Włączyć jednocześnie blokadę przeciągania gładzika i przeciąganie 3 palcami jednocześnie?


12

OSX ma dwie metody przeciągania za pomocą panelu dotykowego: „przeciągnij blokadę” (dotknij dwukrotnie, a następnie przeciągnij, aż stuknij, aby zwolnić) i „przeciągnij trzema palcami”, w którym dotkniesz trzech palców i przeciągniesz, aż zwolnisz. Problem polega na tym, że zmusza cię do wybrania jednego lub drugiego.

opór

Czy jest jakiś sposób, aby ręcznie włączyć obie opcje jednocześnie?

Jest to przydatne, ponieważ przeciąganie 3 palcami jest idealne do krótkich, szybkich przeciągnięć, ale w przypadku dłuższych przeciągnięć często brakuje miejsca na gładziku. Drag Lock jest dobry na długie przeciągnięcia, ale jest dość powolny, gdy masz kilka przeciągnięć, ponieważ musisz dwukrotnie stuknąć w i wyciągnąć blokadę przeciągania za każdym razem. Byłoby naprawdę wspaniale mieć oba naraz.


Przeciąganie trzema palcami wydaje się mieć około 1-sekundową blokadę, podobnie jak blokada przeciągania, dzięki czemu możemy wykonywać długie przeciągnięcia bez ograniczenia rozmiaru gładzika. Zgadzam się, że czasami stuknij-przeciągnij-przeciągnij jest wygodniejszy i nie ma dobrego powodu, aby nie zezwolić na oba. Przeciąganie za pomocą kliknięcia pozostaje oczywiście obsługiwane, chociaż teraz nienawidzę klikania. A co ciekawe, przeciągnij i przeciągnij jest jedynym z trzech mechanizmów, który działa w przypadku przenoszenia wybranego tekstu (podświetlonego). Zgadzam się z Zhorą, trochę się pogubili przy ustalaniu ustawień tutaj.
Częściowe zachmurzenie

Odpowiedzi:


6

W systemie OS X El Capitan 10.11.1 wydaje się, że następujące polecenia terminala rozwiązują go na Magic Trackpad (na wbudowanym trackpadzie mogę obsługiwać tylko jednego mechanika przeciągania naraz):

# Enable "tap-and-a-half" to drag.
defaults write com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.trackpad Dragging -int 1
defaults write com.apple.AppleMultitouchTrackpad Dragging -int 1


# Enable 3-finger drag. (Moving with 3 fingers in any window "chrome" moves the window.)
defaults write com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.trackpad TrackpadThreeFingerDrag -bool true
defaults write com.apple.AppleMultitouchTrackpad TrackpadThreeFingerDrag -bool true

źródło: https://github.com/boochtek/mac_config/blob/master/trackpad.sh

Aktualizacja: wykopałem jeszcze trochę i znalazłem domyślną pozycję myszy „zachowanie przy dotknięciu” , która wymaga ustawienia „2”, aby uzyskać „dotknij, aby przeciągnąć” na wbudowanym gładziku

defaults -currentHost write NSGlobalDomain com.apple.mouse.tapBehavior -int 2
defaults write NSGlobalDomain com.apple.mouse.tapBehavior -int 2

1
działa dla mnie, wymagany restart.
dinozaur

1

Poszedłem bezpośrednio do pliku preferencji dla gładzika, aby sprawdzić, czy można ustawić zarówno flagę przeciągania trzema palcami, jak i flagę przeciągania (z ustawieniem lub bez flagi DragLock), ale chociaż mogłem ustawić obie, a nowe wartości pozostały stabilne, nie byłem możliwość jednoczesnego działania przeciągania trzema palcami i przeciągania podwójnym dotknięciem. (W rzeczywistości są dwa pliki preferencji: jeden dla gładzika Apple Bluetooth Multitouch i jeden dla gładzika Apple Multitouch i przetestowałem to z obu na wszelki wypadek.) Więc wierzę, że odpowiedź brzmi Nie, nie da się tego zrobić.

O ile mój umysł się nie zastanawia, jestem całkiem pewien, że możliwe było ustawienie obu typów przeciągania we wcześniejszej wersji OS X i czułem, że coś się zmieniło, ale nie mogłem powiedzieć dokładnie, co się stało, dopóki nie zobaczyłem tego pytania. O ile Apple nie znalazł konfliktu między różnymi ustawieniami Three Finger lub mają plan nowej funkcji, która wymagałaby takiej zmiany, nie wiem, dlaczego ta umiejętność zostałaby usunięta. Pliki preferencji umożliwiają różne kombinacje przeciągania przy użyciu oddzielnych flag. Sposób, w jaki teraz istnieje, pozwala na ustawianie flag niespójnie z tym, jak OS X wykonuje przeciąganie, ale to tylko jedna część tego pliku preferencji, który jest źle zaprojektowany; cały zestaw prefiksów wygląda tak, jakby zostały zebrane razem bez uwzględnienia ogólnej metodologii i daje szansę na wprowadzenie problemów, ponieważ zmiany są wprowadzane z czasem. A posiadanie obu sposobów, jak powiedział PO, jest czasami wygodne.


Och, to źle. Dzięki za sprawdzenie. Mamy nadzieję, że przywrócą go w przyszłości, a może aplikacja innej firmy, taka jak bettertouchtool, może go wdrożyć.
true1ness

1

Musiałem wyłączyć go na komputerze Mac klienta i wystąpiły błędy podczas wykonywania tego interfejsu GUI, więc napisałem to w Terminalu:

defaults write com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.trackpad TrackpadThreeFingerDrag -bool false
defaults write com.apple.AppleMultitouchTrackpad TrackpadThreeFingerDrag -bool false

Zadziałało.


0

To zadziałało dla mnie.

 1. Ustaw „TrackpadThreeFingerDrag” = TAK, a także „Przeciąganie” = TAK w polu „com.apple.AppleMultitouchTrackpad.plist” wewnątrz „~ / Library / Preferences”.
 2. Napraw uprawnienia za pomocą Narzędzia dyskowego
 3. Restart

Hmm, nie działało dla mnie. Jestem na Yosemite i MacBooku z połowy 2010 roku. Ty?
truth1ness

Upewnij się, że edytujesz „com.apple.AppleMultitouchTrackpad.plist”, a nie odpowiednik bluetooth, wyglądają tak podobnie. Mam 2015 MBA 13 i 2011 MBP 13. Działa na obu.
totum

Próbowałem ponownie, upewniając się, że dokładnie sprawdziłeś plik i nadal nie działa. Może coś jest innego przed 2011 rokiem?
true1ness

@ prawda1ness Może masz rację. Jeśli uda mi się zdobyć maszynę sprzed 2011 roku, na pewno ją sprawdzę. Aby spróbować, możesz pobrać mój działający plist (MBA2014) tutaj - link
totum

Miałem to również na moim MBP z połowy 2010 roku! Myślę, że działa również na mój MBP 2014. Jednak właśnie ponownie zainstalowałem OS X na moim MBP 2010 i zdmuchnąłem wszystkie moje ustawienia itp. Myślę, że coś w ostatniej aktualizacji systemu operacyjnego mogło uszkodzić tę funkcję.
Urwisko

0

Wygląda na to, że opcje mogły ulec zmianie dla High Sierra (10.13.x):

% defaults read com.apple.AppleMultitouchTrackpad 
{
  ActuateDetents = 1;
  Clicking = 1;
  DragLock = 0;
  Dragging = 0;
  FirstClickThreshold = 1;
  ForceSuppressed = 0;
  SecondClickThreshold = 1;
  TrackpadCornerSecondaryClick = 0;
  TrackpadFiveFingerPinchGesture = 0;
  TrackpadFourFingerHorizSwipeGesture = 0;
  TrackpadFourFingerPinchGesture = 0;
  TrackpadFourFingerVertSwipeGesture = 0;
  TrackpadHandResting = 1;
  TrackpadHorizScroll = 1;
  TrackpadMomentumScroll = 1;
  TrackpadPinch = 1;
  TrackpadRightClick = 1;
  TrackpadRotate = 1;
  TrackpadScroll = 1;
  TrackpadThreeFingerDrag = 1;
  TrackpadThreeFingerHorizSwipeGesture = 0;
  TrackpadThreeFingerTapGesture = 0;
  TrackpadThreeFingerVertSwipeGesture = 0;
  TrackpadTwoFingerDoubleTapGesture = 0;
  TrackpadTwoFingerFromRightEdgeSwipeGesture = 0;
  USBMouseStopsTrackpad = 0;
  UserPreferences = 1;
  version = 12;
}

Myślę, że ustawienie DragLocki TrackpadThreeFingerDragjedno i drugie 1prawdopodobnie wykonają zadanie, choć nie mam teraz ochoty ponownie uruchomić komputer, aby go przetestować. =)


-1

Otwórz Terminal.app i wykonaj kolejno następujące wiersze poleceń:

defaults write com.apple.AppleMultitouchTrackpad DragLock -bool true

defaults write com.apple.AppleMultitouchTrackpad TrackpadThreeFingerDrag -bool true
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.