Czy można zmienić kolejność spacji w Lion?


34

Spodziewałbym się, że funkcja „Kontrola misji” pozwoli mi przeciągać spacje w określonej kolejności (z wyjątkiem spacji „Pulpit nawigacyjny”), ale nie wydaje się to możliwe.

Byłoby to szczególnie przydatne przy ponownym zamawianiu aplikacji pełnoekranowych: na przykład otwarcie iCal, a następnie otwarcie pełnoekranowego programu Mail spowodowałoby „rozstawienie” poczty po iCal. Ale co, jeśli chciałbym, aby Mail miał wyższy „priorytet”, a tym samym chciałby mieć odstępy przed iCal?

Czy istnieje możliwość zmiany kolejności miejsc bez ich pełnego odtwarzania?


3
Programiści zgłosili, że ta funkcja pojawi się w aktualizacji 10.7.2.
olivier,

@Olivier, czy masz na to referencje?
Aron Rotteveel,

1
Cóż, przeczytałem to na MacGeneration , francuskiej stronie związanej z Apple, ale właśnie podczas poszukiwań angielskiego źródła zorientowałem się, że jest to jedyne miejsce, gdzie można o nim wspomnieć (lub jedno z niewielu). Przykro mi z tego powodu. Nadal myślę, że dojdzie do 10.7.2, ale nie mam wielu dowodów i wydaje się dziwne, że nikt o tym nie mówi (iCloud jest ulubionym przedmiotem, jeśli chodzi o 10.7.2).
olivier

HOWTO Arrange Desktop 1: Dowiedziałem się, że umieszczenie górnego menu w „Preferencjach systemowych” -> „Wyświetlacze” ( upl.io/tor71u ) również przypisuje pierwszy zestaw spacji (Desktop 1+). Dzięki temu zawsze możesz założyć ekran z pozycją „górnego menu” w preferencjach systemowych, aby mieć pulpit 1+.
dezza

Odpowiedzi:


20

Aktualizacja OS X 10.7.2

Ponieważ OS X 10.7.2 Pulpity (lub spacje) i aplikacje pełnoekranowe można zmieniać kolejność , tzn. Spacje można mieszać z aplikacjami pełnoekranowymi w dowolnej kolejności, którą użytkownik może sobie wymarzyć, ale z jednym wyjątkiem - pulpit nawigacyjny i pulpit 1 (1. spacja) nie mogą być poruszonym .


Odpowiedź przed OS X 1.7.2:
Na podstawie kilku recenzji i raportów nie możesz.

Wydaje mi się to niedopatrzeniem, ponieważ uważam to za niezbędny element.

Pamiętaj, że istnieje również coś o nazwie automatyczne porządkowanie (Preferencje systemowe> Kontrola misji> Automatycznie zmieniaj kolejność przestrzeni), które najwyraźniej porządkuje je na podstawie użycia.


4
Zgadza się, nie można ich już „przeciągać”. Dziwne i wierzę, że zostaną dodane w przyszłej aktualizacji, ponieważ jeśli automatyczne aranżowanie jest wyłączone ... powinienem być w stanie z nimi grać.
Martin Marconcini

Wszelkie pomysły na działanie automatycznego zamawiania?
biozynk

Sądzę, że są one uporządkowane według użycia - najczęściej używane są przenoszone na lewą stronę.
Michał M.

W każdym zamówieniu masz na myśli „z wyjątkiem pulpitu nawigacyjnego i pulpitu”. Wygląda na to, że pozostają nieruchome.
Dante

Masz całkowitą rację. Zaktualizuję odpowiedź. Twoje zdrowie.
Michał M.,

12

wygląda na to, że zaakceptowałeś odpowiedź, ale oto obejście:

  1. Włącz automatyczne porządkowanie (Preferencje systemowe> Kontrola misji> Automatycznie przestawiaj spacje)

  2. Command-Tab w aplikacjach na każdym obszarze, aż uzyskasz pożądaną kolejność (automatycznie zmieniają kolejność).

  3. WYŁĄCZ automatyczne zamawianie.


4

Mogę potwierdzić, że ta opcja jest w wersji deweloperskiej 10.7.2. Byłem zaskoczony, że nie była dostępna w publicznej wersji Lion. Dziwne, że właśnie to zauważyłem dzisiaj, kiedy bawiłem się z przyjaciółmi MacBook Air ... Próbowałem mu pokazać, jak go używać i przez całe życie nie mogłem dowiedzieć się, dlaczego na świecie nie byłem w stanie chwyć spacje i uporządkuj je. Co za irytacja.


1

Użycie polecenia cmd-tab do uporządkowania spacji (jak zasugerowano powyżej) wydaje mi się przynajmniej działać dla niektórych aplikacji, ale nie dla innych. Innym podejściem jest to.

Wyłącz automatyczne zmienianie kolejności w Prefs; następnie zwróć uwagę (jak wyżej), że komputery stacjonarne są skierowane w lewo, a aplikacje pełnoekranowe - w prawo. Następnie przeglądaj aplikacje jeden po drugim, wyłączając pełny ekran i włączając je ponownie. Po wyłączeniu aplikacja (tymczasowo) przejdzie na pulpit 1; ale po ponownym włączeniu odzyska własną przestrzeń z powrotem --- na końcu linii.


0

Preferencje systemowe -> Kontrola misji -> Odznacz Automatycznie przestawiaj spacje

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.