Zduplikowana biblioteka zdjęć dla zdjęć i iPhoto


14

Właśnie się z tym spotkałem, wygląda na to, że zdjęcia utworzyły duplikat bazy danych iPhoto, zamiast z niej korzystać.

Teraz utknąłem tutaj z dwiema bibliotekami 50+ GB, zajmującymi miejsce na moim dysku twardym. Myślę, że iPhoto korzysta z bazy danych Zdjęcia, więc czy bezpiecznie byłoby usunąć bazę danych iPhoto?

Nadal będę korzystać z iPhoto (ponieważ jest to łatwiejsze niż Zdjęcia).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


10

Powiedziałbym, że trzymaj się biblioteki iPhoto, jeśli jest to aplikacja, której będziesz nadal używać.

Gdy ostatecznie przełączysz się na Zdjęcia, wykonaj import ponownie.

Biblioteka zdjęć jest wyszarzona, jeśli spróbujesz otworzyć ją z iPhoto. Wszelkie zmiany wprowadzone w bibliotece iPhoto nie zostaną odzwierciedlone w bibliotece zdjęć, co oznacza, że ​​stopniowo przestaniesz synchronizować, dopóki iPhoto przestanie działać (OS X 10.11, kto wie?) I będziesz musiał ponownie zaimportować w tym czasie.

Biblioteka zdjęć Miejsce do przechowywania Biblioteka
zdjęć to właściwie tylko zbiór twardych linków do rzeczywistych danych na dysku, dlatego też nie zajmuje tyle miejsca, ile zgłasza Finder.

Więcej na temat twardych linków od Ars Technica :

Twardy link to po prostu odniesienie do niektórych danych na dysku. Pomyśl o pliku jako kombinacji nazwy i wskaźnika do niektórych danych. Usunięcie pliku naprawdę oznacza usunięcie części nazwy tego duetu. Jeśli nie ma już żadnych nazw wskazujących na konkretny dysk danych, można ponownie wykorzystać to miejsce na dysku. ”

Oznacza to, że dopóki jeden z wskaźników do danych nadal istnieje, dane są nadal w użyciu. Tylko po usunięciu obu dane zostaną faktycznie usunięte.

Ref: Apple KB - Zdjęcia oszczędza miejsce na dysku, udostępniając obrazy w bibliotekach iPhoto lub Aperture


Tak, może to najlepsza opcja. Po prostu czuję, że Zdjęcia są naprawdę nieprzyjazne dla użytkownika. Sposób, w jaki obsługuje zdarzenia, nie jest tak ładny, jak iPhoto.
thibmaek

Nie mogę powiedzieć, że jestem jego fanem, teraz - może przyzwyczaję się do tego ...
Tetsujin

Nadchodzi duża aktualizacja informacji - założę się, że przyłapie kilka osób !!
Tetsujin,

Więcej informacji już wkrótce - nie jest tak źle, jak na początku myśleliśmy;)
Tetsujin,

1
Myślę, że ważne jest, aby powiedzieć, że jeśli po zainstalowaniu Zdjęć chcesz usunąć zdjęcia / filmy zaimportowane do iPhoto, musisz je usunąć z obu aplikacji lub usunąć bibliotekę iPhoto. W przeciwnym razie stare zdjęcia / filmy usunięte w jednej aplikacji będą nadal przywoływane w drugiej i nie zyskasz miejsca na dysku.
Jim

7

Jak wskazał @Tetsujin, nie masz dwóch bibliotek zajmujących 50 GB miejsca: po zaimportowaniu biblioteki iPhoto do zdjęć tworzy ona coś, co nazywa się twardymi linkami do twoich zdjęć. Od Jasona Snella z Six Colours (moje podkreślenie):

Użytkownicy komputerów Mac są prawdopodobnie bardziej zaznajomieni z koncepcją miękkich łączy, zwanych także „symbolicznymi łączami”. Użytkownicy komputerów Mac rozpoznaliby pomysł miękkiego linku z długiej koncepcji aliasów dla komputerów Mac. W obu przypadkach istnieje coś, co wygląda jak plik lub folder / katalog, który w rzeczywistości jest po prostu odniesieniem do prawdziwej wersji tego pliku gdzieś indziej w systemie plików.

Twarde linki nie są takie. Najlepszym sposobem na wymyślenie twardego linku jest to, że zawartość pliku wydaje się istnieć w więcej niż jednej lokalizacji. Jeśli plik ma dwa twarde łącza, a ty je usuniesz, plik nie zostanie usunięty, ponieważ nadal jest połączony z inną lokalizacją.

Tak właśnie działa import iPhoto w Photos: tworzy twarde linki do zawartości twojej biblioteki iPhoto w bibliotece Photos. Jeśli usuniesz bibliotekę iPhoto, pliki, które zostały na stałe połączone z biblioteki zdjęć, nadal będą istnieć w bibliotece zdjęć i nie zostaną usunięte. Użytkownicy komputerów Mac przyzwyczajeni do podejścia Findera typu „plik jest plikiem” jest trochę porywczy.

Ponieważ biblioteka iPhoto zawiesza się podczas importowania jej do zdjęć (tzn. Dalsze zmiany nie są synchronizowane), możesz bezpiecznie ją usunąć: nie będziesz mieć więcej ani mniej miejsca niż wcześniej.

EDYCJA: Możesz również sprawdzić tę odpowiedź: /apple//a/180313/10159


Właśnie poprawiałem swoją odpowiedź, kiedy pisałeś Marko. Minęło trochę czasu od podrapania się w głowę, zanim wymyśliłem twardy link. Możemy znów oddychać wygodnie;)
Tetsujin,

3

Już usunąłem swoje biblioteki iPhoto i wszystko wygląda OK. Jak już informowaliśmy, nie robi to więcej miejsca na dysku, ale lubię utrzymywać wszystko w czystości. Nadal nie jest tak wygodne ze zdjęciami, ale ma potencjał do poprawy.


1

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia tego jest utworzenie kopii zapasowej jednego z plików biblioteki na dysku zewnętrznym, a następnie usunięcie go z dysku głównego. Następnie sprawdź, czy zużycie dysku spadło, czy nie. W moim przypadku lubię zdjęcia i skończyłem z iPhoto. Jeśli jednak zostaną użyte twarde linki, obawiam się, że nowa biblioteka Zdjęć ulegnie awarii po usunięciu starej biblioteki iPhoto. Miałem 2 biblioteki 30 GB.

Więc spróbowałem. Usunięcie starej biblioteki iPhoto nie pozwoliło mi zaoszczędzić 30 GB. Zaoszczędziło mi to około 4 GB. Zgłoszone miejsce na dysku jest więc niedokładne, nawet jeśli do jego pomiaru używasz Omni DiskSweeper. Ale nic złego się nie stało. Wszystkie moje zdjęcia są nienaruszone w nowym oprogramowaniu Zdjęcia.


-3

Dla mnie wykorzystał dwa razy więcej miejsca na dysku (miał 12 GB wolnego przed importem i mniej niż 2 zaraz po tym, potwierdził to również Disk Inventory X). Usunięcie biblioteki iPhoto zwróciło wolne miejsce.


1
Skanery dysków innych firm mogą być niepoprawne. Sprawdź panel informacyjny na komputerze Macintosh HD i sprawdź, czy nie zajmuje tam więcej miejsca.
thibmaek

-4

absolutnie zajmuje podwójną przestrzeń. Moja informacja o tym pokazuje. Zadzwoniłem do Apple i powiedzieli „zignoruj ​​zdobądź informacje”. Nie mogę zignorować faktu, że mój dysk twardy ma na nim mniej miejsca !!!! To jest bardzo frustrujące.


2
Mylisz się i myślę, że nawet nie spojrzałeś na powyższe odpowiedzi. Apple ma rację, możesz zignorować Get Info, ponieważ pokazuje rozmiar pliku, ale tak naprawdę nie wypełnia go na dysku twardym.
thibmaek

-4

Dla mnie też wygląda podwójnie. Będę ostrożny, aby coś usunąć, zanim będę absolutnie pewien, czy nie jest to podwójna spacja lub, która biblioteka jest prawdziwa lub połączona.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.