Jak zmusić OSX do wybrania najsilniejszego sygnału Wi-Fi o identycznych identyfikatorach SSID?


22

Mam router bezprzewodowy Netgear w jednym pokoju, a adapter Powerline TP-Link z Wi-Fi w innym pokoju. Używam MacBooka Pro 2014 z Yosemite 10.10.1

Wcześniej miałem osobne identyfikatory SSID dla każdego z punktów dostępu bezprzewodowego, co oznaczało, że musiałem ręcznie zmieniać sieć Wi-Fi podczas poruszania się po domu.

Porada na stronie Jak mogę uzyskać ten sam identyfikator SSID dla wielu punktów dostępu? jest ustawienie tego samego identyfikatora SSID na obu punktach dostępowych Wi-Fi, a laptop powinien automatycznie wybrać ten o najsilniejszym sygnale:

Nadaj obu punktom dostępowym ten sam identyfikator SSID, typ zabezpieczeń i hasło bezpieczeństwa sieci bezprzewodowej ... Klient skanuje wszystkie kanały w poszukiwaniu AP, które publikują identyfikator SSID, jaki chce, i wybiera ten, który najbardziej odpowiada jego potrzebom (zwykle oznacza to, który z nich pokazuje najwyższy sygnał siła).

Ustawiłem więc identyczny SSID, bezpieczeństwo i hasło na obu punktach dostępowych Wi-Fi. Niestety, OSX Mavericks nie przełącza się automatycznie między sieciami podczas poruszania się po domu.

Znajdując się w pobliżu adaptera linii energetycznej TP-Link, łączę się z siecią, jak pokazuje pogrubiona pierwsza linia w oknie Eksploratora Wi - Fi (jest to oczekiwane zachowanie, ponieważ jest to najsilniejsza sieć):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ale zbliżając się do routera Wi-Fi Netgear, Yosemite nie rozłącza się z punktem dostępowym TP-Link i nie łączy się z punktem dostępowym Netgear (nawet jeśli ta sieć jest znacznie silniejsza):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

(Zostawiłem laptopa na noc i nie zmieniło się to po 12 godzinach, więc nie ma to związku z czasem)

  • Czy jest coś, co muszę zrobić w Mavericks, aby automatycznie wybrać najsilniejszą sieć?
  • Czy muszę upewnić się, że wszystkie właściwości są identyczne między punktami dostępu? np. kanał, szerokość i tryb są różne - czy to ma znaczenie?

Edycja: zgodnie z odpowiedzią na /apple//a/144832/84752 Zmieniłem:

sudo /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/A/Resources/airport prefs joinMode=Strongest

ale nie ma to wpływu na poruszanie się między pokojami. Nie jestem pewien, czy ta sugestia dotyczy tylko produktów z lotniska (biorąc pod uwagę nazwę polecenia).


1
Nie masz takiej kontroli w OS X. W moim biurze stosujemy punkty dostępu, które pozwalają na kilka identyfikatorów SSID (AP AP Unifi), więc mam jeden identyfikator SSID do celów roamingu (ustawiony na każdym AP) i jeden SSID, gdy chcę wymusić połączenie do konkretnego. Mam także osobne identyfikatory SSID dla sieci 2,4 i 5 GHz.
mspasov

Okazało się to problemem XY - moje prawdziwe pytanie brzmiało: „jak mogę poprawić zasięg Wi-Fi w moim domu?”. Zamiast próbować replikować sieć Wi-Fi za pomocą adaptera powerline, prawdziwym rozwiązaniem było zakupienie mocniejszego routera bezprzewodowego, co eliminuje potrzebę korzystania z powerline
Stephen Lead

Odpowiedzi:


25

Wiem, że ten wątek jest stary, ale chciałbym zostawić tutaj to, co rozwiązało problem dla mnie. Musisz sprawdzić, czy masz takie same zabezpieczenia w obu punktach dostępu. Na przykład miałem jeden punkt dostępu zabezpieczony za pomocą WPA / WPA2, a drugi tylko za pomocą WPA2. Po zmianie obu na to samo wszystko było w porządku.

Aby sprawdzić bezpieczeństwo swoich punktów dostępu, możesz to zrobić:

  • Przytrzymując klawisz opcji (alt), kliknij ikonę WiFi na pasku menu
  • Kliknij „Otwórz bezprzewodową diagnostykę…”
  • Przejdź do „Okno”> „Skanuj” (lub naciśnij CMD-4)
  • Sprawdź, czy zabezpieczenia są takie same dla obu punktów dostępu

Źródło rozwiązania: http://forums.macrumors.com/threads/wifi-roaming-issues-two-aps-with-same-ssid.1208584/


2
6 miesięcy później w końcu znalazłem czas na przetestowanie tego - i wygląda na to, że masz rację. Ustawiłem zabezpieczenia adaptera Powerline na „automatyczne” - po tym, jak zmusiłem go do korzystania z WPA2-PSK [AES]mojego MBP, znacznie lepiej przełącza się automatycznie między bezprzewodowymi punktami dostępowymi. Wielkie dzięki!
Stephen Lead

Nie działało to dla mnie, ponieważ obie wartości zabezpieczeń są już takie same. i.imgur.com/2UQWfmL.png
Pieter

To działało dla mnie, ale musiałem usunąć („zapomnieć”) sieć w ustawieniach sieciowych OSX, a następnie dodać ją ponownie. Gdy to zrobiłem, zaczęło się podłączać do wyższego sygnału, bliżej AP natychmiast.
dbellizzi

Oprócz tego musiałem się upewnić, że oba AP mają tę samą szerokość - 20 MHz. Kiedy szerokość była inna, miałem problemy z przełączaniem.
Yohan Liyanage

10

Przyczyną tego problemu jest obsługa przez system OS X parametru Wi-Fi zwanego często progiem mobilności . Ten parametr określa punkt, w którym system operacyjny przełączy się na silniejszy sygnał. Windows daje łatwy dostęp do tego parametru, przykład tutaj , ale w OS X nie ma prostej opcji.

Ten dokument z NYU sugeruje, że OS X ma „agresywny” charakter roamingu i pokazuje wiersz poleceń, aby wyłączyć agresywny roaming. Jednak nasze doświadczenie w kampusie z klientami OS X pokazuje, że OS X nie jest agresywny, niezawodny woli „trzymać się” AP, z którym się kojarzy, mimo że znajduje się w zasięgu bliższych / silniejszych sygnałów - takich jak Twoja sytuacja.

Tak więc, proszę bardzo, niewiele można zrobić, aby zmienić sposób działania systemu OS X w roamingu. Co można zrobić, jest jednak zmieniać swoje środowisko bezprzewodowej w próbie zmuszenia OS X, aby przełączać się pomiędzy punktami dostępowymi. Dostępne opcje, w zależności od sprzętu Wi-Fi, obejmują ustawienie AP wyłącznie w trybie 5GHz (jeśli są to urządzenia dwuzakresowe) - zmniejszy to zasięg transmisji, a tym samym zmniejszy nakładanie się AP. Możliwe jest również ustawienie w swoich punktach dostępowych siły sygnału transmisji bezprzewodowej - jest to kolejna metoda zmniejszania nakładania się między punktami dostępowymi, potencjalnie zmuszająca OS X do przełączenia się na silniejszy sygnał wcześniej. Na koniec możesz spróbować przenieść swoje AP na krańce domu, ponownie, aby zmniejszyć ich nakładanie się.0

Dla wszystkich innych, którzy natkną się na ten problem: spróbuj nadać swoim AP różne kanały!


0

Jak widać na zrzutach ekranu, BSSID jest inny, ponieważ ustawienia Wi-Fi są inne. Upewnij się, że wszystkie ustawienia są identyczne na każdym AP, jeśli chodzi o ustawienia zabezpieczeń itp. I powinno działać.


BSSID to adres sprzętowy, który zawsze będzie inny.
slhck
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.