-6 na Desktop 17: defaults write com.apple.symbolichotkeys AppleSymbolicHotKeys -dict-add 134 "{enabled = true; value = { parameters = (65535, 22, 786432); type = 'standard'; }; }" Niestety nie wydaje się to mieć żadnego wpływu na mój system.
  • Więc: Myślę, że plik plist symbolichotkeys zawiera mapowanie od naciśnięć klawiszy do akcji. Akcje obejmują Przełącz na pulpit 1 do Przełącz na pulpit 16, ale nie ma odpowiednich akcji dla komputerów o wyższych liczbach. Przepraszam!

1
Dobrze jest spróbować. Niektóre preferencje są buforowane, więc mogą wymagać ponownego uruchomienia - próbowałeś tego? I dokładnie sprawdź, czy zmiany nie zniknęły również po restarcie.
mjturner,

1
Dzięki @mjturner - dobry punkt! Właśnie uruchomiłem ponownie i ponownie przetestowałem. Zmiany się utrzymały, ale niestety ctrl-alt-6 nadal nic nie robi.
Ashley,

0

Jeśli nie możesz ustawić skrótów klawiaturowych powyżej 16, oznacza to ograniczenie systemu operacyjnego i nic, co tutaj robimy, nie naprawi tego. Możesz jednak wypróbować narzędzie o nazwie Karabiner .

Pozwala na zmianę mapowania i przypisywanie klawiszy skrótu do praktycznie wszystkiego, więc teoretycznie powinieneś być w stanie mapować pozostałe klawisze na swoje spacje.

To darmowe oprogramowanie, ale oni biorą darowizny. Zachęcam do wypróbowania go, a jeśli zadziała, zachęcam również do przekazania darowizny - cokolwiek uważasz za warte oprogramowania. Pozwala to wypróbować to bez dużego zaangażowania.


Nie, zainstalowałem Karabiner i przejrzałem dokumentację. Produkt jest narzędziem do zmiany mapowania układu klawiatury lub mapowania poszczególnych klawiszy na alternatywną funkcję. Aby potwierdzić, że nie przeoczyłem rozwiązania, zapytałem programistę, ale mówią, że Mission Control nie jest przeznaczony do obsługi tak wielu przestrzeni.
Vzzdak

Żeby było jasne, z pewnością można mieć więcej niż 16 spacji, ale brakuje funkcji, aby mieć odpowiednie skróty klawiaturowe. Wydaje się, że jest to pozostałość po tym, jak Kontrola Misji miała oddzielne przestrzenie dla wyświetlaczy. Na przykład trzy lata temu miałbym do [Desktop 10], czyli dziesięć Spacji na każdy ekran. Jako taki, wcześniej nie było potrzeby posiadania nawet [Pulpitu 16] (tj. Starego limitu), ponieważ byłby to odpowiednik 32 Spacji (tj. Trudno utrzymać porządek).
Vzzdak
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.