Czy mogę wyświetlić numer pulpitu Mission Control na pasku menu?


15

Spacje używane do pokazywania numeru spacji na pasku menu; Spoglądałem na to regularnie, aby zobaczyć, w której przestrzeni jestem (1, 2, 3 itd.).

Jak sprawić, by Mission Control wyświetlał bieżący pulpit na takim pasku menu?


Ponieważ to pytanie jest dość stare, nie udzielę prawdziwej odpowiedzi, ale skomentuję: używam BitBar (znajdź na GitHub), aby wywołać skrypt bash, który WYŁĄCZNIE wywołuje AppleScript, w którym bieżący obraz tła jest porównywany z przechowywaną listą i odpowiednio numer „return” ed, a zatem bardzo prosto wyświetlany jako [ 2 ], ustawiając jego częstotliwość odświeżania, nazywając skrypt bash „desktop.3s.sh” na 3 sekundy. Niezwykle łatwy i pragmatyczny!
clemsam lang

Odpowiedzi:


16

Być może projekt OpenSpace WhoSpace może to zrobić:

WhichSpace

Czy kiedykolwiek zapomniałeś, która przestrzeń jest obecnie aktywna w systemie OS X (10.11+) i chciałeś szybko powiedzieć? Nie sądziłem ... ale ja tak zrobiłem!

Zrzut ekranu

WhichSpace


Ten projekt typu open source jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, jakie znalazłem, jeśli chcesz, aby prosty numer identyfikował bieżącą przestrzeń. Bez nadmiernego powielania funkcji, takich jak niektóre inne opcje.
apraetor

3
Aby okno WhoSpace było uruchamiane automatycznie po zalogowaniu, otwórz Preferencje systemowe, Użytkownicy i grupy, Elementy logowania i dodaj WhoSpace do listy.
Benedikt Köppel,

2
Zainteresowani programiści: obserwuje i odczytuje plik, ~/Library/Preferences/com.apple.spaces.plistaby uzyskać informacje o obszarze roboczym. To polecenie bash zrzuca informacje monitora: plutil -convert json -o /dev/stdout ~/Library/Preferences/com.apple.spaces.plist. zasadniczo program wygląda na.SpacesDisplayConfiguration["Management Data"]["Monitors"].
użytkownik1034533

11

Nie mogłem znaleźć żadnej wbudowanej funkcji do tego, więc postanowiłem użyć tła.

  • Znalazłem obraz tła, który chciałem, i zrobiłem 8 jego kopii.

  • Następnie napisałem cyfry 1-8 na każdym z nich obok miejsca, w którym zwykle znajduje się dok.

  • Następnie naciśnij ctrl + 1, aby upewnić się, że jesteś na pulpicie 1, kliknij prawym przyciskiem myszy tło i wybierz obraz z 1 napisanym na nim.

  • Następnie zamknij okno preferencji systemowych (w przeciwnym razie zmienisz tylko jedno na pulpicie).

  • Następnie naciśnij ctrl + 2 i ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy.

Nie wolno publikować zrzutu ekranu :(, aby pokazać, jak to wygląda.


czy możesz przesłać zrzut ekranu na imgur.com i opublikować link do niego tutaj?
Robert Hume

Dobry pomysł, głosowałem, więc możesz mieć wystarczającą liczbę przedstawicieli do przesłania obrazu
conorgriffin

+1. niezły pomysł. Nakładam liczby na 4 rogi mojego tła. Dzięki za opublikowanie tego ...
gMale

2

Ten problem ma teraz znacznie bardziej niezawodne rozwiązanie dzięki Total Spaces . Ta aplikacja przywraca starą siatkę 2D spacji i pokazuje numer spacji na pasku menu.


1
Niestety to rozwiązanie polega na wstrzyknięciu kodu do Docka - co wymaga wyłączenia niektórych funkcji bezpieczeństwa w El Capitan. To było dobre rozwiązanie w 2012 roku, ale już nie.
Floris,

0

Znalazłem to pytanie, ponieważ miałem ten sam problem. Okazuje się, że tak naprawdę chciałem od razu wiedzieć, na jakim ekranie jestem.

Po prostu przypadkowo „odkryłem” oczywistość: jeśli przesuniesz 4-palcem w górę, wszystko się pomniejsza. U góry widać wszystkie pulpity, a bieżący pulpit jest podświetlony! (Przeciągnij 4 palcami w dół, aby wrócić do normalnego trybu).

To szybkie i łatwe podejście rozwiązuje dla mnie wszystko! Poza tym, że wymaga znacznie mniej pracy, jest to również lepsze niż tworzenie niestandardowych obrazów tła, ponieważ często mam okna, które całkowicie blokują moje tło. Teraz przesuwam palcem w górę, a potem z powrotem w dół i w ułamku sekundy wiem dokładnie, gdzie jestem.

Publikowanie tutaj na wypadek, gdyby pomógł komuś innemu ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.