Jak utworzyć bootowalną pamięć USB Ubuntu za pomocą OS X 10.10.2


11

Pobrałem ubuntu-14.04.2-desktop-amd64.iso. Jak utworzyć bootowalną pamięć USB Ubuntu za pomocą mojego MacBooka Air z systemem OS X 10.10.2? Nie mogę utworzyć rozruchowej płyty CD, ponieważ Air został zaprojektowany bez napędu optycznego.


1
Dlaczego jest to zaniżone?
Kolob Canyon


1
@John N, Pytanie nie jest możliwą duplikatem pytania, z którym się łączyłeś. To pytanie dotyczy utworzenia Instalatora USB OS X i nie ma nic wspólnego z pisaniem obrazu ISO Ubuntu na USB. co można zrobić za pomocą dd.
user3439894

2
Odpowiedzi na to pytanie udziela bezpośrednio Ubuntu - Jak utworzyć bootowalną pamięć USB w systemie macOS
Allan

Odpowiedzi:


29

Wykonaj następujące kroki, aby utworzyć plik .img z posiadanego pliku .iso, a następnie skopiuj na pamięć USB. Spowoduje to również zmianę systemu plików na USB, aby był bootowalny.

 1. Otwórz aplikację terminalową.
 2. Wpisz polecenie, aby przekonwertować plik .iso na .img przy użyciu opcji konwersji.

  hdiutil convert -format UDRW -o /path/to/target.img /path/to/ubuntu.iso

 3. Włóż nośnik flash.

 4. Wpisz polecenie, aby określić węzeł urządzenia przypisany do twojego Flash Media (np. / Dev / disk2).

  diskutil list

 5. Wpisz polecenie, aby odmontować pamięć flash (zamień N na numer dysku z ostatniego polecenia; w poprzednim przykładzie N będzie wynosić 2).

  diskutil unmountDisk /dev/diskN

 6. Wpisz polecenie DD (zamień /path/to/downloaded.img na ścieżkę, w której znajduje się plik obrazu; na przykład ./ubuntu.img). Dodaj ścieżkę urządzenia z „r” dla surowej ścieżki, która jest znacznie szybsza niż bez „r”.

  sudo dd if=/path/to/downloaded.img of=/dev/rdiskN bs=1m

  Uwaga: Twój plik może również zostać wywołany downloaded.img.dmg. W porządku

 7. Wpisz polecenie, aby wysunąć dysk flash.

  diskutil eject /dev/diskN

 8. Uruchom ponownie komputer Mac i naciśnij klawisz Alt / Option podczas ponownego uruchamiania komputera Mac, aby wybrać pamięć USB jako dysk rozruchowy.


Dzięki, działało przez to. Znalazłem też więcej sposobów na rozwiązanie tego problemu. Link z samej strony Ubuntu był dobry, działa teraz.
RMDM094

2
Używałem GNU dd zamiast BSD dd (zainstalowałem coreutils i każde narzędzie GNU, jakie mogę). Mam błąd jak dd: invalid number: '1m'i musiał wymienić bs=1mz bs=1M.
joelittlejohn

4
Państwo nie trzeba konwertować obraz ISO do innego formatu, aby zapisać go bezpośrednio do pamięci USB!
user3439894

1
Aby wesprzeć twierdzenie użytkownika 3439894, skrót pliku img po uruchomieniu hdiutil jest dokładnie taki sam, jak plik ISO.
gluxon

1
W macOS Sierra (10.12.x) hdiutilpolecenie punktu 2 nie powiedzie się. Aby działało, ~ musi zostać usunięte - tzn. Polecenie staje się hdiutil convert -format UDRW -o /path/to/target.img /path/to/ubuntu.iso.
Martin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.