Odwróć Tether - Udostępnij połączenie OSX Yosemite Wifi przez Bluetooth


10

Widzę wiele starych pytań w Internecie, ale w każdym z nich jest mnóstwo ludzi, którzy rozwiązują problemy. Teraz z Yosemite myślę, że i tak mogło się to zmienić.

Chcę udostępniać hotelowy Internet, od połączenia Wi-Fi mojego urządzenia 10.10.3 przez Bluetooth do mojego telefonu. tzn. odwrócony uwięzi. W tym samouczku wyjaśniono w kroku 2, jak włączyć opcję „Udostępnij moje połączenie internetowe innym urządzeniom bluetooth” w sekcji „Zaawansowane ustawienia bluetooth”. Cóż, w Yosemite tego nie ma.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W każdym razie mogę sparować urządzenie, włączyć udostępnianie Internetu w OSX i połączyć się przez PAN. Ale nie mogę uzyskać dostępu do Internetu przez telefon. Jak można to zrobić w Yosemite?

Uwaga: Mój telefon to S5 na Lolipop. Podczas parowania mogę nawet wybrać MBP i wybrać „Użyj do dostępu do Internetu”.

Edycja: Aby wykluczyć Lollipop, wypróbowałem to wszystko z S4 mojej żony na Kitkat i nie mogłem też przeglądać.

Edycja2: Mam taki sam problem jak tutaj . Ustawienie adresu IP PAN na DHCP z adresem ręcznym powoduje, że sieć PAN pokazuje się na zielono (była pomarańczowa). Jednak internet na moim Androidzie nadal nie działa.

Odpowiedzi:


9

Aby to zrobić w Yosemite, musisz wrócić do głównego ekranu Preferencji systemowych i kliknąć panel preferencji Udostępnianie. Na pasku bocznym pojawi się opcja udostępniania Internetu. Kliknij na to, żeby zobaczyć jego ustawienia.

Teraz ustaw opcję „Udostępnij swoje połączenie z” na Wi-Fi, a następnie zaznacz pole wyboru Bluetooth PAN w menu poniżej. Następnie po prostu zaznacz pole obok Udostępnianie Internetu na pasku bocznym.

Po wykonaniu tej czynności komputer Mac powinien udostępniać swoje połączenie Wi-Fi urządzeniom w Bluetooth PAN.


1
Dla osób, które nie mają Bluetooth PAN na liście udostępniania Internetu - przejdź do Ustawień sieci i kliknij znak plus w lewym dolnym rogu, aby dodać Bluetooth PAN, a następnie powinien być dostępny w opcjach udostępniania Internetu.
Kevin Grabher

1
Dzięki za pomoc, ale już tego próbowałemIn any case, I can pair my device, enable internet sharing in OSX and connect via PAN
Mark

1
Pamiętaj, że iPhone (nawet 6s) nie może połączyć się z Internetem przez Bluetooth PAN. Nie można podłączyć iPhone'a do komputera iMac / Macbook, aby korzystać z połączenia internetowego OS X.
MoOx,

1
Ponieważ nie jest obsługiwany przez OS X :(
MoOx

2
Zrobiłem to wszystko (z telefonem z Androidem 5.1.1 i Mac OS X 10.11.4), ale to nie działało. Telefon można sparować z laptopem, ale połączenie internetowe nie jest udostępniane. I tak, włączyłem opcję „Dostęp do Internetu” pod nagłówkiem „Użyj dla:” w Preferencjach -> Bluetooth (-> <Right_click_on_my_macs_name>). W systemie Android 6.0.1 nie mogę już nawet sparować go z komputerem Mac ... dość frustrujące
Marius Hofert
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.