Jak wyświetlić mapę na zdjęciach?


13

Właśnie zaktualizowałem system do OS X Yosemite dzięki nowej aplikacji Zdjęcia. Widziałem zrzuty ekranu online, w których możemy oglądać zdjęcia na mapie, jednak nie mogę się do niej dostać.

Jak mogę zobaczyć wszystkie moje zdjęcia na mapie, na przykład w iPhoto / Aperture?


Niestety nie mam wystarczającej reputacji, aby dodać odpowiedź (d'oh!), Ale problem z przyjętym rozwiązaniem polega na tym, że piny na panelu informacyjnym nie są interaktywne, dlatego to rozwiązanie nie jest idealne. Jeśli przejdziesz do „Zdjęcia” i klikniesz przycisk „WSTECZ”, w końcu dojdziesz do lat. Tam możesz kliknąć lokalizację (np. „Ameryka Północna 2015, Europa”), a zobaczysz wszystkie zdjęcia tego roku na mapie. Jednak nie znalazłem żadnego rozwiązania, które można by pokazać przez wszystkie lata.
auco,

@ auco To to samo, co w drugiej części zaakceptowanej odpowiedzi.
Matthieu Napoli

Odpowiedzi:


15

W przypadku nowszych wersji Photos.app (wersja 2.0, która została dostarczona co najmniej z systemem macOS 10.12 Sierra), w pasku „Albumy” na pasku bocznym dostępny jest element „Miejsca” (użyj „Widok” -> „Pokaż pasek boczny”, jeśli jest niewidoczny). To daje widok mapy podobny do tego dostępnego w iPhoto.app.

W starszych wersjach Photos.app nie wydaje się, że istnieje sposób, aby wyświetlić WSZYSTKIE lokalizacje zdjęć na mapie jednocześnie, oprócz małego okna informacyjnego. Oto, co musisz zrobić:

W małym oknie informacyjnym, które pokazuje wszystkie lokalizacje:
1. Przejdź do zakładki Albumy na zdjęciach
2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na „Wszystkie zdjęcia” -> Uzyskaj informacje
3. Uwaga: w małym oknie znajduje się mapa, którą możesz powiększyć / pomniejszyć z

W przypadku map, które różnią się w zależności od daty:

  1. Przejdź do menu Widok -> Metadane -> Lokalizacja
  2. Przejdź do zakładki Zdjęcia i powiększ aż do lat

  3. Pamiętaj, że są lokalizacje w pobliżu roku. Kliknij nazwę lokalizacji


2
Dziękuję, mam nadzieję, że dodadzą taką funkcję w następnych wersjach. Najbardziej martwiłem się, że koncepcja „geolokalizacji” zniknie całkowicie (jestem maniakiem metadanych). W międzyczasie wspomniane opcje są nadal całkiem fajne (choć ograniczone) i pokazują, że aplikacja obsługuje geolokalizację.
Matthieu Napoli

@Matthieu Zgadzam się. Zdecydowanie podobał mi się widok, szczególnie przez telefon.
smoooosher

Więc nie ma sposobu, aby udać się w dowolne miejsce i zobaczyć, jakie zdjęcia tam zrobiłeś? Musisz zacząć od przeszukania grupy zdjęć, które zostały zrobione w pobliżu wybranej lokalizacji?
orome

@raxacoricofallapatorius, który wydaje się być poprawny. Mam na myśli, że możesz dostać się do zdjęć z roku na rok, tak długo, jak znasz rok (i niekoniecznie lokalizację), możesz zrobić holistyczną mapę. Jednak nie ma całej funkcji „Miejsca”, jak wcześniej.
smoooosher

1
Zdjęcia będą nadal ograniczone do jednego roku (pomimo tego, co mówi interfejs użytkownika), prawda?
orome,

3

Możesz wpisać lokalizację w polu wyszukiwania, a jedną z opcji jest zazwyczaj lokalizacja; jeśli go wybierzesz, pojawi się mapa pokazująca wszystkie zdjęcia zrobione w tej lokalizacji. Na przykład, jeśli wpiszesz „Kolorado” w polu wyszukiwania, „Kolorado - stan” jest jedną z opcji.


Ciekawy. Bizzare i nieco głupiutki (i zawodny) zamiennik, ale nieco pomocny (gdy działa). Ma tę zaletę, że nie używa zadziwiająco wolnego widoku mapy, co jest czymś.
orome

-1

Właściwie możesz zobaczyć wszystkie swoje zdjęcia na mapie, to po prostu nie jest oczywiste. Przejdź do zdjęć i przejdź całą drogę, aby zobaczyć wszystkie swoje zdjęcia. Teraz widzisz nazwy lokalizacji dla wszystkich lokalizacji, w których oznaczyłeś zdjęcia, wraz z rocznym lub rocznym odstępem. Wystarczy kliknąć nazwę lokalizacji, aby wyświetlić mapę.


„Wygląda na to, że jest taka sama jak druga część drugiej odpowiedzi? Tj. Widzę mapę nawet przez rok, ale nie ta, która zawiera wszystkie moje zdjęcia. - Matthieu Napoli”
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.