Unikaj niechcianych / pustych adnotacji tekstowych w Preview.app


16

Podczas otwierania pliku PDF w Preview.app Yosemite mogę zaznaczać tekst za pomocą narzędzia Zaznaczanie tekstu z paska narzędzi znaczników. Jeśli jednak nie kliknę bezpośrednio na tekst, pojawi się puste pole tekstowe. Z jakiegoś powodu Preview uważa, że ​​chcę dodać adnotację w każdym miejscu, w którym klikam, mimo że nie wybrałem narzędzia Tekst.

Jest to problem polegający na tym, że sygnalizuje edycję dokumentu, zmieniając w ten sposób datę modyfikacji i tworząc automatycznie zapisywaną wersję bez znaczących zmian.

W poprzednich wersjach systemu OS X, mógłbym rozwiązać ten problem za pomocą: defaults write com.apple.Preview ApplePersistence -bool no. Jednak wydaje się, że nie ma to wpływu na Yosemite.

Jakieś obejścia?

Odpowiedzi:


3

Mógłbym powiedzieć oczywiste. Kiedy jest to pierwsza (przypadkowa) edycja, którą wprowadzasz w dokumencie, Cofnij / Command-Z nie tylko usunie mimowolne pole tekstowe, ale także przywróci stan dokumentu z powrotem do „niezmienionego”.

Po dodaniu testu: Może być konieczne kliknięcie „bezpiecznej” strefy poza polem tekstowym, aby cofnąć działanie. Tworząc dodatkowe „zmiany”, musisz cofnąć cofnięcie. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​po dwóch lub trzech cofnięciach znacznik „edytowany” znika za nazwą pliku w tytule okna.

Po prostu spróbowałem i miałem jedną dodatkową obserwację: jedynym sposobem, aby wyświetlić pole tekstowe, było kliknięcie lub w pobliżu linii w pliku pdf. To funkcja, a nie błąd: Preview zakłada, że ​​chcesz wypełnić formularz.

Mam nadzieję że to pomoże.

Eerk


0

Zmień aktywne narzędzie (w menu Narzędzia) z „Zaznaczanie tekstu” na „Zaznaczanie prostokąta”. Gdy to zrobisz, kliknięcie lub przeciągnięcie w pliku PDF spowoduje utworzenie (tymczasowego) prostokątnego pola wyboru. To działanie nie jest traktowane jako edycja, więc nie będzie monitowało o zapisanie dokumentu po jego zamknięciu.

Wybranie tego narzędzia nie jest „lepkie” między dokumentami, ale możesz dodać przycisk „Wybór” do paska narzędzi, aby ułatwić aktywację. Przycisk działa jak przełącznik.

(Frustrujące jest to, że hiperłącza nie działają, gdy narzędzie do zaznaczania jest aktywne. Aby je aktywować, musisz wrócić do wyboru tekstu).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.